Obrazek

5-6 września 2009 - Śląskie Zawody Pucharu PFTA

Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Ok, załatwiłem na zawody "ekonomiczny" samochód, niestety nie jest on ani szybki oraz nie ma klimy,
jednak swoje zadanie spełnia i za 100zł można obróci w dwie strony.

Tak więc ja z Dorotą zajmuję dwa miejsca, zostają jeszcze dwa więc decydowac się chłopaki czym, z kim i kiedy jedziecie.
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Nuter
Posty: 231
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:34

Post autor: Nuter »

Beam Me Up Scotty! w sensie biorę miejsce nr. 3
PFTA, AA PS Leupold 6-18x40
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Ok to teraz kwestia Łorganizacyjna bo widzę, że póki co cisza,
Krzysiek, Bartek... nie zgłosiliście się do zawodów nocnych więc pisać co z wami ?
Wyjazd planuję w sobotę na spokojnie po obiadku ok 16:30 (wyjazd z miasta),
co byście mogli się jeszcze zakwaterować, a ja zdążyć na NHFT jeszcze do Bujakowa.
Ja najprawdopodobniej będę organizował sobie jakiś namiot do spania na terenie
strzelania więc mogę was odwieźć/przywieźć z hotelu.
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Nuter
Posty: 231
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:34

Post autor: Nuter »

Posłałem PW do Krzyśka coby się określił, bo w takiej sytuacji to można w niedzielę rano czmychnąć z Worcka lub poleniuchować i pojachać z tobą już w sobotę.. zobaczym jak łun ma to obmyślone ;)
PFTA, AA PS Leupold 6-18x40
Nuter
Posty: 231
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:34

Post autor: Nuter »

Sprawa wygląda mniej więcej tak.

Krzychu jedzie z synem w sobotę, okazało się że jednak strzela nocnik.
Ja nie mam łoświetlenia choć chętnie bym nocnika strzelił i tu mam dylemat kupować latarę na szybko czy odpuścić, nie znam się na tym zupełnie a nie chcę nic pochopnie.. (panowie możecie coś doradzić? takie cuś jest w K/S latareczka ) :hm: jak dziś nic nie wymyślę to będę w niedzielę rano.

Co do transportu to też nie wiem jak Krzychu się tam wybiera..
PFTA, AA PS Leupold 6-18x40
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Bierz tą latare i nawet się nie zastanawiaj :cisza:
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Nuter
Posty: 231
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:34

Post autor: Nuter »

no dobra, zobaczym co to za cudo.. o ile się jeszcze nie sprzedało. :? Teraz muszę bakterie i ładownicę do tego namierzyć :hm:
Jakieś przepisy jak to to sprytnie zamontować?
Muszę zmienić zgłoszenie :)

Krzychu hop hop bieremy jakiego hotela?
PFTA, AA PS Leupold 6-18x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nuter pisze:Jakieś przepisy jak to to sprytnie zamontować?
Moja metoda jest taka;
Kupujesz 2 calowe zaciski do rur u Maccariego (czyt. Castodramat) za 2,5zł,
Coś takiego jak na zdjęciu: Obrazek - innego nie znalazłem - chodzi mi o ten dolny z czarną gumą.

Kupujesz takie dwie sztuki, odpiłowujesz gwint do mocowania w ścianie w obu i śrubą spinasz pozostałe "kikuty". Dla uszczelnienia mocowania między metalową obejmę a gumę wstawiasz kilka warstw taśmy izolacyjnej tak, żeby ani latarka ani uchwyt na tubusie lunety nie przesuwał się.
Voila! :D

Możesz też kupić montaż z dodatkową szyną weavera do lunety i do tej szyny dokupić dedykowany montaż na latarkę. Ale nie zmieścisz się w cenie 5zł ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Odnośnie tamtego ogłoszenia ze światełkiem, to przydałoby się diodę zmienić na R2. Podpiłować również głowicę coby się dioda wsunęła głębiej w reflektor. Odnośnie jasności, zapytaj chłopaka jak on te lumeny mierzył ;), bo jasność latarki to można co najwyżej w ilości luxów z 1m metra podać. Ciekawe też ile prądu idzie w diodę na high. Wcześniej bym wiedział to bym Ci coś poskładał. Jaka ładowarka i ogniwa to puszczę Ci na pw linki, ale wieczorem.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Nuter
Posty: 231
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:34

Post autor: Nuter »

Wierzbin, dzięki za rady :) mam tu na miejscu "małą" narzędziownię która produkuje formy wtryskowe to pewnie by mi cuś wystrugali docelowo ale to rozwiązanie na szybko bardzo mi się podoba.

Irak no niestety latarnia pozamiatana, w sensie ktoś tam już "prawie" ją kupił, nie masz co w kolekcji do zbycia? no bieda a czasu wiele nie zostało :/
PFTA, AA PS Leupold 6-18x40
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

To co w końcu zakupiłeś? Aurora?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Nuter
Posty: 231
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:34

Post autor: Nuter »

irak,
Nie, zakupiłem jednak tą z iweba o którą pytałem na początku - przyjdzie to obaczym, nie jestem jakimś zapaleńcem do latarek ale jak już jest okazja w nocy pykać to czemu nie.
Oblukałem wczoraj swój montaż i ma piękne otwory nagwintowane z jednej strony - nie wiem tylko jak głęboko można w nie wejść ale wygląda dość obiecująco. (zawsze to jakaś opcja montażowa)
Jeszcze raz dzięki Irku za wszelkie porady i wyjaśnienia. :)
PFTA, AA PS Leupold 6-18x40
Nuter
Posty: 231
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:34

Post autor: Nuter »

Panowie :)

Pytanie brzmi następująco - co warto ze sobą zabrać?
w sensie nie licząc sprzętu do strzelania :lol: skarpetek itp. to może warto karimatki kawałek? tak pytam na wszelki wypadek.. :bobas:
PFTA, AA PS Leupold 6-18x40
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Hymm, to zależy gdzie chcesz spac, jakie masz poczucie higieny osobistej itd. ;)

Ale z pogodą różnie to bywa i radził bym się zabezpieczyc przed ewentualną deszczową aurą
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Stringi Bartku ... :lol: najlepiej we Flectarnie :lol:
Flaszeczkę na żołądek - gorzka wspomaga metabolizm i poprawia jestestwo ale to Paracelsus określił jednoznacznie kwestię dawkowania. :lol:
Ciuchy na zmianę. Nie wiem czy masz już zapasowe akku do latary ale ja wezmę zapas na wszelki słuczaj.
Hunterzy zapewniają korytko z wodą i na NHFT więc kanapki można sobie darować. Patrz Retroper-reszta zależy od sposobu zakwaterowania a to będzie wiadome za chwilę.
ODPOWIEDZ