Obrazek

Kufer / walizka na wiatrówkę

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
radex84pl
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 13:55
Lokalizacja: Zawiercie

Kufer / walizka na wiatrówkę

Post autor: radex84pl »

Hej
myślę nad takim czymś bo boję się głównie o optykę, ponadto dbam o wszystko co mam i dlatego moje pytanie.. ma ktoś z Was takie kufry? może się pochwalicie?

czy ten kufer 1637 pomieści moją Hawusię z leapersem 40 na wysokim montażu? jest uniwersalny na pewno więc teoretycznie powinien pomieścić ale wolę się dowiedzieć, może ktoś ma taki kufer?
Obrazek

nachodzi mnie myśl żeby spróbować zrobić podobny kufer.. gąbkę od starej wersalki gdzieś powinienem mieć o ile nie wyrzuciłem i z niej ładnie bym wyciął formę ale z czegu by tu zrobić formę na samą kontrukcję kufra.. pewnie jakieś aluminium bo lekkie i wytrzymałe... przykręcić zawiasy i 2 zamki i heyah...
Weihrauch HW 50 s + Lepers 3-9x40 AO :)
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

radex84pl pisze:ale z czegu by tu zrobić formę na samą kontrukcję kufra.
Włókno szklane a jeszcze lepiej węglowe( ale to jest pierońsko drogie)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
p14c3k
Posty: 107
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:02
Lokalizacja: Slask Cieszynski
Kontakt:

Post autor: p14c3k »

Wlokno szklane nie jest wcale takie drogie, weglowe - owszem
* Hatsan 80STG + AlchemikMOD + PP 3-12x42A0
* CP99 Compact
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Równie dobrze możesz zrobic ze sklejki .

koszt docięcia 5 mmtrowej , to ok 40 zł.
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
p14c3k
Posty: 107
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:02
Lokalizacja: Slask Cieszynski
Kontakt:

Post autor: p14c3k »

No ze sklejki to troche bedzie wazyla.

Ja bym proponowal jednak z wlokna szklanego, to nie jest naprawde drogie, i nawet nie trudne, poszukaj w googlach.

Tylko najlepiej miec dobrze wentylowane pomieszczenie, ewentualnie na zewnatrz.
* Hatsan 80STG + AlchemikMOD + PP 3-12x42A0
* CP99 Compact
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Tylko raczej do włókna trzeba mieć formę bo bez niej dużo nie zdziałasz
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Zrób sobie taki kuferek z cienkiej i taniej płyty pilsniowej.Możesz ją połączyć nawet taśmą pakową---uformuj sobie kopyto --jakie chcesz :D Potem kup sobie matę szklaną i trochę żywcy . O procesie przesączania włókna poczytaj na Necie...Powodzenia
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Wiecie co Panowie.
Wszystko jest ładnie pięknie, ale jak zobaczyłem na torze HFT zawodnika, który pod górę tachał te walizke ze sklejki czy czegoś podobnego, z karabinkiem w środku - cieszyłem się że takiej niemam ;)

Polecam jednak kupno tej plastikowej albo dobrego pokrowca ;)
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Mariusz--myślę ,że koledze bardziej chodziło o przechowywanie i transport np.w aucie? Osobiście też nie widzę sensu ,targania tego kajaka ze sobą po lesie ,chaszczach ,albo nawet na strzelnicy.Ostatnio widziałem goscia ,który miał Karabin Precyzyjny za ok 20 tyś a niósł go w pokrowcu DRĄGA ;( dobry pokrowiec z Cordury i sprawa załatwiona. :D
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
radex84pl
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 13:55
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: radex84pl »

Hej, dzięki za cenne uwagi. oczywiście wszystkie są przydatne jednak dla mnie to czy walizka będzie cięższa o kilogram lub trochę więcej nie ma aż takiego znaczenia bo tak jak kolega jamba wspomniał chodzi raczej o zabezpieczenie wiatrówki w aucie..
dojeżdżam sobie autkiem na miejsce, wkładam sprzęt do zwykłego pokrowca i mogę się wtedy spokojnie i wygodnie przemieszczać.
samo chodzenie z kufrem nie uważam za praktyczne i wygodne nawet gdyby był lekki a tak wiatrówka na ramię i maszerujemy :) :hm:
Weihrauch HW 50 s + Lepers 3-9x40 AO :)
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

No i sprawa rozwiązana :D a co do kufra z tworzywa,to niezły pomysł na transport,odpowiednio większy i butla by weszła -jeśli oczywiscie ktoś ma PCPa.Noooooo-takiego kufra to ja nie widzę na strzelanku ,pod zamkiem w Ogrodzieńcu :D
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
radex84pl
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 13:55
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: radex84pl »

hej, tak "na oko" przeliczyłem sobie koszty zrobienia kufra z maty szklanej i nie wiem czy nie o wiele lepszym pomyslem jest zaplacic 160zl za elegancki kufer bo sama mata i zywica nie sa takie drogie ale pozniej zeby to wygladalo przyzwoicie musze kupic szpachle i dobrze wykonczyc ten kufer a na koncu wyszlifowac i pomalowac jakims podkladem a potem farba.
dlatego koszty wyjda zblizone. moze mniejsze ale imo nie o wiele, a dodatkowo jeszcze jest kupa roboty.

wiec chyba tanszym rozwiazaniem bedzie sklejka. choc ona tez nie jest zbyt tania. a moze z plyty mdf 3mm??? choc ona nie bedzie zbyt mocna :hm: ale konstrukcje wzmocnilbym profilami aluminiowymi ktore mam w domu i moze by było ok. co myslicie??
z plyty mdf wyszlyby malutkie koszty jednak. ale jakie to bedzie mocne? przy malych gabarytach i zastosowaniu dobrze "zbrojonej" konstrukcji z plaskownikow i katownikow aluminiowych nie powinno byc obawy ze sie rozleci.. a bylbym tani kuferek do trzymania sprzetu w samochodzie...
Weihrauch HW 50 s + Lepers 3-9x40 AO :)
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Sam szukam kuferka... Poniżej dwa do których będę się przymierzał.:

http://www.decathlon.com.pl/PL/futera-n ... -11305596/

http://www.fotos-bron.pl/index.php?page ... t&Itemid=1
Awatar użytkownika
super_xxl
Posty: 79
Rejestracja: 07 sie 2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: super_xxl »

debowy, fajne te walizki, myslalem, ze taie produkty są 2 razy droższe :hihi:
aikon
Posty: 18
Rejestracja: 06 cze 2009, 0:20
Lokalizacja: TOMASZÓW MAZOWIECKI

Post autor: aikon »

Posiadam taki kufer jednak nie mam lunety
Wymiary wewnętrzne użytkowe to 122x22cm zwężenie przy uchwycie nośnym do 20cm sprawdź sobie czy ci wejdzie
pozdrawiam
ODPOWIEDZ