Obrazek

Exact

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

pawel 2171 pisze:
petarda0 pisze: 4.52 bo ktoś się deklaruje i za to płacę to tak ma być a nie 4.48

Jest na to prosty sposób kupuj lepszy śrut na przykład "Exact Gold " albo Daystate . Jest lepiej selekcjonowany ;)
Jest selekcjonowany tylko pod względem wagi a nie kalibru . Każda odmiana Exacta jest pod kalibrowa
Grupa "Beaver"
petarda0
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2012, 21:37
Lokalizacja: Znad Motławy

Post autor: petarda0 »

No to cała selekcja o kant du... potłuc, co z tego że waga będzie podobna jak średnica różna i przy ciaśniejszym lepiej wykorzystane "dmuchnięcie" a przy luźniejszym część pójdzie bokiem?
Wczoraj strzelałem Exactem i zwróciłem uwagę że jedne wchodziły do portu luźniej a inne ciaśniej, na tarczy dało to efekt trzech grup trafień.
Diana 280 classic + Leapers UTG 3-12x40 AO
Łucznik wz.70
Hatsan 25 SuperCharger
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

petarda0 pisze:No to cała selekcja o kant du... potłuc, co z tego że waga będzie podobna jak średnica różna i przy ciaśniejszym lepiej wykorzystane "dmuchnięcie" a przy luźniejszym część pójdzie bokiem?
Wczoraj strzelałem Exactem i zwróciłem uwagę że jedne wchodziły do portu luźniej a inne ciaśniej, na tarczy dało to efekt trzech grup trafień.
Waga jest najistotniejsza...
Najdroższe śruty są właśnie ważone.
A czok w lufie służy temu, by skalibrować każdy śrut zawsze tak samo.
Może kupiłeś jakiegoś wybrakowanego Exacta.
Ja przewaliłem już dobre kilka sztang tego śrutu i jakoś wszystkie wchodzą do portu jednakowo.
A tak na marginesie, możesz wrzucić zdjęcie tej tarczy z trzema grupami trafień?

I jeszcze jedno, z jakiego śrutu masz najlepsze skupienia, dajmy na to na 40m?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 22:42 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

I może kupiłeś śrut wysyłkowo ???
ROZBROJONY
petarda0
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2012, 21:37
Lokalizacja: Znad Motławy

Post autor: petarda0 »

Tak z tego sklepu:

sklep

W tej chwili nie mają w ofercie 4.52.
Po dokładnym obejrzeniu na resztkach czerwonej metki znalazłem ostatnia zachowaną cyfrę "2"
Co do tarczy to zobaczę czy jeszcze jest bo strzelałem do kartonu i mogłem go wrzucić do pieca :/
Diana 280 classic + Leapers UTG 3-12x40 AO
Łucznik wz.70
Hatsan 25 SuperCharger
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Śrut kupuj tylko u producenta i przywoź go osobiście.
Mnie jest wygodnie, bo do Bohumina mam 80km, ale tak czy inaczej warto. Dobrze się umówić z większą grupą i kupować zbiorowa np. całą sztangę.

Sprzedaż wysyłkowa Exacta jest skazana na kiepską celność śrutu, bo ten jest miękki i łatwo ulega odkształceniom w transporcie (a tam się nie patyczkują z przesyłkami).

Swego czasu kolega Szambi albo Grisha handlowali śrutem i tam nie było problemu z zapakowaniem, bo było pancerne. Sami strzelają i wiedzą jak trzeba pakować delikatnego JSB, żeby go nie uszkodzić.
Sklepy wysyłkowe to tak jak pisałem wyżej. :/
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

A ja mam blisko do Czech, do Cieszyna 15 km. do Karwiny tyle samo i tam kupuję śrut. Kiedyś kupiłem wysyłkowo w M....... pl porażka, około 50 sztuk wylądowało w koszu po otwarciu pudełka następne już w trakcie strzelania, było to jedno pudełko drugie to tylko kilka skuch. Miałem i Crosmana 1250 szt. to dopiero kicha strzelanko takie sobie ale pognieciony jak metr sznura w kieszeni, już nie kupię. Pozostanę przy EXACT HEAWY ciężki dobrze latający ( tak na moje oko ;) ) nie wiem jak kto, ale ja osobiście mam dobre zdanie na temat tego śrutu.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

Koledzy mogę się z Wami podzielić kilkoma ciekawostkami na temat śrutu JSB Exact i obalić parę mitów, w które sam uwierzyłem, czytając różne posty na temat tego śrutu.

