Obrazek

Budujemy chronograf

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Tu chodzi o chrono connect.. - programik na wkołomurkę..
Wklepałem mu dokładne dane dot wszystkich odległości, rodzaju śrutu, karabinka itp, ale i tak zaniżył prędkość o ok 30m/s .. do tego rozrzut w podanych prędkościach jest zbyt duży żeby uznać go za wiarygodne źródło informacji.. co może być kłopotliwe zwłaszcza w okolicy limitu.
Poza tym, normalny chronograf , czy to Combro, czy Radeckowy, czy też duże shooting chrony są już skalibrowane i działają prawidłowo od razu po włączeniu - a ten programik niestety nie.
Wystarczy gdzieś podać minimalnie niedokładną odległość żeby zafałszować dane - a jak się ma chrono żeby to ustrojstwo skalibrować - to po co mierzyć telefonem?

Było na ajłebie http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=30019 proste chrono z bramkami z folii aluminiowej..
niestety fotki już wsiąkły, ale ja tym sposobem sprawdzałem swój karabinek i dawało nawet w miarę poprawne wyniki.. jak będę miał chwilę to zrobię to jeszcze raz i potestuję z combro.. może będzie lepsze niż ten telefon..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Dabalwwy
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2008, 12:45
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Dabalwwy »

Fajny patent ;] tez mam pomysł zrobić takie chrono tylko na platformie Arduino
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Jeśli chodzi o chrono to naprawdę nie ma co kombinować. To musi być porządne urządzenie. Po co się samemu oszukiwać? Jaką wartość ma pomiar +-30m/s?

Miałem Combro i długo wiernie mi służyło. Poza sytuacjami gdzie lufa była mocno niedostępna (repliki CO2, pistolet match PCP).

Potem z ciekawości zakupiłem chrono radecka i okazało się nie tylko równie dobre, ale często wygodniejsze. Zrobiłem z niego chrono bramkowe.

ZDJECIA + OPIS pod tym linkiem.
Bardzo dobrze się sprawdza. Ma własny akumulator Li-Ion, możliwość zasilania z zewnątrz, kabel do kompa i jest w pancernej obudowie. Całość wyszła taniej niż nowe Combro - około 210zł (wliczając przesyłki, części) + trzy wieczory pracy.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jarek.. Wszystko ok.. Też mam (łem) combro bo jakoś prędkość mierzyć trzeba czasem.. zwłaszcza jak się przy karabinku grzebie.
No, teraz nie dłubam, bo mam "SpetzUltra" i paluchów nie pcham.. ale zanim nabawiłem się "normalnego" chrona nie miałem jak zmierzyć prędkości śrutu.. a mierzenie "na deskę".. wiadomo jak miarodajne jest.. :hihi:
Czyli, że jak ktoś nie ma chronografu a chce wiedzieć czy to deska była kiepska, czy może podkładek na prowadnicy za dużo - proste chrono "złotej rączki" daje radę.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Kijem Wisły nie zawrócisz...chrono Radecka jest de best w domu i w terenie. Miałem przez trzy lata i niestety sprzedałem :maruda: ...ale kupię kiedyś ponownie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:41
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator77 »

Witam. Na ostatnim strzelaniu chciałem zmierzyć swoją nową klamkę i kolegi rewolwer i niestety zastrzeliłem chrono :-/ Tzn działa tylko nie wykonuje pomiaru. Chrono ma obudowę jednak wystarczyła szpara od dołu i pooszło! Odstrzeliliśmy jeden element. Może się orientujecie co muszę dokupić i wlutować? Wygląda na diodę, ale nie wiem jakie parametry. Fotka w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Jak byś napisał co to za "chrono", itp...(wersja) to by było łatwiej, a tak to co ci doradzić ? Na drugiej bramce jest pewnie taki sam element i podejrzewam, że oba powinny mieć takie same parametry.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:41
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator77 »

To oczywiście chrono Radecka. Zamówiłem je w 2010r. Jest mój wpis na 13str. Nie wiem jaka to wersja, bo na płytce Radecek nie umieścił nr wypustu ;-)
Przypuszczam, że to T1 fototranzystor BPW17, bo taki widnieje na początku tematu w spisie części i na schemacie - 2 szt.
Jedyne co to nie wiem, bo po wpisaniu BPW17 wyskakuje mi, że to dioda przezroczysta, a ja mam ciemną. Być może na początku takie stosował, a potem ciemne. Pytanie tylko czy mają takie same parametry? Może dopytam jeszcze w sklepie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

A.. nie było by prościej napisać pw do Radecka..?
Albo email?
:hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wersja wyświetla się na chwilę zaraz po włączeniu zasilania. ten plastikowy trójkąt (do którego była przyklejona dioda też jest ważnym elementem) twój został rozstrzelany :/ . Napisz do Radecka (jak nie tu, to na iwebie) powinien dać ci wyczerpującą odpowiedź na temat naprawy 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:41
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator77 »

Dzięki za odzew. Poszło PW i szybka odpowiedź :-)
A chrono nie wyświetla niczego na początku, bo przypuszczalnie stary soft.
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: Budujemy chronograf

Post autor: radecek »

Wersja R2A Kryptek Typhon
Obrazek
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Budujemy chronograf

Post autor: Mamutowicz »

Wygląda kozacko..
To Twoja modyfikacja czy taka wersja?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Budujemy chronograf

Post autor: mimut »

Fajna hydrografika Radku !!! :up:
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: Budujemy chronograf

Post autor: radecek »

Obrazek

Malował Maciek
http://www.h2ografika.pl/
ODPOWIEDZ