Obrazek

Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Gudyn »

Dzisiaj przypatrzyłem się kostce, chyba powinno to jakoś wyglądać jeżeli się nasunie do końca. Jeżeli nie, to zawsze można uciąć te wąsy :D

Link do sklepu:
http://sklep.hydromis.eu/category/rury- ... -ciagnione
Dość szybka realizacja, duży wybór rurek, można zamówić dowolną długość, jedynie kurier drogi jak na tak malutką paczkę :lol:
Jutro przyjdzie moja, to zobaczę jakiej jest jakości, czy uda się wsunąć na lufę, czy w ogóle coś z tego wszystkiego będzie :hm:

Póki co wyposażyłem się w robaczki do zablokowania płaszcza na lufie, gwintownik, aluminiową rurkę na dystanse do przegród, podkładki na przegrody i czekam na rurkę, żeby zwymiarować korek na koniec lufy.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: kamazek »

Dzięki za link :)
Też jestem ciekaw co z tego wyniknie ;)
Wybrałeś pewnie ten rozmiar HPL 20x2,5, ciekawe jak pójdzie naciąganie na lufę :D
Może być na styk i trzeba będzie szlifować wnętrze rurki, przy tej długości to trochę zabawy, ale czego się nie robi dla hobby :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Gudyn »

Dokładnie. Lufa ma 14,9 mm, więc może rurka będzie precyzyjna rzeczywiście i 15,0 mnie urządzi :D A jak nie to się zobaczy hue hue...
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: kamazek »

Oby tylko rurka nie miała banana ;) ...albo lufa :D
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Gudyn »

Ponieważ doszło do pomyłki w sklepie, wczoraj zamiast zamówionej 20x2,5 dostałem 20x1. Uprzejma Pani z obsługi już dzisiaj wysłała kuriera z prawidłowym towarem. Tymczasem przebadałem i przemierzyłem tę, którą mam obecnie. Średnica zewnętrzna to równe 20,0 mm, wewnątrz to około 17,95-18,00 mm. Rurka przyłożona do linijki jest idealnie prosta na całej długości 60 cm. Tak więc pozostaje mieć nadzieję, że 20x2,5 będzie równie idealna wymiarowo jak ta. Rurka jest nieco zabrudzona, może owym pokryciem, ale po wymyciu pastą do rąk jest bardzo gładka. Ma jedynie ryski wzdłużne powstałe w procesie ciągnienia, ale sądzę, że uda się je jakoś zamaskować drobnym papierkiem i oksydą. Lepszego materiału na płaszcz nigdzie nie znalazłem, więc póki co mam nadzieję, że jutrzejsza dostawa będzie bardzo szczęśliwa :D
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Qbuś »

:spoko:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: zaskoor »

Jak Diacon napisał, pierwsza komora większa niż pozostałe kolejne.... redukuj o połowę :) powietrze ma się w tłumiku rozprzężac i zwalniać a śrut ma tylko zamykać drogę do kolejnej komory. Tyle z moich mądrości wyczytanych u Clancego :)
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Gudyn »

Rura doszła, po pomiarach i próbie naciągania na lufę okazało się, że rura jest wręcz idealnie dopasowana do lufy :zdziwko: Luz jest mniejszy niż 0,05 mm, rura jest prosta i wchodzi perfekcyjnie na całej długości lufy, bez smarowania jest to trochę utrudnione, bo delikatne przekoszenie blokuje całość, tak niewielki jest luz. Jakby była robiona pod tę lufę...
Śr. lufy to 14,9 mm, śr. wew. rury to też 14,9 mm. Tym razem jednak rura jest cała srebrna, a nie szara/czarna, chociaż to bez znaczenia.
Do rury idealnie zatem będą też pasowały przegrody z podkładek, będą miały może 0,05 mm luzu, a jak dobrze dobiorę sztuki to może nawet na wcisk. Czekam już tylko na wykonanie korka i powoli będę składał całość :aloha:
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
janusz22551

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: janusz22551 »

A jak to będzie wyglądać wagowo? Nie będzie zbyt ciążyć na lufę?
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Gudyn »

Jak już pisałem - wagowo dojdzie może max 200 g, co może nieco polepszyć wyważenie, bo obecnie całość przeważa raczej ku ciężkiej kolbie.
Udało mi się wyciąć w płaszczu wąsy, które wejdą na kostkę. Jakimś cudem płaszczyzny są idealnie równoległe względem siebie i osi, a wszystko było robione za pomocą gumówki i pilników. Co rusz mierzyłem suwmiarką, więc była kontrola na bieżąco. Nie jest to ciężka robota, ale trochę pracochłonna. Chciałem porzucić ten pomysł, bo nie sądziłem, że uda mi się to zrobić prosto, żeby weszło na kostkę, ale jednak dopiąłem swego. Muszę jeszcze tylko nieco podpiłować płaszczyzny bliżej otworu, bo dalej już nie chciało wejść, było za ciasno.
Obrazek

Myślę nad delikatnym podpiłowaniem rantu kostki, żeby gładko spływał na płaszcz.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: kamazek »

Wygląda ładnie, myślałem, że będzie większa odległość pomiędzy rantem kostki a rurką :D
Pomysł z oszlifowaniem kostki jest ok, tylko trzeba będzie oksydować :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Gudyn »

Może kostki szlifował nie będę, bo szkoda to robić, po oksydowaniu płaszcza nie będzie to takie widoczne i też znaczenie żadne :)
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: kamazek »

A może zostawić srebrny płaszcz ? Masz już taki kabłąk i język spustu, jeszcze tylko srebrny montaż i będzie elgancko :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: kamazek »

Zainspirowałeś mnie swoim pomysłem na płaszcz :D
Zrobiłem dzisiaj swój prototyp.
Na zaprzyjaźnionym złomowisku znalazłem rurkę 18 mm o ściankach 1 mm, więć śr. wew. to 16 mm.
Mój coperek też ma taką lufę jak twoja więc luz ok.1 mm skasowałem dwoma tulejkami z innej, cieńszej rurki.
Na zdjęciu wersja surowa, z korkiem z tworzywa, znalezionym w domowych szparagałach ;)

Obrazek

Ta rurka jest z kwasówki, więc nie można jej oksydować, zostawię taką, tylko zmatowioną lub okleję na czarno.
Jest dłuższa niż lufa o 10 cm, nie dawałem w środku przegród a i tak coś tam wytłumia.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Płaszcz lufy z zintegrowanym mikrotłumikiem

Post autor: Gudyn »

Wygląda to nieźle, tylko ta osada ma dziwne kolory, albo takie światło na zdjęciu hehe :> A te tulejki nie suwają się między sobą? Też myślałem z początku o rurce w rurce jak nie mogłem znaleźć spasowanej, ale ostatecznie wydało mi się to ryzykowne, jakby złapać za lufę czasami. Mam odcinek ok 270mm z tego co mi zostało, nie przyda się? Ja mam lufę skróconą na 264mm licząc od końca kostki, tę część, co przykryje płaszcz.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
ODPOWIEDZ