Obrazek

waga...

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
ZKK600
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:34

waga...

Post autor: ZKK600 »

Na poczatku chcialbym wszystkich powitac.
Na forum jestem juz jakis czas ale teraz postanowilem sie zalogowac.

A teraz meritum: Czy mozecie mi panstwo powiedziec jaki jest mozliwie najciezszy srut do wiatrowek okolo limitowych mam na mysli H55s. Czy np jsb heavy bedzie dobry a moze jakis inny...? Prosze o porady :)


(szukajki uzywałem ale nie znalazłem wiadomosci mi potrzebnych)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=199

Nie używaj ciężkiego śrutu w wiatrówce limitowej, bo tylko się ufqrwiasz a nie postrzelasz.. poza tym możesz spieprzyć sprężynę.
Napisz na po co Ci ciężki śrut.. Do czego chcesz strzelać i jaki efekt osiągnąć.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ZKK600
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:34

Post autor: ZKK600 »

Te rozpiske juz przegladałem, ale dziekuje :)

hmmm do czego mi ciezki srut? Moze i do destrukcji,lepszej przebijalnosci cos w tym stylu....Ogolnie strzelam rekreacyjnie ale tarcza tez nie pogardze :D. Obecnie uzywam crosmana poited.

I jeszcze jedno pytanko mam sa moze jakies sruty ktore naprawde szybko,dobrze grzybkuja.Jesli sa to jakie>?
Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Co do strzelania z H55.. to go do destrukcji szkoda trochę.. ale jak kto woli ;)
Zrobiłem kiedyś takiego testa.. Ja jakoś nie widziałem wielkiej różnicy w "przebijalności" przy strzelaniu różnymi śrutami do deski z ok 1,5m.. ;) a deskę bodajże 20mm pokonał tylko.. pointed właśnie (RWS GECO ) .. ;)
Poza tym .. kwestia odległości.. Nie wiem jaka Cię interesuje, ale jeśli chcesz strzelać "daleko" to ciężki śrut będzie miał większy "opad" a do tego zauważyłem że cięższy śrut miał gorszą celność w moim H55..
Co prawda exacta heavy nie próbowałem.. :hm:
Ja bym Ci polecał kupić: tester JSB oraz tester H&N .. To oczywiście tylko przykłady, niekoniecznie musisz brać z alledrogo... ;)
Poza tym, Paczka śrutu to max 35pln.. Jak się dogadasz ze znajomymi "wiatropylcami" to każdy niech kupi inną paczkę i możecie sobie dobrać co komu lepiej lata.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ZKK600
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:34

Post autor: ZKK600 »

spokojnie ja na +50m nie strzelam. Ja sobie pykam tak max 30m takze blisko.
Ponawiam prosbe czy moze mi ktos podac czy istnieja jakies sruty ktore szybko,dobrze grzybkuja i jeszcze jedno jaka maksymalna wage srutow uzywac do tegos karabinka(H55s)
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

A na co Ci ciężki śrut do H55 :hm: Może lepiej kupić jakieś CP ....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
ZKK600
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:34

Post autor: ZKK600 »

nieeee, do czarnego prochu mnie nie ciagnie :nie:

Ogołnie nie mam specjalnego przeznaczenia.Tak sobie przegladalem tematy i widze ze wiele osob uzywa np dosc ciezkiej baracudy czy tytuowego jsb heavy i inne. I chcialbym spytac czy moge ich uzywac do 55?
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Próba nie strzelba , kup , strzel i napisz spostrzeżenia ;)
ROZBROJONY
ODPOWIEDZ