Obrazek

Budujemy chronograf

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

KLIK ! (oryginał "Radecka", strona 4 post 9 )
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
imlubie
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:03

Post autor: imlubie »

no właśnie ten schemat jest BRUNO266 i coś jest z nim nie tak albo ja się pogubiłem bo niema opisu a morze jest jeszcze jakiś inny
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Pisz "PW" do "radecka" z zapytaniem .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
imlubie
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:03

Post autor: imlubie »

już chyba po atmega8 a tak po rozpatrzeniu tego pcb okazało się że wydrukowałem obrócone o 180o a nie w lustrzanym odbiciu :D

[ Dodano: Sro 03 Mar, 2010 16:33 ]
po zakupie nowych elementów i złożeniu na nowo wytrawionej płytce nie mogę uzyskać napięcia 5v co morze być nie taki zamiast 5v mam 6,6v bez atmegi8
Awatar użytkownika
robert_z
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2010, 22:39
Lokalizacja: Sejny
Kontakt:

Post autor: robert_z »

Witaj! Masz obudowy jeszcze do chrono? Jeżeli tak to daj info co i jak i za ile! Pozdrowienia!
robert

Przepraszam! Wpadłem tutaj jak "Filip z konopii" chciałem prywatną wiadomość napisać do FNmilo! Innym razem się przedstawię...tymczasem wszystkich serdecznie pozdrawiam:):)
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:41
Lokalizacja: Poznań

obudowa chrono

Post autor: aligator77 »

Ja też proszę o info odnośnie obudowy. Jestem zainteresowany. Pisałem na PW do FNmilo, ale chyba nie doszło.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: obudowa chrono

Post autor: radecek »

No i chrono ma pomiar szybkostrzelności :)

http://www.youtube.com/watch?v=50moJmhTbno

Filmik pokazuje prędkość obrotów wiertarki - obroty na minutę i sekundę lub liczba strzałów.
Wyświetlacz pokazuje RPM, RPS oraz liczbę strzałów w czasie pomiaru.

Parametry są mierzone wg zależności:


Obrazek
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Gratulacje jestem pełen podziwu dla Ciebie za wymyślenie własnego urządzenia :brawo:
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

eeeee fajnie :D

radecek:
A jakby tak zachcieć tych 3 przycisków i wyświetlacza mieć na 10cm taśmie a resztę płytki zrobić na płasko to by można takie małe chrony zmontować. I odczyt łatwiejszy bo od strzelca i postawić sobie można na stanowisku i pyknąć przez onego na luzaku i w ogóle... :zzz: to mnie się przyśniło :D
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:41
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator77 »

Mam i ja! Bardzo dziękuje Radku!
Pokazuje jak obudowałem, może ktoś skorzysta z pomysłu.
Wykonanie elektroniki wypas - jak fabryczne. Wykonanie obudowy troche tragiczne, ale nie miałem czasu i zrobiłem to w czasie pracy, czyli na szybko.
Obudowa była warunkiem zabrania chrono miedzy ludzi (strzelanka ASG), bo inaczej pewnie skończło by się szybkim uszkodzeniem.
Obudowa zrobiona ze skrzynki bezpieczników, niestety urwała się oryginalna otwierana szybka z plexi, dlatego dociachałem na szybko inną. Wyszło jak wyszło, ale samo pudełko rozmiarami nadaje sie idealnie. W śrobku zmieściła sie też bateryjka 9v.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Witam, niby nie uważam się za tępego ale tak na chłopski rozum dlaczego przeprowadza się kalibracje w chronie ?, raczej jestem humanistą niż fizykiem (pytam na zaś bo w poniedziałek mam obiecane chronko)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Chronograf, żeby pokazał właściwą energię, musi mieć wprowadzoną wartość wagi śrutu czy pocisku.
Prędkość będzie mierzył bezwzględnie, jednak strzał śrutem 0,5g z prędkością 200m/s i śrutem 1g z tą samą prędkością, da energię kolejno 10J i 20J.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Chrono wer. 2010

Post autor: radecek »

Chronograf w wersji zmodyfikowanej:
Obrazek

Ta wersja charakteryzuje się lepszymi właściwościami pomiarowymi. Zredukowano wpływ zakłóceń na pomiar. Inne cechy: mniejsza płytka, funkcja pomiaru napięcia czujników optycznych ( ma znaczenie diagnostyczne przy wykrywaniu uszkodzeń ), wyświetlacz LCD z podświetleniem włączanym programowo. Chrono ma możliwość podłączenia do PC za pomocą kabla USB-serial lub standardowego RS232 ( na płycie jest "jumper" umożliwiający wybór kabelka).

Aktualna dokumentacja:
http://radecek.fm.interia.pl/Chrono2010.zip
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Wierzbin pisze:Chronograf, żeby pokazał właściwą energię, musi mieć wprowadzoną wartość wagi śrutu czy pocisku.
Prędkość będzie mierzył bezwzględnie, jednak strzał śrutem 0,5g z prędkością 200m/s i śrutem 1g z tą samą prędkością, da energię kolejno 10J i 20J.
Ja to akurat wiem ale o co chodzi z tym przesuwaniem bramek cytat z instrukcji : (Przyciski S2 i S3 umożliwiają zmianę parametru odległości bramek. Naciśnięcie S1 powoduje
zapis i powrót do pomiaru. Pomiar odległości między bramkami na szynie można dokonać
suwmiarką mierząc odległości Lz i Lw pomiędzy dwoma czujnikami. Oznaczając Lz – odległość po
stronie zewnętrznej, Lw – odległość po stronie wewnętrznej) czy trzeba przesuwac bramki jak będą różne rodzaje śrutu ? sorry za może głupie pytanie
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Parametr odległości między bramkami jest to opcja serwisowa służąca do kalibracji.
Robi się to jednorazowo.

Jakiś czas temu płytkę od chrono umieściłem w uszkodzonym Shooting Chrony, w którym odległość między bramkami wynosi ~30cm. Tu trzeba było wprowadzić zgrubnie taką odległość, a następnie sprawdzić z wzorcem i wprowadzić poprawki.

Można wg opisu:
http://radecek.fm.interia.pl/kalibracja.gif
ODPOWIEDZ