Obrazek

TOMITEX

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Klakson
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2015, 18:41
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Klakson »

czytałem kiedyś, że tomitex robi dość dobre śruty, być może to się zmieniło.
erli
Posty: 24
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:56

Post autor: erli »

Klakson pisze:czytałem kiedyś, że tomitex robi dość dobre śruty, być może to się zmieniło.
To musiało być chyba dawno.
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Na innym forum, w innej czasoprzestrzeni (ponad rok temu 13 kwietnia 2015) popełniłem taki post:
Grossus pisze:Co do Tomitexa, to pozwoliłem sobie na zadanie kilku pytań nowej właścicielce i taka wywiązała się korespondencja:
Witam,

Na wstępie, chcę się przedstawić, a później kilka pytań.

Nazywam się Maciej Pokorski i jestem kierownikiem sekcji strzeleckiej
w KS Leśnik z Poznania.
Nasza strona www: http://www.wsststrzelec.pl/

Wielu strzelców śledzi to co się dzieje na rynku wiatrówkowym, a w szczególności polskim rynku.
Kłopoty firmy Tomitex, jedynego polskiego producenta śrutu, nie były większym zaskoczeniem.
Niestety jakość produktu oferowanego wszystkim strzelcom nie była zbyt wysoka. Liczne opisy i recenzje, jakie można znaleźć w Internecie są
tego potwierdzeniem. Do rekreacyjnego jak i już bardziej sportowego zastosowania widzę, że króluje forma JSB oraz H&N. Wieść gminna
niesie, że produkcja śrutu Tomitex ruszyła dzięki nowym właścicielom.
Dlatego rodzi się kilka pytań.

1. Czy to prawda, że śrut marki Tomitex jest produkowany, przez nowego właściciela?
2. Kim jest nowy właściciel (siedziba zakładu)?
3. Jakie są plany co do produkcji? Czy pozostaje to co było, czy jednak jakiś plan polepszenia jakości?
4. Czy uzyskane informacje, mogę opublikować na największym internetowym forum strzeleckim bron.iweb.pl?
5. Może Państwo sami zechcieliby napisać kilka informacji i zaciekawić środowisko strzeleckie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź:
Witam.
Nazywam się Agnieszka Angielczyk-Jóźwicka,i to prawda- jestem nowym producentem śrutu Tomitex.
Siedziba firmy mieści się:
96-100 Skierniewice
ul.Sosnowa 44
nip.834-147-68-83
Ofertę naszego produktu kierujemy zdecydowanie do klientów zajmujących się strzelectwem rekreacyjnym.
Dlatego też nie zdecydowaliśmy się wypuścić na rynek "diablo sport" , mając na uwadze poprawę jakości śrutu dedykowanego strzelcom sportowym.
Jest to jednak proces dość czasochłonny i złożony technologicznie.
Zgadzam się z Pańską opinią że śruty firm JSB i H&N przewyższają jakością Tomitexa , proszę zwrócić uwagę że są również w innej kategorii cenowej,
a nie tylko jakościowej.
Będziemy usilnie się starać aby poprawić jakość oferowanych produktów , tak aby zadowolić nie tylko zwykłego Kowalskiego ale również bardziej wytrawnych klientów dla których strzelanie jest pasją.
Zgadzam się na publikację przedstawionych informacji na forum w niezmienionej treści.
W razie dalszych pytań-służę informacją.
Pozdrawiam
Agnieszka Angielczyk-Jóźwicka "GAND"
Mam nadzieję, że z czasem jakość się poprawi i będzie można strzelać z polskiego śrutu bez żadnych kompleksów.
Cóż dodać, cóż ująć. Na pojedynczych sprzedanych opakowaniach i każdorazowo zrażonych kupcach słabo zrobić biznes. Badziewny KTK już lepszy. Nie zmienia to faktu, że oszczędzanie na śrucie znacząco odbija się na tarczy. Exact przecież kosmicznie dużo nie kosztuje...
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Adrianus1980
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2016, 12:10
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Post autor: Adrianus1980 »

Kupiłem na allegro Tomitexa. Tragedia, wyglądało jakby z podłogi zbierali odpady po produkcyjne. Już UMAREX który dostałem z hatsanem miał mniej odpadów. Notabene UMAREXA też nie polacem - luźny jakiś nie do wymiarowany.
Hatsan 90 II gen. by "Dębowy"
UTG LEAPERS 3-9/40, Bipod.
ODPOWIEDZ