Obrazek

Figurka w kształcie "Dupy"

Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Figurka w kształcie "Dupy"

Post autor: foxrysza »

Witam


Zakładam nowy temacik bo nie chcę mieszać w "BUCHALTERI"

Dziś miałem okazję przetestować nową wersję figurki mojego pomysła i wykonania
jak to mówią w kształcie dupy
(oczywiście kształtu żadnego ona nie ma ale nazwa fajna)

A oto co zaobserwowałem po pierwszym strzelaniu:

- Sygnalizacja trafienia w kilzonę bardzo dobra (diody widać bardzo dobrze nawet w słoneczny dzień z 41m)

- Nie ma błędu trafienia (tzn nie sygnalizuje po rykoszecie ani po "blasze")

- Działa doskonale zarówno po trafieniu z karabinka 16J jak i 7,5J na dystansach od 8m do 41m

Jedno co to blacha (zwierzaczek) zrobiona była z cieniutkiej blaszki (taka wpadła mi w ręce w "Castoramie" kielnia :lol: )

teraz parę zdjęć

http://img694.imageshack.us/i/1001922n.jpg/
to widok od przodu (komplet , cel + sygnalizator trafienia) , kształt blaszki , jak kto woli , mi nie chciało się nic wycinać (plus jest taki że płyta przednia jest płaska i odkręcana)

http://img96.imageshack.us/i/1001923k.jpg/
sama "figurka"

http://img96.imageshack.us/i/1001924t.jpg/
sygnalizator trafienia w kilzonę

http://img812.imageshack.us/i/1001925.jpg/
tak to wygląda od tyłu (od dupy :lol: )

http://img689.imageshack.us/i/1001926j.jpg/
cała tajemnica jak to działa ("śruba stykowa", ta długa , oczywiście będzie skrócona , dałem dłuższą co by mieć możliwość regulacji) za "śrubą stykową" widać sprężynę rozpierającą

http://img69.imageshack.us/i/1001928a.jpg/
Tu figurka po ostrzale , testy strzałów w rogi i testy rykoszetu , ani razu bez bezpośredniego trafienia figurka nie sygnalizowała trafienia , tylko strzał w kilzonę uruchamiał sygnalizator.



Jak dla mnie jest to świetny pomysł tylko jedno ale ,
TRZEBA PRZYWYKNĄĆ ŻE FIGURKA PO TRAFIENIU SIĘ NIE PRZEWRACA TYLKO MRUGA
plusy to niewątpliwie , brak sznurków i możliwość montowania figurki pod różnymi kątami i nie trzeba długich szpil do mocowania (nie jest ciągana sznurkami)


Co Wy na to :?:

Proszę o opinie.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, 20:22 przez foxrysza, łącznie zmieniany 1 raz.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

:chyleczola: szacun.
Wspaniała robota. Choć mało mogę powiedzieć, bo mało się znam, ale widać kupę roboty.
Jak dla mnie (ale zaznaczam, raz strzelałem HFT) mógłbym mieć problem ze znalezieniem sygnalizacji trafienia zaraz po strzale(noszę bryle), no chyba że sygnalizuje brzęczyk.
Brak sznurka mógłby podnieść poziom trudności, zwłaszcza jeżeli ktoś schowa cel :D.
Ale ogólnie super sprawa.
Jeszcze raz :chyleczola:
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 16:57 przez Zack, łącznie zmieniany 2 razy.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Rysiek prekursorem HFT w 21 wieku :brawo: ;)
Pewnie sygnalizator będzie obok figurki? Bo przyszło mi do głowy, że mógłby zastąpić palik, ale wtedy przewód musiałby mieć 40-parę metrów i być przez to drogi.
Będziesz produkcję robił?
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Marcin, sygnalizator jest obok / trochę przed figurką , odległość 1m , diody są o podwyższonej jasności , 3 sztuki mrygają intensywnie.
Zapewniam Cię że widać doskonale nawet pod słońce (właśnie dzisiaj tak miałem do testów) i to gołym okiem.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

