Obrazek

Tłok z tworzywa sztucznego?

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
yulaw
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: yulaw »

Pytanie z innej beczki próbował ktoś wytoczyć tłok z tworzywa sztucznego bo właśnie mam taki zamiar i nie wiem czy to tylko zrobię dla sportu czy zda egzamin? Oczywiscie wiem ze na niego działają znaczne siły przy naciąganiu 2 zgrubienie od otworu a przy celowaniu pierwsze zgrubienie co się zahacza o spust.
Hatsan 80S SAS+POINT PRECISION 3-12x42 AO
4 rok Mechaniki i Budowy Maszyn na PŚk
spychu14
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2009, 13:14

Post autor: spychu14 »

wydaje mi się że tłok z tworzywa byłby za lekki ale niech inni się wypowiedzą
Awatar użytkownika
yulaw
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: yulaw »

Na pewno pierwszy cykl to na przewagę tworzywa bo na pewno większe przyspieszenie tłoka tylko jak to się zachowa pod koniec cyklu chyba gwałtowny spadek szybkości bo sprężyna już ostatkiem sil będzie działała.
Hatsan 80S SAS+POINT PRECISION 3-12x42 AO
4 rok Mechaniki i Budowy Maszyn na PŚk
Awatar użytkownika
Cribs
Posty: 247
Rejestracja: 01 lut 2009, 9:30
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Cribs »

Wątpię żeby to zdało egzamin,ale zawsze możesz spróbować.Jakiego typu tworzywa sztucznego chciałbyś użyć ?
Awatar użytkownika
yulaw
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: yulaw »

Właśnie myślę i szukam odpowiedniego albo ewentualnie zrobię osadzenie uszczelki z tworzywa a reszta będzie oryginalny tłok. Jak coś wymyśle to dam znać.
Hatsan 80S SAS+POINT PRECISION 3-12x42 AO
4 rok Mechaniki i Budowy Maszyn na PŚk
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Jeśli chcesz uzyskać minimalnego kopa z harego , odchudź oryginalny tłok o 28g ( nowego typu ) . Tłok z tworzywa będzie za lekki - żadna sprężyna tego nie wytrzyma ( chyba że gazowa ) .

Jeśli koniecznie chcesz majstrować to zrób na tłoku 2 pierścienie prowadzące . 1 na pierścieniu u który opiera się popychacz , 2 gdzieś pod uszczelką . Odchudzisz trochę tłok , cykl strzału będzie przyjemniejszy .

ALE jeśli chcesz szaleć to zrób nowy tłok z rury precyzyjnej do tego drugi tłoczek ( choćby w postaci "prowadnicy z zaworkiem " i mamy gas ram ;)
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Zablokowany