Obrazek

Bułka ze śrutem 4,53mm

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
student2707
Posty: 26
Rejestracja: 24 maja 2006, 20:40
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Bułka ze śrutem 4,53mm

Post autor: student2707 »

Na allegro sprzedaje się śruty 4,50 4,51 4,52 i 4,53 mm. Czy istnieją bronie o takim kalibrze, czy może istnieje możliwość ładowania takiego śruto do naszych hasanów? Pytam z czystej ciekawości i żarłoczności wiedzy (czekam na swojego h80s :lol: ), a temat ten chyba nie był poruszony....
Ostatnio zmieniony 25 maja 2006, 9:45 przez student2707, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Re: Bułka ze śrutem 4,53mm

Post autor: stworek5 »

student2707 pisze:Na allegro sprzedaje się śruty 4,50 4,51 4,52 i 4,53 mm. Czy istnieją bronie o takim kalibrze, czy może istnieje możliwość ładowania takiego śruto do naszych hasanów?
to są śruty nadkalibrowe, dobrze sprawdzają się w lufach rysowanych ale to nie regóła. Gro strzelców poleca np. Exact 4,51, jest lepiej spasowany w lufie.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Musisz sam spróbować, który śrut jest najlepszy do Twojego karabinka.
Raczej NIE UŻYWAJ stalowych kulek, lotek-niszczą gwint w lufie.
Metodą prób i błędów dobierzesz sobie śrut. Radzę (moje doswiadczenie) raczej używać kal. 4,51mm i śruty średnio ciężkie, lub ciężkie (max. 10,5 gr) do rozwalania grubych butelek ;-)
Kupuj tylko dobrych marek (parę zł więcej, ale warto)-polecam takie (wszystkie w kal. 4,51)

Obrazek
Ten Crosmana-nadaje się tylko do mocnych wiatrówek (Hatsan), idealnie rozwala grube butelki.
H&N i exact-to praktycznie te same śruty, słyszałem nawet plotkę, że firma H&N zleca produkcję właśnie Czechom. Z tych śrutów- mi (i nie tylko mi) najlepiej się strzela.
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Zgadzam się z Szymonem, ja też używam tych śrutów, jeszcze dodatkowo Baracuda H&N, choć w zasadzie to, to samo, co Crossman. Według mnie najlepszy to znaczy najcelniejszy i ma najmniejszy opad jest Field & Target Trophy H&N 4,51, i też radzę nie oszczędzać na śrucie. Natomiast radzę unikać wszelkiego rodzaju badziewia w stylu stal w plastiku mogą nieźle pokiereszować gwint w lufie, takie śruty nadają się do pistoletów i to tylko gładkolufowych, kiedyś miałem taki pistolecik (Gamo PT-80) i w nim nieźle się spisywały ( duża siła przebicia), ale wtedy kulała celność. Coś za coś.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wszystkie kalibry śrutu: 4,49; 4,5; 4,51; 4,52 i 4,53 są stworzone do strzelania z karabinków kalibrowanych na 4,5mm.
Najlepiej kupić tester (JSB produkuje takie testerki po 100szt z każdego kalibru - przynajmniej Exact) i sprawdzić jaki śrut robi najmniejsze skupienie na wybranym dystansie w Twojej lufie.
U mnie sprawdza się 4,51, choć mam ochotę wypróbować 4,52; zobaczymy który lepszy...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