Obrazek

Budujemy chronograf

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:41
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator77 »

Witam. Mam podobny problem. Pożyczyłem moje chrono i ta sierota (kolega) trafił w obudowe :maruda: (dobry zwyczaj nie pożyczaj, mądry polak po szkodzie itd )
Miałem wrażenie, że 2 diody(te na wylocie) były delikatnie odchylone (tak o 1 mm), ale nic wiecej, no i tam gdzie wylatuja kulki z chrono mam "poszerzoną" obudowe :hm:
Chrono zaczęło pokazywać za niskie wyniki. Bramki mam zmierzone i ustawione na zdaje sie ok 6,5cm i karabin, który zawsze miał ok 395/410 fps teraz pokazuje ok 310 fps, a pistolet miał ok 220 fps, a pokazuje ok 120 fps. Żeby chrono pokazywało wyniki zblizone do tych z przed trafienia muszę ustawić rozstaw bramek na ok 8cm.
I w zasadzie to nie wiem czy to dobre wyniki, bo kalibrowanie zostało zrobione "na czuja", tak aby wynik sie zgadzał z tymi wcześniejszymi. Rof pokazuje dobrze.
Oczywiście we wszystkich pomiarach mam ustawioną taką samą wage kulki ( w ASG mierzy się na kulkach 0,20)
Moje chrono to wersja wcześniejsza, bez tych opcji pomiarowych.
Jak to teraz sprawdzic, co radzisz Radku?
Pozdrawiam Maciej
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

aligator77 pisze: Jak to teraz sprawdzic, co radzisz Radku?
Pozdrawiam Maciej
Sprawdzam i nic nie znalazłem. Pokazuje dokładnie na PCP. Nie ma uszkodzeń mechanicznych. Nawet przy mocnym oziębieniu, gdy wyświetlacz już źle pracuje - mierzy dobrze.

Szyna na całej długości ma ślady otarć - myślę że od kulek - może to jest przyczyną ?!
Głowa do góry - lufa wyżej i powinno działać 8)
Kris150
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2011, 19:44

Post autor: Kris150 »

Witam,
Jestem zainteresowany kupnem chrono Twojej konstrukcji. Jak jest aktualna cena ???

Pozdrawiam
Krzysztof

Przepraszam,
Pytanie dobre, ale nie w tym miejscu. Już się poprawiam <PW>
Loonger
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:09
Lokalizacja: pomorskie

Odp: Budujemy chronograf

Post autor: Loonger »

Witam!

Najpierw gratulacje dla autora projektu.
Chciałbym poprosić o wrzucenie schematu wykonanego np: w Eagle itp. Jak tylko próbuję zrobić taki schemat zawsze brakuje jakiejś biblioteki. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Karol
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: Odp: Budujemy chronograf

Post autor: radecek »

Obudowa w wersji finalnej jest wykonana z blachy stalowej. Do tej obudowy jest projektowana nowa elektronika.
Wysokość szczeliny pomiarowej : 5 cm.
Baterie 2xAA będą umieszczone w dolnej części.
Chrono będzie ważyło ~. 0.5 kg.

Obrazek
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Istotny postęp funkcjonalny.
Obudowa bardzo praktyczna, lepsza od posiadanej przeze mnie fnmilo, która wszak była moim zdaniem najlepsza z dotychczasowych.
Paluszki zamiast 9v - rewelka.
Jak tam z ceną?

PS. A już wyświetlacz frontem do klienta, to nareszcie mozliwość strzelania bez asystenta, albo odrywania się na sprawdzenie kazdego strzału.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 11:48 przez martiusx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Podpinam się do pytania. Troszkę poszukałem /niewiele ;d/ i nie znalazłem żadnej.
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Cena będzie pomiędzy combro a shooting chrony.
Temat już jakiś czas był zapodany na Beżowym, stąd wiem.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Zacku - z tego co pamiętam z tego wątku na bezowym to radecek ci odpowiedział, że cena ma byc konkurencyjna wobec Combro i Shooting Chrony, a nie pomiędzy.
Chyba że cos przeoczyłem?
Bo pomiędzy, to spora przestrzeń.
Poniżej - to już zachęca mnie do przeglądnięcia świnki-skarbonki :king: .
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

No może nie do końca w temacie ale poszukuję obudowy do chrono radeceka starego typu , może macie jakieś namiary albo propozycje . Oczywiście poza zrób to sam , nie mam zdolności manualnych :/ .
Walther + MTC
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Niestety Pawle, jedyny wytwórca z komercyjnych zaprzestał już produkcji...nawet na moją ofertę kupna w K/S, nikt nie odpowiedział.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Budujemy chronograf

Post autor: Oko »

Radeckowe chrono przerobiłem w ten sposób, że bramka jest wykonana w formie nasadki na lufę lub tłumik.
Nasadka połączona jest z wyświetlaczem (zamknięty w obudowie) ekranowanym kabelkiem. Feler tego rozwiązania jest taki,
że zamknięta nasadka powoduje zaburzenia w torze lotu śrutu i trafia on w zupełnie inny punkt na tarczy niż śrut wystrzelony
z karabinka bez nasadki. Nasadka nadaje się jedynie do sprawdzania energii i prędkości początkowej. Obecnie biorę się za
opracowanie i wykonanie wolno stojącej przystawki , tak by można było strzelać do tarczy i jednocześnie kontrolować na bieżąco
prędkość i energię każdego strzału.

Niżej dwie fotki chrono w obudowie, jedan od strony zasilania, a druga od strony gniazda przyłączenia nasadki (bramek).

Wymiary obudowy; 110 x 80 x 33 mm.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
andrea
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2012, 11:25
Lokalizacja: Kansas city

Post autor: andrea »

W dobrym kierunku idziesz. Można prosić zdjęcia Twojej nasadki.
Jam nie z soli, ani z roli jeno z wielu alkoholi.
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Witam.

To ja trochę z innej beczki.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem chrono - Dzięki Radek :king: bardzo dobra robota.
Wykonałem kilka testów i wszystko jest OK. Wiem jaka jest prędkość początkowa i energia śrutu.
Prędkość mierzona była oczywiście przy wylocie lufy ,ale ja chciałbym pójść dalej i wiedzieć jaka jest prędkość/energia dajmy na to na 25-tym metrze :?:
Puki co Moje chrono (bez obudowy) i zdolności strzeleckie :lowca: nie pozwalają mi na wykonanie takiego testu.
Dla Was zasłużonych 8) którzy robicie skupienia jednogroszowe na 50-ciu metrach nie powinien być to żaden problem.
Czekam na wyniki Waszych testów.
I proszę nie pisać, że na 25-tym metrze śrut ma taką energie, że przebija tarczę na wylot, bo to już wiem :hihi:

Może Mój temat powinien być przeniesiony do działu Testy, ale tak mi się tu napisało bo to w sumie o chrono Radka.

Pozdrawiam Andrzej
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Kurcze, chyba nie zaryzykowałbym chrono radeck do pomiaru prędkości dolotowej.

Osobiście polecam program chairgun, po wpisaniu odpowiednich danych, pozwala określić energię i prędkość na poszczególnym metrze.

Jak kiedyś bawiłem się tym programem, to wyliczony opad pokrywał się z uzyskiwanym na tarczy.

Zakładam więc, że parametry energii też będą odpowiadać wynikom rzeczywistym.
DE + UK + PL(JP)
ODPOWIEDZ