Obrazek

Jaki aparat do lunety ?

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Jaki aparat do lunety ?

Post autor: borona »

Witam :) Z racji iż chcę swoje strzały pooglądać na pc postanowiłem zainwestować w uchwyt oraz w jakąś cyfrówkę. Pytanie: Jaki apartat będzie dobry, co wybrać ? (do przeznaczenia mam max 400 zł n na aparacik) Uchwyt już zakupiłem, poniżej link. Wszystko to będzie siedziało na:

Karabinek Weihrauch hw 90k
Optyka Point precision 3-12x42 ao



http://allegro.pl/adapter-do-aparatu-i- ... 08190.html

Oto adapter który kupiłem już.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

A nie prościej by było, zrobić domowym sposobem coś takiego do smartfona ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borona »

Też myślałem o tej opcji, wyszedłem z założenia że to nie będzie z byt stabilne jeśli telefon będzie wisiał na jakieś nasadce gumowej :) poza tym cyfrówka tak czy siak i tak mi się przyda jak nie na lunetkę to na motocykl. Co sądzicie o aparaciku poniżej ? Jak by nie było to kręci już w 720p.


http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-sony-d ... 59081.html
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

:hm: Akurat taki mam. Szału nie ma, ale dla takiego amatora jak ja, wystarcza ;)

Zwyczajem jest na początku kliknąć tutaj i parę słówek o sobie napisać :D
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borona »

janusz 22551 możesz dodać zdjęcie jak wygląda obraz przez lunetkę na takim aparaciku ?
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Niestety nie. Używam tylko do robienia zdjęć ;)
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borona »

Szkoda;/ Stosuje w ogóle ktoś tu na forum takie wynalazki ???
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

borona pisze:Szkoda;/ Stosuje w ogóle ktoś tu na forum takie wynalazki ???
Pewnie tak, ale musisz się troszkę uzbroić w cierpliwość :) . Ja ewentualnie mogę spróbować coś pstryknąć, ale dopiero jutro. Dziś "pracuję" :D
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borona »

Oooo był bym bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

owszem próbowałem tego wynalazku. Zda to egzamin tylko wtedy gdy będziesz strzelał ze stoliczka i rolowanego kocyka. Po za tym to jest dobre do PCP-a, a nie sprężyny. Jak chcesz to nagrywać skoro przy strzale sprężyna wierzga i podskakuje ? Mniej lub bardziej, ale podskakuje. I ostatnia kwestia. HW90 z osprzętem mało nie waży. Jak myślisz, ile przytyje się całości gdy dołożysz resztę "złomu" ? Jedyna rozsądna opcja to jest uchwyt do telefonu który pokazał Janusz. Sprawdziłem empirycznie. Gdzieś chyba nawet wklejałem filmiki ze strzelania w slow motion. Użyłem do tego samoróbki bo nie wiedziałem czy mi się to przyda do czegoś.
Obrazek
Nie przydało i temat umarł po tygodniu :hihi: O i znalazlem
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=13623
https://www.youtube.com/watch?v=7rRQcNDtPJA
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borona »

Podejrzewam że z adapterem i aparatem zmieści się w poniżej 5,5kg. Z czystej ciekawości chcę zobaczyć jak się to będzie spisywało, jeśli nie spełni się to poleży a jak się dorobię Hw100 to zostanie wykorzystany jak i aparat oraz uchwyt :) jeść się temu w końcu nie daje :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

ten statyw jest dobry do teleskopów czy lunet obserwacyjnych. Nie musisz całego szpeju co rusz targać na plecach wiec waga będzie Ci obojętna. Do karabinka najlepsze jest to co wkleił Janusz ;)
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borona »

Jutro statyw ino patrzyć, co do aparatu dalej nie wiem który wybrać. Waga zbytnio mnie nie przeraża pół kilo więcej na karabinku ponieważ mam dużo przestrzeni koło domu i przeważnie tylko na pole go wynoszę. Jak na razie jestem pozytywnej myśli z nadzieją że będę mógł oglądać epickie strzały na pc :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ten adapter może i by był dobry, ale po strzale będziesz wszystko zbierał z ziemi.. :hihi:
Nie zapomnij że to sprężyna.. do lunety musisz mieć porządny montaż, najlepiej jednoczęściowy, a aparat zamocujesz (pytanie jak) na delikatnych blaszkach.. :hm:
Cóż.. Zrób i podziel się wrażeniami, ale ja osobiście zdziwię się jak to będzie działać na sprężynie.
Poza tym.. Na PCP widzisz gdzie i jak leci śrut i jest szansa że na filmiku będzie wszystko dobrze widać, ale w sprężynie szarpnięcie przy strzale jest tak duże, że ( jak Ci aparat nie spadnie) to zobaczysz jak się składasz, potem rozmaza, a potem dziurkię .. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borona »

Hmmm patrzeć na wagę adaptera to wydaje się pod tym względem masywny. Montaż w PP owszem mam jedno częściowy. Hw mam w limicie ustawione więc odrzutu nie ma zbytnio większego jednak na 25,5 bara pod względem mocy jak i odrzutu i huku jednym słowem armata.

https://www.youtube.com/watch?v=utbChdb3XHo

Filmik oczywiście nie mojego autorstwa :D
ODPOWIEDZ