Gratulacje Ryśku :spoko:
Pomysłowości pozazdrościć. Aleś ją zmasakrował :D
Pozdrawiam
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Tylko co będzie jak ktoś trafi w sygnalizator? Pancerny klosz? Zawsze znajdzie się jakiś minus. Co nie znaczy, że mi się nie podoba. Wręcz przeciwnie, podoba i to bardzo. Buzzer 12V z generatorem dźwięku i jakaś pancerna wizualna sygnalizacja to można rynek podbijać nową wersją figurek. Gratuluję roboty. naprawdę Super.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

cezbar pisze:Buzzer 12V z generatorem dźwięku i jakaś pancerna wizualna sygnalizacja
Myślałem nad tym troszeczkę i .....
Zasilanie ma być tanie i na minimum 2-3 lata bez wymiany , więc wyszło na 3 diody i koniec.
Jeśli chodzi o osłonę ... no cóż jeśli ktoś strzela metr od figurki to ja go na zawodach NIE WIDZĘ :hihi:

ps.
Nie wiem czy to widać ale sygnalizator jest odłączany od figurki
(do transportu się rozłącza , jest złączka , wygodne i praktyczne)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Chcę to "oblukać" i dołożyć "małe co-nieco", ale trza się spotkać "OKO w Diodę" :)

Ps. Znając Iraka, będzie celował w diody, abo w drutki, (szybka pancerna musi być!!! :cisza: )
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Jeżeli chodzi o buzzer, można wykożystać stare akumulatory żelowe z UPSów. Wiem, że są spore (jak kostka margaryny) ale na bank nawet na starym akumulatorku taki buzer pociągnie minimum 2 tygodnie non stop wyjąc. Firmy zajmujące się naprawą UPSów wywalają akumulatory do utylizacji. Sam mam kilka sztuk i mogę przekazać gdyby były potrzebne. Skoro figurka jest dość pokaźnych rozmiarów to i akumulatorek się zmieści za nią. Taki akumulator komputera nie pociągnie, ale diody i buzzera zasili na wiele tygodni nieprzerwanej pracy.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

cezbar pisze:Jeżeli chodzi o buzzer, można wykożystać stare akumulatory żelowe z UPSów. Wiem, że są spore (jak kostka margaryny) ale na bank nawet na starym akumulatorku taki buzer pociągnie minimum 2 tygodnie non stop wyjąc. Firmy zajmujące się naprawą UPSów wywalają akumulatory do utylizacji. Sam mam kilka sztuk i mogę przekazać gdyby były potrzebne. Skoro figurka jest dość pokaźnych rozmiarów to i akumulatorek się zmieści za nią. Taki akumulator komputera nie pociągnie, ale diody i buzzera zasili na wiele tygodni nieprzerwanej pracy.
Jasne że można , wszystko można,

Tylko mi chodziło o
1. Niewielką wagę
2. Małe skomplikowanie
3. Możliwie niski koszt (cena wyprodukowania jednego egzemplarza to 50pln , łącznie z malowaniem)

ps.
Qbuś , Irkowi się Meoptę potłucze i już w nic nie trafi ;)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: 40 figurek (dup) , 40 sygnalizatorów i do tego jeszcze 40 akumulatorów :nie: . To ma być NA JEDNĄ bateryjkę jak najmniejszych rozmiarów żadnych "buzerów" , dzwonków gazowych itp...straszny "chaos" by to wprowadzało na zawodach (a pewnie w przyszłym sezonie "parę takich figurek" przybędzie ;) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

przecież jak 10 figurek zacznie na raz buczeć na torze, to nikt nie będzie wiedział, w co trafił i i tak trzeba będzie patrzeć się na diody? :D
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Mein Gott, Na to też jest lekarstwo, każdy buzzer może mieć inny dźwięk. Kurcze, ale mi się pomysł z tymi mrygającymi figurkami. Pełen Szacun Panowie :!:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Bo ja to mam "pomysła" na te diody, tylko Rysiu muszę najpierw się z tobą "skonsultować" :?:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Qba , pogadamy , dopracujemy. (W cztery oczy ;) )
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
ODPOWIEDZ