Obrazek

Jaki śrut..

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Jaki śrut..

Post autor: WyimaginowanY »

Witam brać! Moje pytania mogą nużyć ze względu bycia zielonym ale wałkując tematy w tym dziale nie mogłem znaleźć czegoś konkretnego :maruda:
Pytanie brzmi - Jaki śrut kupić? Fajnie żeby był tani ale taki być nie musi - ma robić robotę i nie niszczyć wiatrówki :hihi: Zależy mi głównie na "total destrakszyn" :D
Z góry dziękuję ;)
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Do celnego strzelania polecam JSB exact a do destrukcji najlepiej młotek :lol:
Walther + MTC
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

Hahaha :lol: A tak mniej trochę tej destrukcji aby w lufie się zmieściło to coś jest? :lol:
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Crosman Pointed :D
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

Rozumiem, że można ufać iż nie uszkodzą wiatrówki? ;) Destrukcja destrukcją ale nie wiatrówki :D Priorytet dla mnie aby plujka była bezpieczna :)
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Pointeda wystrzelałem ze dwa wiadra :lol: , exacta trochę mniej, wiatrówki nadal działają i ftrafiają :king: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

A crosman pointed to przypadkiem nie przebija ? :D Nie znam się ale coś tak intuicja podpowiada - Co z np. zaokrągloną główką?
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Michał.M
Posty: 25
Rejestracja: 19 maja 2014, 17:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał.M »

Qbuś i Paweł dobrze Ci radzą.
Crosman pointed to dobry tani śrut,sam go używam i nie narzekam,to samo tyczy się Exacta,tego ostatniego najlepiej kupić pudelko testera JSB i sprawdzić który lata najlepiej,i nim tłuc w papier/spinery...
O lufę będziesz się mógł martwić jak bedziesz używał wynalazków stalowych w płaszczach nie wiadomo z czego...
Przy używaniu śrutu ołowianego możesz być o lufę spokojny.
Śrutu o zaokrąglonej "głowce" używa się do strzelania na dalsze odległości,śrutem płaskim pyka się do tarcz a szpiczastym do przebijania/destrukcji.
HW97 4,5,Rem.Summit 4,5,Lov2 4,5,C 2240 4,5,Colt 1911,H135 .22,CP1-M 4,5,CP1 4,5,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Do destrukcji możesz jaszcze użyć JSB Hevy ( chyba tak się pisze, nie sprawdzałem ) kiedyś z niego strzelałem, rozwałka pewna, jest ciężki i robi robotę.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

No to wypróbuję tak jak koledzy radzą - Crosman pointed, JSB exact, JSB heavy ;) Wszystko po kolei :D
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
ChlebO
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2016, 20:51
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: ChlebO »

Ja kupiłem teraz testowo KTK zobacze jak to lata .
aktualnie nic :(
Leon1982
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2016, 21:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Leon1982 »

Trochę podepnę się pod temat. Dzisiaj przypadkiem namierzylem w swojej okolicy sklep gdzie mają śrut. Partnerski spod znaku M. Kupiłem paczkę crosmana pointed. Po otwarciu pudełka ukazał mi się ładny równy śrut, bez zniekształceń. Zauważyłem tylko 2 szwy wyczuwalne pod paznokciem. Do tej pory strzelałem KTK grzybek. Crosman przy nim wyglądał jak wzór. KTK udawało mi się z 15 m ze stojącej, niepodpartej, otwarte strzelać dość powtarzalnie 4/5 w zakrętki PET, 5/5 w czarne tarcza 14x14 (wiem, ze bez szału ale ćwiczę niecały tydzień może kiedyś będzie lepiej). Zapodałem crosmana i ogień :) ... Po pierwszych 10 strzałach większego siewnika nie widziałem. Pyknąłem jeszcze 10 na przeczyszczenie lufy (gdzieś czytałem, ze po zmianie śrutu siewnik może wystąpić) i nadal rozrzut masakryczny. Na plus śrut wycina piękne równe dziurki w desce i tarczy. Wydaje mi się bardziej przebijalny. Jednak ten rozrzut... :zdziwko: Zapodałem znów KTK 5 strzałów od tak bez stresu na przeczyszczenie i ogień w tarcze 5 ósemek, skupienie przykryte PETem poza jednym strzałem. Później 5 strzałów do PETa 4 trafione. Humor mi wrócił :D ale nastała ciemność więc wróciłem do domu i piszę. Co jest Panowie? Możliwe żeby aż tyle zależało od śrutu? Może zbieg okoliczności? Jakbym miał oceniać na wygląd śrutu to brałbym crosmana a tu taki zonk. Wiem, że KTK żaden wzór ale exact czeka aż się ostrzelam :)
Sorry, że tak przydługo ale chciałem rzetelnie.
Hatsan 90 powered by Alchemik, jeszcze bez szkła :(
fair26
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2016, 22:09

Post autor: fair26 »

JSB Exact => normalne/celne strzelanie do tarcz
JSB PREDATOR => Do przebijania (puszki, puszki pod ciśnieniem, monitory, laptopy)
Gamo Rocket Destructor => Do przebijania (puszki, puszki pod ciśnieniem, monitory, laptopy)
JSB Exact Heavy => Do niszczenia (butelki i ogólnie szkło, plastik)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Leon1982 pisze:[...]Co jest Panowie? Możliwe żeby aż tyle zależało od śrutu? [...]
Uhm.. ;D

A nawet więcej.. ja nawet u siebie w TXie widzę różnicę pomiędzy niektórymi seriami Exacta..
Ludzie do PCpów dobierają śrut w fabryce KLIK i tam widać różnicę pomiędzy poszczególnymi seriami tego samego śrutu, a Ty mówisz o różnych śrutach i od różnych producentów..
Postrzelaj do kartki A4 różnym śrutem - zrób kropkę na środku i strzelaj do niej seriami po 10 śrutów a zobaczysz nie tylko różnicę w skupieniu, ale i w POI (Point Of Impact) .. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Leon1982
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2016, 21:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Leon1982 »

@Piotrek, no niby rozumiem. Bardziej zdziwiło mnie to, że śrut który wygląda na dużo lepiej wykonany od KTK lata gorzej. KTK potrafi mieć nierówny fartuch co szczególnie widać po włożeniu do portu, crosman wchodzi idealnie, nie ma deformacji. Za kulochwyt służy mi póki co deska calowa, bardzo twarda i crosman wbija się w nią głębiej robiąc idealny równy otworek pod tym względem KTK wypada gorzej (pewnie to kwestia tego, że ten pierwszy pointed a drugi grzybek). Szukam jakiegoś zamiennika dla exacta do rekreacji, trochę tańszego ale widzę, ze będzie ciężko. Exact jest u mnie niedostępny muszę kupować w sieci więc z przesyłką wychodzi dużo drożej. No nic będę szukał dalej. Tak na marginesie jak to jest z tą zmianą śrutu? Ile nowego przestrzelić, żeby się lufa "przyzwyczaiła"?
Hatsan 90 powered by Alchemik, jeszcze bez szkła :(
ODPOWIEDZ