Obrazek

Exact

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Exact faktycznie ostatnio nie jest najlepszy. Przynajmniej nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś, co ciekawe, na tarczy nie zauważyłem różnicy (choć ostatnio wystrzeliłem ok 250 sztuk i tak 5 to ewidentnie miały nierówne kielichy).
JSB wygrał przetarg i produkuje śrut dla olimpijczyków. Z dostawami i jakością może być kiepsko.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

kiedyś ten srut w pudełku miał krazek z miekkiej gąbki, ktora troche trzymała srut zapobiegajac deformacja, teraz widocznie okazalo sie to zadrogie i srut w srodku lata jak chce :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Ja na Exact'a nie narzekam (jedynie na to, że podrożał). Mam to szczęście, że biorę go bezpośrednio z Cekausa w schronie, więc nie ma zgniotów. Jeśli chodzi zaś o jakość wykonania to zmian nie zauważyłem, ale też jakoś szczególnie bardzo ich nie szukałem.


Edyta:
Krążek z gąbki jest nadal, przynajmniej parę dni temu był ;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Piotrek, musiałeś chyba trafić na trefne pudełko, albo na serię pudełek. Krążek z gąbki miałem i mam zawsze odkąd strzelam JSB.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Tak jak obiecałem wklejam fotkę Exacta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Uuuu, no to masz go fest wytrzepanego.
Do lekarza się nadaje :(
Z matrycy na pewno taki nie zszedł.
Ja eliminuję (jak zobaczę) takie śruty jakt ten pierwszy od lewej odwrócony kielichem.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dokładnie Marku tak jak mówisz już mi się trafiło drugie takie opakowanie. Pudełko nietknięte i prościutkie więc nie wiem co było powodem tej masakry. Jeszcze raz kupię i otworzę zaraz na miejscu, jak będzie znów to samo to nie wezmę.

Pozdrawiam Darek
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

o kurde, no to faktycznie chyba kupiłem jakis exact z przemytu bo nie miał gabki i wygladał podobnie jak exact ze zdjecia Darka, ale miał tą czerwoną tasme zabezpieczajaca :hm:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Coś to nie wygląda dobrze jak zwykle do Polski trafia tandeta i buble,w innych krajach nikt by tego nie kupił i jeszcze obsmarował sprzedawce taki piękny śrut i taki pogięty aż się płakać chce :placze:
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
wojak
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2007, 8:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: wojak »

a co myślicie o tych stalowo teflonowych cudakach ?

PS. Jestem początkujący
Awatar użytkownika
sherman
Posty: 28
Rejestracja: 08 mar 2007, 7:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sherman »

jak chcesz czyscic lufę po tych wynalazkach ze stopionego plastiku to gorco polecam... zeby to chociaż rzeczywiscie teflon był...
HATSAN 70S + Alchemik Set + Separator + ALBAR 8 x 56 :)))
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Eh nie chce się troszkę samemu poszukać :) .
Przeczytaj te tematy:
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=1137
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=212
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
wiesiektbg
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2010, 12:42

Exact

Post autor: wiesiektbg »

Witam wszystkich.
Nowy jestem w tym sporcie (chociaż to pozostałość po starych zamiłowaniach) i chociaż staż mam krótki, to chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami z exactem.
Na początku miałem qb78 (zresztą, jeszcze go mam) w którym zrobiłem chyba wszystkie możliwe przeróbki, łącznie z dwustopniowym spustem i poszerzeniem kanału przelotowego.
Jak na chinkę przystało, w celności rewelka to nie jest, ale po zastosowaniu exacta 4,53 z 35 metrów prawie wszystkie przestrzeliny zmieściły się w tarczy o średnicy 5,5cm.
Oczywiście, "w miarę jedzenia apetyt rosnie" więc sprawiłem sobie S-400. Postanowiłem nie szaleć, kupiłem dwie paczki exacta 4,51 i 4,53 i przetestowałem go z odległości 45 metrów.
Warunki były mało sprzyjające - wiał boczny, dość silny zmienny wiaterek (kilka metrów/s) a czasami przywalało silnymi podmuchami. Okazało sie, że exact 4,51 o wiele bardziej lubi moją S-400. Rozrzut w poziomie wyszedł mi 3,5cm a w pionie trochę ponad 1,5cm. Z exacta 4,53 rozrzut w poziomie 4,5cm a w pionie prawie 2,5cm. Co ciekawe, kiedy "wsłuchałem się w wiatr", i bardziej przyłożyłem do strzelania, to z exacta 4,51 pieć przestrzelin zmieścilo sie w średnicy 1,5cm a jedna uciekła mi niecały 1cm w bok. Strzelałem bez żadnych dodatków na lufę - tłumik, kompensator, czy separator. Teraz zamówiłem separatorek u kolego Wojtana i jak tylko dostanę go w łapki, to podzielę się spostrzeżeniami.
Co się tyczy jakości śrutu w paczkach, to kupowałem dwa opakowania w naszym sklepie myśliwskim w Tarnobrzegu. Obie paczki miały gąbeczkę w środku, a śrucik był "prima sort".
Niestety, jestem "zielony" w kwestii załączania zdjęć na forum, bo wkleil bym swoje tarczki.
Pozdro...

[ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 15:17 ]
oczywiscie, wkradł mi sie mały chochlik, ma być 4,51 a nie 5,51

w prawym górnym rogu masz opcje edytuj ;)

KM
Ostatnio zmieniony 09 maja 2010, 16:08 przez wiesiektbg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Spróbuj jeszcze 4.52 :D z HW 98 najlepiej właśnie latał 4.52, ale nie chodzi o to, że to najlepszy kaliber, ale każda lufa lubi coś innego :D ale chodzi mi o to, że początkowo strzelałem z 4.51 bo akurat taki śrut miałem, potem spróbowałem 4.53, a że było gorzej to wróciłem do 4.51, ale 4.52 przetestowałem dopiero 2-3 miesiące później i to było to :D

wiesiektbg pisze:sklepie myśliwskim w Tarnobrzegu.
Kurcze, wielu Was w tym Tarnobrzegu :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Kolega z TX HC z zeszłego roku strzela z 4.52 , mój 5 letni TX HC sieje jak z rękawa 4,52 za to 4,51 i 4,52 lata wybornie. Niestety żeby przypasować śrut musisz wystrzelić przynajmniej pół paczki w tarcze i wybrać te najlepszą ( u mnie lufa układa się do nowego śrutu po ok 30 strzałach- weź też to pod uwage robiąc testy)
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
ODPOWIEDZ