Obrazek

Jaki aparat do lunety ?

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Osobiście chętnie obejrzę Twój filmik, to będzie kolejne ciekawe doświadczenie ;)
Pozdrawiam
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Niestety, ale obiecanej fotki nie będzie :/ . Zabrakło mi rąk, żeby coś sensownego z tego wyszło :hm: :hihi:
borona
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2016, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borona »

Statyw dotarł, wszystko pięknie fajnie materiał dobrej jakości lecz pokrętła którymi się skręca i usztywnia konstrukcje nie trzymają chyba na tyle mocno żeby to na wiatrówce wytrzymało. Postaram się na razie od kogoś za pożyczyć jaką cyfrówkę i sprawdzić w praktyce. Adapter jest z aluminium, jeśli nie będzie na tyle sztywny no to odwiedzę ślusarza i żeby mi to na łączeniach po cykał i w tedy na pewno da radę :) Jedynie czego się obawiam jeszcze to odrzut, no cóż wszystko w testach wyjdzie...


Janusz próbowałem z telefonem coś po kombinować, mimo to i tak nie złapałem dobrego obrazu na telefonie.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

borona pisze: Janusz próbowałem z telefonem coś po kombinować, mimo to i tak nie złapałem dobrego obrazu na telefonie.
Mi cyfrówką też się nie udało, ale może nie umiem :hm: :hihi: Najchętniej napisał bym, żebyś sobie odpuścił, ale skoro uchwyt już masz.... próbuj, kombinuj. Zobaczymy co z tego będzie ;)
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Post autor: krystianzach »

W tym uchwycie można zamontować telefon. Potrzebujesz tylko chwytak na telefon z patyka do selfie (patrz zdjęcie). Robiliśmy tak o dziwo działało.Obrazek
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Atu macie moje 2 filmiki z dzisiejszego strzelania w Emley Moor ..
Niestety trochę przeszkadza ten agregat z sandwich vana ..
Na tym strzelałem ze stojaka podpartego na brzozie.. Takiej zwykłej, nie tej zdradzieckiej.
Trochę trzęsłem bo się kiepsko trzyma w jednej ręce karabinek i telefon..
https://www.youtube.com/watch?v=qKvvI4G ... e=youtu.be

A tu już klęczaczek.. :D cięężko złapać telefonem obraz z lunety.. a tu jeszcze taki fart.. :hihi:
https://www.youtube.com/watch?v=HcszX7S ... e=youtu.be

PS.
Dajcie sobie na pełny ekran bo nie będziecie widzieć jak ftrafiam.. 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Zi0mal
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2016, 18:13

Post autor: Zi0mal »

Powiedzcie jaką aplikację na androida do kręcenia video w slow motion?
Hatsan 1000s .22 (Dębowy mood) + walther 4x32 GA
Artemis PR900W .22 (od beornunit.pl) + Optima 3-12x44 AOE
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Żadną aplikacją tego nie zrobisz, potrzebna jest odpowiednia kamera, a to nie są tanie rzeczy :/ .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Zi0mal
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2016, 18:13

Post autor: Zi0mal »

Telefon tego nie ogarnie??
Hatsan 1000s .22 (Dębowy mood) + walther 4x32 GA
Artemis PR900W .22 (od beornunit.pl) + Optima 3-12x44 AOE
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Sprawdź ile klatek na sekundę jest w stanie nagrać twój telefon ?
Poczytaj też o "fps" od ang. frames per second :) .
https://www.youtube.com/watch?v=QniXV4SLE7Q Pewnie taki efekt byś chciał osiągnąć ?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Zi0mal
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2016, 18:13

Post autor: Zi0mal »

Takiego efektu to nawet w najśmielszych oczekiwaniach bym się nie spodziewał, ale znalazłem już apkę która to ogarnia na miarę możliwości sprzętu. Jest to Cameringo i myślę że wystarczy do rejestracji poczynań z trafianiem w cel :)
Hatsan 1000s .22 (Dębowy mood) + walther 4x32 GA
Artemis PR900W .22 (od beornunit.pl) + Optima 3-12x44 AOE
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Zmniejszyć tempo odtwarzania potrafi nawet "media player classic", ale nie zobaczysz więcej niż standard, tylko wolniej. nie licz na to, że zobaczysz jak śrut się deformuje, itp... Ale baw się i pochwal swoimi filmami 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

Qbuś pisze::hm: Żadną aplikacją tego nie zrobisz, potrzebna jest odpowiednia kamera, a to nie są tanie rzeczy :/ .
Nie jest aż tak źle. Faktycznie jeszcze kilka lat temu trzeba by wydać kilkadziesiąt tysiaków... obecnie właśnie rozmyślam nad aparatem Sony RX100 IV za jakieś 4k PLN, który robi całkiem przyjemne slow-motion (1000fps). Największa wada, to ograniczenie długości filmu do 2s, ale śrut dłużej zwykle nie leci ;-)
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
Zi0mal
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2016, 18:13

Post autor: Zi0mal »

Qbuś pisze:Zmniejszyć tempo odtwarzania potrafi nawet "media player classic", ale nie zobaczysz więcej niż standard, tylko wolniej. nie licz na to, że zobaczysz jak śrut się deformuje, itp... Ale baw się i pochwal swoimi filmami 8) .
Jeszcze tylko muszę zmontować jakiś uchwyt na telefon i będę się bawił ;)
Hatsan 1000s .22 (Dębowy mood) + walther 4x32 GA
Artemis PR900W .22 (od beornunit.pl) + Optima 3-12x44 AOE
ODPOWIEDZ