Obrazek

Oztay Dome

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oztay Dome

Post autor: diacon-fox »

wiatq pisze: 03 sty 2018, 11:45 Sprawa staje się odrobinę inna jeśli ma się więcej niż jedną wiatrowkę i część z tych które się posiada to własnie strzeladła rekreacyjne wykorzystywane głównie przez osoby trzecie podczas rekreacyjnych spotkań przy grilu.
To zależy co nazywasz "strzeladłem rekreacyjnym", bo jeżeli są to jakieś wynalazki w których każdy śrut lata tak samo, to się zgodzę. Jednakże we Wro testowaliśmy Oztay'a z topowych karabinków i robił siewnik aż miło, gdzie np. KTK latał w miarę poprawnie (skupienia na 25m mieściły się w monecie 1gr + niekontrolowane odskoki co 5-6 strzałów) a Crosman Pointed latał jeszcze lepiej. Ja wiem, że lufa, lufie nie równa...ale mimo tego wychodzi na to, że znacznie bardziej prawdopodobne, iż podejdzie Ci Crosman czy KTK niż Oztay.
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Oztay Dome

Post autor: zbisz41 »

U mnie trochę to inaczej wygląda bo i Dome i KTK sa tej samej klasy skupienia :D
Oba na 25 m latają mniej więcej w kwadracie 5 cm,czyli do bardzo rekreacyjnego strzelania w puszkę bo napitkach mogą być .Niestety w kilzone 30 mm juz nie da rady za duża loteria .
Oztay lubi siać na okrągło czyli kwadrat 50 mm ładnie podziurkuje , KTK robi sianie grupowe po np 3-4 w jedno miejsce i odskoki .
Na koniec według moich obserwacji Crosman Pointend to jednak wyższa połka , skupia sie w jedno miejsce , szersza przestrzelina ale w grupie , jak zdarz sie odskok to kilka mm a nie jak u dome czy ktk kilka cm ;)
Dome i KTK wygrywają z szpicami Oztaja czy misiami czy a'la pointendami :D ...ale to raczej małe pocieszenie :D
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Hatsan100
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2019, 20:12

Re: Oztay Dome

Post autor: Hatsan100 »

Wiem, że temat ponad rok temu. Ale kupiłem dwa opakowania oztaya dome.. tragedia to malo powiedziane. Wystrzelilem z 50szt śrutu i dwie paczki do kosza wywalilem. Ktk przy dome to jak exact przy najtańszym oztayu kupionym na targu. Kielichy nie dość, że powyginane, to jeszcze sporo opiłków. Latał jak chciał. Testowałem na hw 30, 50, slavia 634, aa s400 wszędzie to samo 20m sito. Najgorszemu wrogowi bym tego nie polecił. Jedyny plus to zakręcane pudełko.
ODPOWIEDZ