Byłem wczoraj w tej niewielkiej fabryczce JSB w Bohuminie, żeby odebrać zamówiony AirArms TX200HC, bo zaczęli od niedawna handlować sprzętem tej firmy i do tego trochę tańszym niż w Polsce. Przy okazji kupiłem kilkanaście paczek śrutu dla siebie i trochę żeby zaopatrzyć w świeżutkie diabolki kolegów i znajomych z m.in. z tego forum.

Byłem bardzo mile przyjęty w fabryce, przez samego dyrektora Pavla Kolebaca, który po zadanych wielu pytaniach na temat ich produktów, pokazał mi całą ich firmę od kuchni.

Na sam początek zwiedziłem halę gdzie produkuje się ołowiany drut z którego robi się śrut na kilku maszynach(pasach).
Dowiedziałem się dzięki temu na czym polega problem matryc, bo jak piszą ludzie na forach, matryc jest 10 i śrut z niektórych matryc jest niby lepszy a z niektórych gorszy.
Powiem krótko że to wszystko jeden wielki blef.
Matryc jest w sumie 40 !!! które są wymieniane regularnie co miesiąc !!!
Także pisanie że kiedyś był lepszy, od tego robionego aktualnie, jest nieprawdą.
Same maszyny mają w różnym wieku. Najstarsza ma 19 lat, a za parę dni dostawią dwie nowe które też mi pokazano. W sumie jest około 10-ciu maszyn.

Po zadanym kolejnym pytaniu, jak sprawdzają śrut, np. z nowo zamontowanej matrycy. Wygląda to tak, że dany śrut przestrzeliwują co najmniej 5 różnymi karabinkami.
Odbywa to się w specjalnym pomieszczeniu, gdzie jest stojak w którym montuje się wiatrówkę. W ścianie jest okno za którym jest ponad 50 metrowa rura o średnicy około 1.5 metra, na której końcu można elektrycznie oddalać i przybliżać tarczę strzelecką.
I gdy śrut z nowej matrycy, ma słabe skupienie na kilku wiatrówkach, jest poprawiana, aż do momentu gdzie wynik na tarczy jest satysfakcjonujący czyli na 50-ciu metrach kolejne przestrzeliny nie mogą odchodzić na boki więcej niż max 2mm.

Zapytałem też jak to jest z ilością śrutu w paczce i czy rzeczywiście jest ważona każda osobno i wygląda to ciekawie.
Nowy napis na paczce "Carefully Selected"ma uzasadnienie w praktyce.
Jest taki dział jak pakownia i kontrola jakości.
W tym drugim ja i mój kolega zaliczyliśmy szok !!!
Jest w nim dwadzieścia kobiet które przez mega duże szkło powiększające sprawdzają każdy, dosłownie każdy śrut ręcznie !!!!!!!!!!!!!!!!!
Jakbym tego nie widział na własne oczy, to nigdy bym nie uwierzył.
Każda kobitka dziennie przerzuca około 60tys, śrucin !!!!!!!
Nie ma mowy żeby śrut który trafia do paczek, był pogięty czy w jakiś inny sposób uszkodzony.

W dziale pakowania śrutu też się nieźle zdziwiłem, gdy ujrzałem kilkanaście kobiet wsypujących i ważących każdą paczkę indywidualnie !!!!! Totalnie ręczna robota.
Ze śrutem obchodzą się naprawdę delikatnie.
Każda paczka Exacta ma ważyć równe 290gr.
Nie do końca chciało mi się w to wierzyć i gdy wróciłem do domu, wziąłem kilkanaście paczek śrut, poszedłem na pocztę na dokładną wagę elektroniczną i niestety pepiki mieli rację. Każda zważona przeze mnie paczka ważyła dokładnie 290gr !!!!!
Także wcześniej wspomniany nowy napis na paczce jest w 100% uzasadniony.

