Obrazek

H&N Diabolo Sport vs H&N Logo Sport

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

H&N Diabolo Sport vs H&N Logo Sport

Post autor: rayac »

Zakupiłem na aukcji u Pitulinka (nick z Allegro pewnego sklepu) śruty:

1. Crossman Pointed (z gadem) 10,90zł
Obrazek
2. H&N Diabolo Sport ang. 12zł
Obrazek
3. H&N Diabolo Sport 12zł
Obrazek
Oczywiście nawet zdjęcia się zgadzały z opisem a informacji jakoby były to fotki nie koniecznie najtrafniejsze nigdzie nie zauważyłem.


A to otrzymałem:

1. Crossman Pointed (z celownikiem) - ok, fajnie
Obrazek
2. H&N Logo Club - tu już nie fajnie (cena ok 10zł)
Obrazek
3. H&N Logo Sport - tu też (10zł)
Obrazek

Przy Crosmanie podobno różnicy nie ma (poza krajem produkcji). Śruty nr.2 miałem i porównując do tych Logo były dużo lepiej wykonane. Nie wiem jak strzelają ale nie w tym rzecz. Może te śruty to w sumie to samo ale jakoś mi się nie wydaje. Jak Wy myślicie? Można to traktować jako oszustwo? Być może nieświadome... Chyba do nich napiszę wszystko wyjaśnię i jak np. oddadzą 4zł różnicy i przeproszą to jakoś to przełknę :hm: . Ale najpierw chcę się upewnić, że to nie są te same śruty... no i może ja źle doczytałem jak ktoś może to niech zerknie np. tutaj:
http://www.allegro.pl/item255670228_sru ... _5_mm.html

Na szczęście wysyłka była jedna za dychę :)
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

moim zdaniem to nie te same

edyt: no to sie pomylilem, wprowadzilo mnie w blad to, ze widzialem jedna i druga wersje w jakims sklepie

edyta2: to może jednak nie ten sam
Ostatnio zmieniony 25 paź 2007, 21:35 przez irak, łącznie zmieniany 2 razy.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Teraz ten śrut jest w takich nowych podełkach, spotkałem się z tym i romawiałem w sklepie, dobrym sklepie.
Śrut nie należy do dobrych, ale to ten sam co na starych fotkach aukcji. Wina sprzedającego polega tylko na niezamieszczeniu nowych fotek na allegro.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Tylko według tego co widzę, jakość tych Logo odbiega od tego co miałem w żółto niebieskiej paczce. Te pierwsze miały bardzo dokładnie zrobiony molet a w tych drugich jest on nieco "wytarty" na każdym śrucie w tych samych miejscach + lekkie zagięcie na każdym daszku. No i gdybym chciał niebieskie kupił bym tam gdzie było taniej. Postaram się jutro zrobić zdjęcie dla porównania. Lipa.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

również nie tak dawno rozmawiałem ze sprzedawcą który twierdził że H&N diabolo sport angielskie w/g nowej nazwy to Logo club, co do Crosmana pointed w innym opakowaniu to różnią się nie tylko pudełkami, wyczytałem gdzieś że producent także jest inny (inny kraj) nie mniej to ten sam śrut.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Jednym słowem nie opłaca się experymentować lepiej kupować EXACT i już.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Dla porównania:

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia robione w nieco odmiennych warunkach ale jak się dobrze przyjrzeć to widać, że molet na śrutach logo jest wytarty w jednym miejscu prawie na każdej sztuce.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Trzeba toto skreślić z listy śrutów.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Ten Logo wygląda w stosunku do H&N jak odpady :) .
Mam H&N Sport płaski i Plinking Diabolo sprzedawany przez Kapiszon. Sprzedawca twierdzi ,że to dokładnie ten sam śrut i oglądając je nie można znaleźć żadnych różnic miedzy nimi ,można przyjąć ,że faktycznie tak jest.
Z tego co widać na zdjęciach różnice miedzy H&N i Logo widoczne są z daleka :lol: . To jest tylko podobny śrut ,a nie ten sam śrut.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Wysłałem list do sprzedawcy. Swoją drogą dość sporą witrynkę mają. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź i czy w ogóle. Kompromisem byłaby sytuacja gdyby zwrócili mi różnicę w cenie (4zł). Trudno się mówi kupiłem na Alle to wystrzelam to co dali na krótsze dystanse a może okaże się w strzelaniu jakimś całkiem całkiem :) Nie robiłbym z tego afery ale trochę mnie to gryzie a za takie cuś pozytywa nie wystawie ale na razie daję im szansę na odkupienie :D

[ Dodano: Wto 30 Paź, 2007 20:25 ]
Ok. Na razie wszystko jest na dobrej drodze. Poprosili o numer konta do przelewu. Wydaje mi się, że firma jest porządna, nie starali się wciskać żadnych bajek, odpisali od razu.

[ Dodano: Sob 03 Lis, 2007 00:21 ]
Ha! Właśnie zauważyłem w nierozliczonych przelew :D Czyli firma jest w porządku. Jak tylko będą uważać jakie zdjęcia wstawiają na aukcjach to wszystko będzie super.

P.S. Po wizycie na stronie dystrybutora przekonałem się, że sprzedają wspomniane rodzaje śrutów. Występują w różnych cenach czyli można z tego wywnioskować, że nie są to te same śruty. Kropka.
ODPOWIEDZ