Obrazek

Jakość śrutu JSB Exact

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jak strzelasz z 2 różnych rodzajów śrutu na zmianę, to nigdy nie będziesz mieć dobrych rezultatów.
Zwłaszcza, że jeśli wyzerujesz karabinek na Exactie to na Crossmanie "zero" będziesz mieć w innym miejscu, i to dla tego nie mogłeś trafić w tą puszkę.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Właśnie. Słuchaj Mamutka on wie co godo :king: Zero, waga, twardość, film ołowiu w lufie, to wszystko wpływa na powtarzalność strzału.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Jak wiatr przestał na chwilę wiać to z Crosmana trafiałem w dno w.w. puszki , lunetę wyzerowałem właśnie na nim bo jest tańszy do pykania rekreacyjnego, a Exacta 4.51 wziąłem ze sobą ze względu na wiatr bo jest cięższy i celniejszy (zależy jaka paczka exacta się trafi) jak mocniej zawiało to i exact nie trafiał. Jak rozstrzeliwuję puszkę to najpierw strzelam w sam środek byle trafić a potem celuję w tą przestrzelinę i po zmianie śrutu na inny powinno trafić wyżej lub niżej tak jest przy bezwietrznej pogodzie chodzi mi o to że Exact jest mniej podatny na wiatr niż Crosman Pointed, strzelałem z dala od zabudowań w szczerym polu gdzie wiatr jest mocniejszy, a rękę w której trzymałem łoże wiatrówki podparłem o drzewo. Ciekawy jestem jaki wpływ ma temperatura na dworze było -10*C więc uszczelka mogła się trochę skurczyć i jaką wydajność ma sprężyna przy takiej temperaturze, na dworze byłem już ok 1,5h więc wiatrówka zmarzła na kość, pierwszy raz gdy strzelałem na mrozie obawiałem się czy sprężyna nie pęknie. Luneta była zerowana w lato. I jeszcze jeden test, wczoraj specjalnie wziąłem nówkę paczkę Exacta 4.5 i latał jeszcze lepiej niż 4,51 więc 4,5 hyba lepiej smakuje mojej lufie. Tylko wczoraj nie było wiatru ale też było fajnie.
Muzyk
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2016, 22:53

Post autor: Muzyk »

Witam wszystkich Gdybyście tylko widzieli jaki ja ostatnio dostałem EXACT DIABOLO... Załamka... Pudełko było bez najmniejszej skazy, zaś zawartość jakby czołg przez to przejechał... Napisałem do sprzedawcy,przeprosił... Zobaczymy co będzie dalej... JSB jednak nie zawsze jest cacy...

[ Dodano: Pią 24 Cze, 2016 17:33 ]
A tu całe pudełko...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Czy odkształcone były tylko te z wierzchu czy te głębiej też?
Ja póki co takich kwiatków jeszcze nie miałem w Exactcie. Ale przeważnie odbieram śrut w sklepie.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Ja miałem i kiedyś już o tym pisałem. Pytanie tylko, czy oby na pewno to wina sprzedawcy? :hm: Kurierzy potrafią cuda z przesyłkami robić :zdziwko:
Muzyk
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2016, 22:53

Post autor: Muzyk »

Mniemam, że kurier nie miał tu nic wspólnego. W porządnie zabezpieczoej paczce były jeszcze dwa pudełka exacta (były bez najmniejszej skazy). A w tej jednej powyginane i co dziwniejsze "postrzępione" "sukienki"...

[ Dodano: Sob 25 Cze, 2016 12:01 ]
Coś mi się widzi, że jakiś Czech musiał w któryś poniedziałek posadzić niechcący tyłek na taśmie produkcyjnej. Ale jedno jest pewne, ta jedna paczka nie zmieni mojego zdania ze exact jest najlepszym śrutem. Na drugim miejscu stawiam niektóre H&N.
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

W moim przypadku skończyło się na odesłaniu śrutu na koszt sprzedawcy i dostawa nowej partii 5000szt. z gratisem. Teraz OKI :D
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
zakooo
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2015, 17:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakość śrutu JSB Exact

Post autor: zakooo »

Pozwolę sobie odświeżyć temat co do jakości tego śrutu :) Nadszedł ten czas kiedy moje zapasy zaczęły się kurczyć i byłem zmuszony zamówić razem ze znajomym nowa dostawę 6 pudełek (4,51). pudełka wypełnione ołowiem po brzegi nic nie pogięte więc kurier miał chyba dobry dzień i się nie wyżywał na bogu ducha winnych paczkach ;) ale co mnie zasmuciło w porównaniu ze śrutami kupionymi niecałe 2 lata temu, nie wiele ale jednak jest bardziej widoczny szew na śrucie. W moim przypadku to różnicy raczej nie zrobi gdyż strzelam zazwyczaj na 30 m ale na dalsze dystanse może pojawić siejakiś problem... ;/ czy ktoś z forumowiczów zauważył ten mankament w ostatnich miesiącach ?
nr. seryjny 45070016 7 4,51

Kupiłem jeszcze oliwę PKB (wcale tak nie śmierdzi jak niektórzy narzekają) :)
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 19:15 przez zakooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 90
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Jakość śrutu JSB Exact

Post autor: mimut »

U mnie też występuje ten "szew" , ale niczego biedaczyna nie zmienia. Z imadła na 50 m robi bardzo ładne skupienie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Jakość śrutu JSB Exact

Post autor: Mamutowicz »

Jak łepek jest gładki to wszystko jest ok.
Szef na skircie nie ma znaczenia bo gwint w lufie go wyrówna..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
zakooo
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2015, 17:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakość śrutu JSB Exact

Post autor: zakooo »

Na szczęście łepek gładki jak lustro tyle, że ołowiowe ;)
Obawy rozwiane zostaje tylko przyjemność z przyszłej utylizacji śrutu poprzez jego rozpędzenie do kilkuset m/s ;)
Hatsan 90
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Jakość śrutu JSB Exact

Post autor: mimut »

Krąży w necie filmik, który pokazuje różnice w POI wynikajace z uszkodzeń lub deformacji główki i sukienki śrutu. Jeśli nie znajdziecie proponuje samemu przeprowadzić takie testy. Wyniki mogą być dość ciekawe :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Jakość śrutu JSB Exact

Post autor: Mamutowicz »

Wiesz.. To, że wyniki deformacji główki mogą byś ciekawe to jest jasne.. I nie trzeba robić testów , starczy włączyć wiadomości.. :hihi:
A co do deformacji sukienki to polecam ten link: http://giznet.pl/wp-content/uploads/d/5 ... 68a05f.jpg
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
zakooo
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2015, 17:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakość śrutu JSB Exact

Post autor: zakooo »

Mamutowicz pisze:Wiesz.. To, że wyniki deformacji główki mogą byś ciekawe to jest jasne.. I nie trzeba robić testów , starczy włączyć wiadomości.. :hihi:
A co do deformacji sukienki to polecam ten link: http://giznet.pl/wp-content/uploads/d/5 ... 68a05f.jpg


http://www.fotosik.pl/zdjecie/8e7062be9a203871

Ten leci sukienką do przodu i brudzi palce ;)
Hatsan 90
ODPOWIEDZ