Obrazek

Exact

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Ja zdaję sobie świetnie sprawę z tego, że to są budżetowe śruty. Najpierw muszę potrenować samo strzelanie, żeby móc narzekać i przebierać śrut. po prostu kolega wspomniał, że się zastanawia nad KTK, a ja go trochę kupiłem po przejrzeniu forum i dzielę się odczuciami ;)
i jak na razie bardziej do mojego Hatsana pasował tomitex niż KTK szpic.
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarek powraca »

Generalnie to po za ćwiczeniami lubię też np. przy grillu pomłócić z rodziną do jakichś puszek na niezbyt wymagającym dystansie, toteż exact jak dla mnie jest " za dobry" na to :lol:

Oczywiście jak budżetowy śrut miałby w jakimkolwiek sensie zaszkodzić lufie ( np. zatykać gwint jakimiś smarami), to wybijam go sobie od razu z głowy i poniżej exacta nie schodzę :)

Marku - Pewnie Cię nie zaskoczę, ale obecnie wyjazd do Czech jest dla mnie po za moimi możliwościami, ale jeśli kogoś takiego znajdę, to chętnie poproszę o przywiezienie śrutu. W sumie mógłby ktoś dobry interes zrobić z przywózką śrutu, bo w Rzeszowie exact kosztuje 30 zł, a w bliższym mi Strzyżowie 33 zł. ;( KTK zaś jest w cenie 19 zł - kolejny absurd.

PS. Kupował ktoś u niego, lub orientuje się ktoś w jakim stanie ten śrut dociera do klienta?

http://allegro.pl/srut-do-wiatrowki-dia ... 83806.html

Przy zamówieniu 4 paczek wychodzi 27 zł/paczka , co jest wreszcie w miarę normalną ceną. :hihi:
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Jarku, biznes tylko przy dużych ilościach.

Załóżmy, że Pan X ma 100km do Bohumina, jedzie tam swoją Corsą 1.x która pali 5l (przyjmijmy 30zł/100km). Za transport da 60zł, puszki po 23 kupi po 28 sprzeda, zeby wyjsc na zero musi sprzedać 12 paczek (nie licząc czasu). Powiedzmy, że corsa leci 120km/h + zgubienie się wyjdzie koło 2h. Aby te 2h były naprawdę opłacalne powinna wpaść chociaż stówa, na co trzeba 20 paczek. Teraz tylko kto kupi 32 paczki? W mgnieniu oka to one nie zejdą. Żeby Pan X zakupił 32 paczki musi mieć 736zł.. na śrut. Więc zanim będzie zysk Pan X będzie miał zamrożone 736 zł na.. miesiąc? Jak się ma oszczędności to śmiało można kupić górę Exacta, inaczej kicha.

Żeby mój post nie był totalnie bezużyteczny dodam, że ja używam KTK grzyba i nigdy z lufy nie wyleciał (ni w przód, ni w tył).
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Unikam zakupów na portalach aukcyjnych. Zbyt wiele tam problemów i problem z gwarancją...
Warto dać 1zł więcej za gwarancję dobrego zakupu....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Po pierwsze, nie trzema "specjalnie" jeździć..
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6607 starczy się dogadać.
Można się też dogadać z kilkoma osobami na forum i jak się Was zbierze wystarczająca ilość - złożycie zamówienie w JSB i ktoś skoczy do Bochumina a potem albo poczta, albo jakieś spotkanie i voila :)
Albo jak Wierzbin pisał, sprawdzić kto jedzie tam na zawody i dogadać się odnośnie przywózki .
Opcji jest wiele, tylko trzeba pogłówkować.

Ja się dogaduję z Jorgusiem, biorę ok 2 wagoniki, połowę rozprowadzam u siebie coby sie transport wrócił i gra gitara.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Luteres pisze:Żeby mój post nie był totalnie bezużyteczny dodam, że ja używam KTK grzyba i nigdy z lufy nie wyleciał (ni w przód, ni w tył).
kupiłem też grzyba (i płaski) do sprawdzenia (jeszcze nie strzelałem) i mam nadzieję, że będzie lepiej. po prostu na 50 śrutów szpica 2 były wyraźnie mniejsze.

a co do opłacalności zakupu Exacta. na allegro (nie wnikam w kwestie gwarancji itp) można kupić za 24+wysyłka, także tak jak koledzy dowodzą - średnio opłacalna inwestycja.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

