Obrazek

Olej do osady

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
janusz22551

Olej do osady

Post autor: janusz22551 »

Poleci mi ktoś dobry olej barwiący do osady. I gdzie taki dostanę?
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej do osady

Post autor: Robert J »

Janusz z tego co wiem olej barwiący może brudzić ręce, ubranie :D nie lepiej schaftolem https://tamed.pl/oleje-do-czyszczenia/1 ... -gold.html ale jak kolor to może http://www.bestgun.pl/scherells-schafto ... p-219.html http://www.bestgun.pl/scherells-schafto ... -1342.html
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Olej do osady

Post autor: Bosanowa »

Janusz chcesz Elaszową hawajkę pociągnąć?
___________________________________
janusz22551

Re: Olej do osady

Post autor: janusz22551 »

Tak. Te które podał Robert, są troszkę w małych pojemniczkach. 50ml to raczej do konserwacji, a ja chcę na nowo zaolejować.
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Olej do osady

Post autor: Bosanowa »

Zwykły lniany olej, najlepszy jest tloczony na zimno. Eli ma piękne słoje na swojej osadzie. Jesli pociagniesz kolorem może wyjść efekt wielbłądziej sierści. Sklepy za art. dla plastyków.
___________________________________
janusz22551

Re: Olej do osady

Post autor: janusz22551 »

Ma mieć ciemniejsze odcienie😀
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej do osady

Post autor: kamazek »

Bosanowa pisze: 17 wrz 2017, 11:40 może wyjść efekt wielbłądziej sierści.
8) :down: :killer5: :idiota: :bije: :kijemgo: :kosa:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej do osady

Post autor: Qbuś »

:hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Olej do osady

Post autor: Bosanowa »

Po koleżeńsku ostrzgam Janusza przed plagiatem. Po co ma miec później nieprzyjemności ze papuguje, Kamazku Twoja dmuchawka jest jedyna i niepowtarzalna i niepodrabialna :puchar: :puchar:
___________________________________
janusz22551

Re: Olej do osady

Post autor: janusz22551 »

Panienki! Bez spamu proszę, bo usunę i zbanuję! A przy okazji to kamazka lgu Przemo tak załatwił :lol:
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej do osady

Post autor: Robert J »

Z tego co czytałem i ogladałem to olej lniany nie jest dobry choćby dlatego że po nadmiernym olejowaniu potem można mieć problem z usunięciem go z osady po czyszczeniu do białej kości że tak nazwę nie wysycha . Janusz ta buteleczka starczy spokojniej to daje się tylko kilka krople i rozciera ręka po wyschnięcia dasz odpowiedni wosk
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
janusz22551

Re: Olej do osady

Post autor: janusz22551 »

Ok 😉
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Olej do osady

Post autor: Bosanowa »

Robert J pisze: 17 wrz 2017, 15:09 Z tego co czytałem i ogladałem to olej lniany nie jest dobry choćby dlatego że po nadmiernym olejowaniu potem można mieć problem z usunięciem go z osady po czyszczeniu do białej kości że tak nazwę nie wysycha . Janusz ta buteleczka starczy spokojniej to daje się tylko kilka krople i rozciera ręka po wyschnięcia dasz odpowiedni wosk
Jak myślisz jaki specjalny olej naturalny zostal użyty w podym przez Ciebie specyfiku? Właśnie lniany może z dodatkiem termpentyny by go rozcieńczyć plus barwnik. Nawet lakier nitro nałożony za grubo schnie rok. Nie ma lepszego zabezpieczenia drewna. Pomijam fakt że srony widarony i inne dzikie węże maja w swoim składzie olej lniany. Taekowe pokłady jachtow, drewniane burty etc. zabezpiecza sie właśnie tym oleje. Januszu jak chcesz raz na zawsze pierdyknij lakierobejcę pistoletem. Jak chcesz sie pobawić, kilka cienkich warstw a pomiedzy baaardzo drobny papier ścierny. Nie odpylaj to ten pył wygladza powierzchnię. I polerowanie, polerowanie, polerowanie.
Janusz kup oczyszczony spożywczy olej lniany, pobaw sie na kawałku drewienka. Jeśli uznasz że jest do bani Twoja żona bedzie miala do sałatek, jest bardzo zdrowy.

Januszu egzekutywo Ty zielona, nie strasz mnie usuwaniem postów. Jeśli to spam to delete a nie pitu pitu :D: Nie strasz, nie strasz bo ....
___________________________________
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Olej do osady

Post autor: mironTG »

Ja zrobiłem pokostem i jest miodzio. Z orzeszka wyciągnęło słoje. Czym usunąć lakier z AA S400. Nie chcę zbytnio drzeć papierem bo nie mam zamiaru zniszczyć ryflowania.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej do osady

Post autor: Qbuś »

mironTG pisze: 17 wrz 2017, 16:40 Czym usunąć lakier z AA S400. Nie chcę zbytnio drzeć papierem bo nie mam zamiaru zniszczyć ryflowania.
https://www.youtube.com/watch?v=sGsWYpXZBLM Z ryflowania po zmiękczeniu preparatem, twardą szczoteczką i w okularach ochronnych 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