Nieprawdą jest też że zmienił się właściciel i co za tym idzie jakość została obniżona.
Wręcz przeciwnie, starają się jeszcze bardziej.

Widziałem w tym samym dziale na temat "śrutu" jak jakiś kolega zakupił dwie zmasakrowane paczki śrutu Exact Express i tu mogę ręczyć że takowy z tej fabryki napewno nie miał prawa wyjść.

Takie przypadki gdzie śrutu jest uszkodzony, dzieją się już u nas w Polsce, gdzie sprzedający nie przykładają się fachowo do obchodzenia się z tym w delikatnym towarem.
Podejrzewam że przy dostarczaniu śrutu do firm handlujących, kurierzy czy jacyś inni dostawcy rzucają paczkami i stąd zmiażdżone opakowania i sam śrut.
Maleńki karton z 50-cioma paczkami śrutu waży 15kg i wzrokowo tej masy się nie wyczuwa, ale przy najmniejszym upuszczeniu takie do opakowania śrut wygląda jak wygląda :nie:

Także mogę zaprzeczyć że jakoby, śrut AirArms, był tym samym co Exact.
Odpowiadam krótko nie, to są dwa inne śruty, chodź bardzo podobne.
AirArms jest robiony z zupełnie innych matryc.

Podsumowując, nie żałuję że się przejechałem osobiście do tej fabryki i stwierdzam pełną świadomością że Ci ludzie naprawdę się starają żeby ich śrut był bardzo dobrej jakości.

Pozdrawiam Piotr
Może ten post powinien wisieć tu?Jest w naszych Hatsanach,a może tu i tu?
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

E chyba aż tak nie selekcjonują, bo zdarzał mi się taki kwiatek:
Obrazek Obrazek

Śrut jeszcze w starym opakowaniu.
DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

pershi, oj tam nie dramatyzuj.. jedna z pań okularków zapomniała wtedy ;p albo miała zeza i tyle ;p
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Czy któryśz mądrzejszych ode mnie kolegów oświeci mnie, czym różni się Exact RS w pudełku z czarną naklejką od tego z naklejką biało czerwoną ? ( Waga jest identyczna )
http://img11.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2941050599
http://img08.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2988226329
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z tego co kojarzę, różnią się naklejką (czarna starsza, biało-czerwona nowsza).
Li tylko.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Dzięki :)
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

Wierzbin,
Czy Śrut Diabolo JSB EXACT 4,50 mm jest najlepszy do strzelania sportowego (tylko do tarczy) :?:

Mam narazie na ten sezon :
-Diablo boxer
-Pointed Classic
oby dwa 4,50mm a diablo wchodzi znacząco ciaśniej do portu ładownia
mogę zrobić zdj tych obu dwóch pestek (diablo jest wyższy o wielkość szpicu)
Zrobiłem nawet test wrzuciłem jedną pestkę Diablo szpic do Poiteda pełnej paczki wymieszałem wysypałem ta karton i bez problemu znalazłem Diablo szpica :)
Pointed jest nacinany(tak jakby do gwintu) a Diablo jest jednolity (na trzpieniu)
są w tym jakieś różnice dodające celność lub oddziaływające na gwint lufy :?:

To są pestki szpiczaste chcę teraz dokupić taki tzw grzybek (exact diablo)

Kiedy stosuję się nad kalibry :?: od jakiego czynnika to konieczne :?:

Czy warto te oby dwie paczki wymyć w czymś :?: czytałem kiedyś o czyszczeniu śrutu przed użytkiem?? To coś daję :?:

Chętnie skorzystam z podpowiedzi jaki śrut kupić (bo to jutro zamierzam) :)
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

to co juz kupiłeś to przetop na kulochwyt :P

z najtańszych to Crosman Pointed, KTK- Slowak, to chyba absolutne minimum
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
ODPOWIEDZ