bern pisze:[...] - średnio opłacalna inwestycja.
No.. to zależy.. ;)
Jak mam strzelać "we świat" to może i tak.. ale jak chcę trafić w spinnerka 20mm na 40m to raczej wole dać nawet te 3 dychy za paczkę exacta, niż zaoszczędzić, bo nie dość że się zestresuję to jeszcze strzelać nie nauczę..
Wbrew pozorom, zwłaszcza początkujący strzelcy powinni używać dobrego śrutu żeby wyeliminować maximum czynników wpływających na siewnik a to przełoży się bezpośrednio na utrwalanie prawidłowych nawyków.
Z gorszego śrutu nawet jak się dobrze/źle złożysz to i tak trafisz gdzie akurat wypadło, a nie gdzie celowałeś.. Ale ja chyba trochę za bardzo napieram na "szkolenie".. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Zgadzam się z Piotrkiem, nie ma sensu oszczędzać 5 zł i strzelać byle jakim śrutem. Pewnie już widzieliście ten test na celność na 50 metrów, ale wrzucę jeszcze raz by pokazać jaka jest różnica pomiędzy dobrym śrutem a bylejakim. Tutaj nie ma błędu strzelca, jest tylko kiepski śrut.
Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Piotrek...
ja nie w tym kontekście. mówiąc o średnio opłacalnej inwestycji chodziło mi o zakup śrutu po 23zł jeśli na allegro chodzą po 24zł. dla siebie / kolegów / znawców się opłaca. większych zakupów jako inwestycji bym nie zaryzykował :P

a co do tego co mówisz to się w 95% zgadzam. na początek i tak miałem bez względu na śrut straszną przesiewkę na tarczy, także czy bym strzelał z JSB, czy z najtańszego śrutu to tylko różnica w cenie;) jak wrócę do domu mogę zrobić zdjęcie tarczy na 10m z Tomitexa z siedzącej z podpórką, żeby pokazać, że dla mnie wystarcza, a błędy muszę zacząć eliminować "od siebie". prawdą jest też, że strzelając bez podpórki z tomitexa miałem lepsze wyniki niż z ktk szpic.
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Na 10m to i z gamo można strzelać ;)
Zresztą bardzo borym śrutem do ogródkowego strzelania jest crosman P.
Na 20m nie ma różnicy w porównaniu z exactem. Ale to też zależy od rodzaju karabinka. Moje BSA strzelało wyśmienicie tym, tańszym odpowiednikiem. Obecnie używam głównie exacta, ale w wersji express. Jest dokładniej wykonany.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

bern pisze:Piotrek.[...] na początek i tak miałem bez względu na śrut straszną przesiewkę na tarczy, także czy bym strzelał z JSB, czy z najtańszego śrutu to tylko różnica w cenie;)[...]
Wiesz.. "Na początek" to faktycznie bez znaczenia.. ale jak się tego znaczenia chce nabrać, to już trzeba sobie dobrać śrut do lufki. :)

No cóż.. w takim EV2 np różnice będą widoczne przy porównaniu np exacta4.52 i exacta 4.51.. a w Norconii diabolo extra i supersonic.. :)
Ja przez Harnasia przepuściłem kilka :hihi: paczek śrutu i choćbym się ze..ał to lepiej niż exactem 4.52 z żadnej giwerki nie strzeliłem.. I przez TXa .. i Regala.. no qrde nie ma co badziewia do lufy pchać, bo pobawić się można w ruletkę, ale strzelać to trzeba tam, gdzie się celuje, a nie gdzie się uda.. :)0
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Jaro pisze:Na 10m to i z gamo można strzelać ;)
Zresztą bardzo borym śrutem do ogródkowego strzelania jest crosman P..
Na razie na własnym podwórku trenuję stąd taki dystans, a nie inny. (od czegoś trzeba zacząć) za tydzień będę miał możliwość postrzelać na dalsze dystanse.
Po prostu wyraziłem swoje zdanie o gorszej wg mnie jakości KTK szpic - to tyle ;)
a co do opłacalności zakupów to chyba wyraziłem się jaśniej?
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

bern - to nie była z mojej strony złośliwość, sam też tak zaczynałem ;) Stąd moje doświadczenia z tego dystansu.....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Ja nie mam zamiaru umniejszać znaczenia jakości śrutu. ten Tomitex kupiony przy okazji w stosunkowo niskiej cenie dał mi możliwość niezłego i taniego początku. Nie sądzę, żebym mając JSB strzelał lepiej, a wydałbym więcej. Teraz po przeczytaniu forum kupiłem KTK do treningów - pierwsze wrażenie jest gorsze (fakt, że jest połowę tańszy).
Kupiłem też JSB - za tydzień jadę do rodziny na wieś i będę mógł bez problemów strzelać na sporo większe dystanse. wtedy będę wiedział co ja umiem (niewiele) i jaki wpływ ma na moje strzelanie śrut. Przy 10m dziura z tomitexa jest mniejsza niż KTK szpic. A podejrzewam, że z JSB zrobię podobną do tomitexa.
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

bern.. Nie przejmuj się.. ja jak dostałem swojego Hatsana w łapki to na 8 metrów sadziłem takie sqpienia że teraz na 50m bym ich nie wstawił.. :hihi:
Spokojnie, krok po kroku dojdziesz do tego, że jak wyjdziesz więcej niż inni, to będą się tłumaczyć że "za dużo kawy wypili przed zawodami.. " ... :hihi:
Ps:
Nie sądzę, żebym mając JSB strzelał lepiej,
Strzelałbyś.
Lepiej.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