Obrazek

Budujemy chronograf

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

hhehe :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

drozdzu pisze:hhehe :lol:
Zrobiłem jeszcze test. W HW90 na dieselu chrono pokazywało nieprawidłowe i niskie wyniki np. 2,5J. Raz się udało zmierzyć 32J. Zastanawiałem się co może być: wsadziłem do Hatsana kulkę zrobioną z folii aluminiowej i strzeliłem przez bramki. Prędkość wyświetlona: 318m/s :). Wniosek taki, że przy dieselu, mogą wylatywać przed śrutem cząstki oleju i produkty spalania i to uruchamiało pomiar. Trzeba było lufę ustawić kilkanaście cm dalej, żeby wynik był poprawny.
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Tak Radecku twoje spostrzeżenia są trafne. Tak samo jest przy pomiarach sprzętu asg z napędem na green gas- nawet producent często pisze , że chronograf ten a ten nie nadaje się do pomiaru gaziaków.
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

A ja mam już płytkę .

Obrazek


Obrazek

Jeżeli to komuś pomoże to zrobiłem wzór płytki na podstawie schematu.

Tylko tą na górze musicie wydrukować lustrzanie.

Całość mam w pliku *.dip do tworzenia płytek w diptrace. Jak komuś się to przyda to mogę podesłać - jednak bez jakiegoś tam rozeznania niewiele pomoże .

[ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 19:30 ]
Obrazek

Obrazek


Płytka już gotowa całkiem ładnie wytrawiło. teraz tylko wszystko poskładać do kupy i jazzzda.
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
No płytka jest super:brawo: i widzę, że jesteś bardzo zdolny w różnych kierunkach.
Ale tylko jedno mi wierci dziurę w brzuch od jakiegoś czasu.Śledząc ten temat i muszę to napisać chronogrf jest Radka pomysłem a wykonanie jest twoje, więc ten napis na płytce powinien zawierać, choć zmianę o pomyło dawcy.Jeśli budujesz chrono własnego pomysłu to przepraszam za tą uwagę.
Mam nadzieję, że nie, ponieważ się? ;)
Pozdrawiam
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
jarn
Posty: 32
Rejestracja: 17 cze 2007, 13:49
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

To poproszę o wrzucenie tego pliku did i jakby dało rade to jeszcze pdf. Co by można było sobie wydrukować we właściwych wymiarach.
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Dzięki życzliwości Tomka (^tomaschek30) wkrótce będę mógł porównać działanie chronografu z Shooting Chrony. Jeżeli pomiary wyjdą dobrze to w sierpniu będą już płytki zrobione przez specjalistyczną firmę oraz kształtki trapezowe z pleksi cięte laserem. Koszty szacuję na ok. 15zł za komplet :bobas:
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

No to pięknie, chociaz płytkę juz mam trochę inna jak Bruna to nie zaszkodzi miec w zapasie.

Pozdrawiam Darek

P.S. Radek mój adres powinieneś mieć, chodzi o to chrono które później masz wysałć do mnie
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Daras pisze:chociaz płytkę juz mam trochę inna jak Bruna to nie zaszkodzi miec w zapasie
Ta będzie trochę mniejsza :)
Obrazek

Na górze będą jeszcze 3 otwory do mocowania szyny.
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Witam,Radek przypominam sie jak juz bedzie wszystko,daj znac,
pozdrawiam,Cezar
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

dagoo pisze:Witam,Radek przypominam sie jak juz bedzie wszystko,daj znac,
pozdrawiam,Cezar
Cześć - dam znać i na forum też umieszczę zdjęcie. Zostało jeszcze uruchomienie i sprawdzenie zasilania z 2 akumulatorków AA, żeby można było zabrać w teren.
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

Darek pisze:Witam
No płytka jest super:brawo: i widzę, że jesteś bardzo zdolny w różnych kierunkach.
Ale tylko jedno mi wierci dziurę w brzuch od jakiegoś czasu.Śledząc ten temat i muszę to napisać chronogrf jest Radka pomysłem a wykonanie jest twoje, więc ten napis na płytce powinien zawierać, choć zmianę o pomyło dawcy.Jeśli budujesz chrono własnego pomysłu to przepraszam za tą uwagę.
Mam nadzieję, że nie, ponieważ się? ;)
Pozdrawiam
NIc się nie stało. płytka powstała na podstawie schematu Radka. Jednak opracowanie graficzne i logiczne płytki jest już moje. Ale nic to - wersja płytki jest testowa i nie będzie udostępniana. Obecnie płytka którą zrobiłem mniejszą już nie posiadają nadruku. POzostał jedynie napis Chronograf.

A tak to wygląda obecnie.

W końcu znalazłem odrobinę czasu aby wszystko poskładać do kupy i tym sposobem powstało chrono na podstawie schematu udostępnionego przez Kol. Radecka.

Docelowo płytka będzie miała wymiary 50 mm x 90 mm.
To ta po prawej na zdjęciu

Obrazek

Obecnie chrono się odezwało i reaguje na przyciski. Wykonane zostały już 2 bramki oświetlające. Oczekuje jednak na przybycie BPW 17 fototranzystora zastosowanego w czujce.

Obrazek

W trakcie składania przygotowuje już płytke zminiaturyzowaną i przystosowaną do zasilania z bateri 9 V co umożliwi korzystanie z chrono nawet w terenie.

Plik w formacie *.dip z rysunkiem mniejszej płytki mogę udostępnic na maila.
Plik *.dip jest czytany przez program Dip Trace . Jest on bezpłatny do ściągnięcia na www.elektroda.pl

Ogólnie nie byłoproblemów z uruchomieniem jednak trzeba było troszkę pokombinowac z właściwym podłączeniem napięć do wyświetlacza LCD. Wszystko jak widać wyżej działa...
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

A mógłbyś podliczyć ile wyjdzie Cię całokształt w zł?
Też będę miał chrono oparte o projekt radecka :D
A może i 3szt. bo ciężko jest kupić niektóre elementy pojedynczo.

Pozdrawiam
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

bobby4 pisze:A mógłbyś podliczyć ile wyjdzie Cię całokształt w zł?
Też będę miał chrono oparte o projekt radecka :D
A może i 3szt. bo ciężko jest kupić niektóre elementy pojedynczo.

Pozdrawiam
Już piszę


Wyświetlacz lcd 8x2 znaków 7,60
Procek 15 wraz z programem
płytka do trawienia 3 zł
inne elementy elektroniczne 18 zł (7,5 na jedno chrono)
fototranzystory BPW 17 6 zł razem z plexi
cyna 1,60

czyli cos maksymalnie 50 na jedno chrono zł
ale niektórych elementów wystarczy na 40 sztuk bo kupowałem w paczkach po 100 szt.

plus czas - bezcenny.

Do tego może jakas obudowa ale jeszcze nie wiem jaka.
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

BRUNO266 pisze:Ogólnie nie byłoproblemów z uruchomieniem jednak trzeba było troszkę pokombinowac z właściwym podłączeniem napięć do wyświetlacza LCD. Wszystko jak widać wyżej działa...
Co miałeś na myśli że trzeba było pokombinować z właściwym podłączeniem zasilacza?? Bo ja mam problem wyświetlacz świeci, a nic się na nim nie pokazuje może też, muszę pokombinować tylko nie wiem co??

Pozdrawiam Darek
ODPOWIEDZ