Obrazek

Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Qbuś »

:hm: Wygląda groźnie ! :up:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: janusz22551 »

Śliczniutki :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: kamazek »

Możecie się ze mnie śmiać, ale mnie tam fabryczny summit się podoba, taki myśliwski, tylko ten błyszczący lakier, ble...
Gudyn, strzel parę razy, podziel się wrażeniami z odgłosów tłumienia teraz, pliss :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Gudyn »

Mi też się podobał, wygląda trochę jak sztucer, ale osada jest bardzo niewygodna i chwyt mało powtarzalny. Idzie się przyzwyczaić, ale osada customowa daje dużo lepszą ergonomię, pewniejszy i powtarzalny chwyt oraz dobrze podparcie policzka, bo jest wyższa i lepiej wyprofilowana baka. Ewentualnie można by zrobić osadę w stylu myśliwskim dopasowaną pod siebie, zamiast tumbhola.
Za to cienka i długa lufa z obciążnikiem na końcu już nie wygląda wg mnie tak fajnie i realistycznie. Ale to moje zdanie, dlatego zająłem się całą tą rzeźbą przekształcania Summita na coś zupełnie inaczej wyglądającego :lol:
Wkładu tłumikowego ostatecznie nie zrobiłem, bo było zbyt duże prawdopodobieństwo, że brak osiowości elementów lub złe ustawienie komór spowoduje zawirowania gazów i będzie siewnik straszny. A nie mam dostępu do narzędzi (np. tokarki) żeby sobie wszystko samemu zrobić na spokojnie i w razie czego drugi raz splanować płaszcz o długość tłumika, jeżeli chciałbym z niego zrezygnować. Z drugiej strony lufa byłaby jeszcze dłuższa, a poza tym chyba jednak wolę, jak karabinek trochę huczy :D Pomysł bym zrealizował i sprawdził z czystej ciekawości, ale nie mam jak sam tego robić na tokarce...
Ostatnio zmieniony 09 lut 2017, 21:06 przez Gudyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: kamazek »

Ja w swoim coperku mam skróconą lufę o 10 cm, założony płaszcz jest o 10 cm od niej dłuższy, więc mam teraz długość fabryczną :)
Nie mam przegród, a i tak jest zdecydowanie ciszej niż bez płaszcza.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