Obrazek

wymiana siatki celowniczej Delta Entry

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
interordnance
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:39

wymiana siatki celowniczej Delta Entry

Post autor: interordnance »

Witam chłopaki mam pytanie, czy wiecie gdzie można kupic siatki celownicze do lunety? Drugie pytanie gdzie znajduje się siatka celownicza w lunecie Delty Entry 6x ??? Udało mi się cudem ją zakupic w jednym sklepie, ale grubośc krzyża mnie powala - nie sądziłem że aż takie można grubaski upychac w lunetach. Problem w tym, że jeszcze nie miałem możliwościu czegoś takiego rozprawiczyc i zastanawiam się gdzie ów krzyż jes ulokowany?...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: wymiana siatki celowniczej Delta Entry

Post autor: Qbuś »

https://optykamysliwska.pl/image/faqfaq ... niczej.pdf
https://www.google.com/search?q=luneta+ ... 8&dpr=1.25
Samej siatki raczej nie zdobędziesz a wymiana w serwisie przekroczy znacznie wartość tej lupki :? .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
interordnance
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:39

Re: wymiana siatki celowniczej Delta Entry

Post autor: interordnance »

Chyba najprostszym ze sposobów będzie jej wyciągnięcie i zdrapanie nożykiem lini pomiedzy kropkami hm...zawsze to jakieś rozwiązanie, a przynajmniej gruby krzyż nie będzie aż tak bardzo przysłaniał małych celów, ale czy się uda?...- zobaczymy. A w ogóle dzięki za linka, bo przynajmniej wiem juz,że nie muszę rozkręcac od przodu - czyli dużej soczewki ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: wymiana siatki celowniczej Delta Entry

Post autor: Qbuś »

"Napylane (malowane) siatki" są w drogich lunetach, w tanich są wykonane (wycięte) z cienkiej blaszki przyklejonej do pierścienia mocującego, nic z tym nie zrobisz, nawet nie próbuj, kol. "Prezes" próbował, potem dorabiał krzyż z włosa żony :lol: Ale i tak był za gruby :? .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: wymiana siatki celowniczej Delta Entry

Post autor: foxrysza »

Zgadza się.
Jakieś 12 lat temu Prubowałem zrobić krzyż w lunetce Gamo z włosa i po złożeniu całości okazało się że na 25m krzyż zasłania pół figurki.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
interordnance
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:39

Re: wymiana siatki celowniczej Delta Entry

Post autor: interordnance »

Qbuś pisze: 10 lut 2019, 22:15 "Napylane (malowane) siatki" są w drogich lunetach, w tanich są wykonane (wycięte) z cienkiej blaszki przyklejonej do pierścienia mocującego, nic z tym nie zrobisz, nawet nie próbuj, kol. "Prezes" próbował, potem dorabiał krzyż z włosa żony :lol: Ale i tak był za gruby :? .
Ale się uśmiałem :D dobrze, że żona przynajmniej brunetką była , bo w innym przypadku to klapa totalna :D Niemniej jednak spróbuję, a co tam! Najwyżej luneta do kosza....albo i nie! Efekty pracy drapania nozykiem juz wkrótce.
ODPOWIEDZ