Obrazek

Stojak do strzelania lub zerowania lunety własnej roboty :)

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
PeterMiki
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, 9:22

Stojak do strzelania lub zerowania lunety własnej roboty :)

Post autor: PeterMiki »

Chciałem się pochwalić swoim dziełem, a jednocześnie zainspirować majsterkowiczów do tworzenia :D
W wolnym czasie zaprojektowałem i wykonałem stojak, który każdy może stworzyć w swoim warsztacie przy użyciu kilku kawałków drewna, kilku kątowników i blaszek metalowych, kawałka materiału, stopek meblowych z regulcją, farby i ryżu. Z uwagi na zastosowanie w punktach styku z wiatrówką poduszek wypełnionych ryżem, które bardzo dobrze się poddają i dopasowują do kształtu karabinka, możemy wyregulować celownik oraz używać stojaka do celnego strzelania na dalsze odległości, gdyż pozwala on na swobodny ruch wiatrówki podczas cyklu strzału i ruchu karabinka podczas odrzutu. Stojak posiada również płynną regulację wysokości z przodu, jak również z tyłu dzięki zastosowaniu nóżek z możliwością regulacji wysokości, można dzięki temu stosować go także na nierównym terenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Weihrauch HW 97k (Hogan)
Sports Match DM60 Dampa
Delta Optical Titanium 4-16x42 AO MD
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Stojak do strzelania lub zerowania lunety własnej roboty :)

Post autor: Koval »

Nieźle, ale regulacja na stopkach to zbyt mało.
Musisz dorobić regulację wysokości podparcia z przodu lub z tyłu, opartą np. śrubie.
Przodu już bym nie ruszał, za to przerobienie tylnego podparcia nie nastręczy Ci trudności.
Daj grubszą kantówkę, nawiercisz wzdłuż otwór, obsadzisz nakrętkę na końcu i już możesz kręcić śrubą, byle była gruba przynajmniej M20-22.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
PeterMiki
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, 9:22

Re: Stojak do strzelania lub zerowania lunety własnej roboty :)

Post autor: PeterMiki »

Ok, dzięki za radę. Jeśli regulacja nie będzie dla mnie wystarczająca to pokuszę się o taką modyfikację :)
Weihrauch HW 97k (Hogan)
Sports Match DM60 Dampa
Delta Optical Titanium 4-16x42 AO MD
ODPOWIEDZ