Obrazek

Montaż DELTA AG-25MH412 Problem

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

No i fajnie. Czyli jedna producent przewidział ten montaż do dwóch rozstawów szyny.

Mogłeś kupić montaż AG-25M412(średni) zamiast AG-25MH412 (wysoki). Lepiej mieć niżej celownik,ponieważ baka policzkowa przystosowana jest do muszki i szczerbinki. Sadzając wysoko celownik przy niskiej bace ,powoduje to niepoprawne składanie się do strzału.
Ale może akurat tobie nie będzie to przeszkadzać.
Powodzenia i miłej zabawy przy zerowaniu.

Tak z ciekawości , ten zaworek z boku korpusu to od sprężyny gazowej?
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Post autor: GHOST »

Mierzyłem suwmiarką i szyna ma dokładnie 12mm!! Dzwoniłem do dystrybutora sharg, ma w poniedziałek odzwonic czy takie odchyłki występują. I stąd to niedopasowanie montażu. A u was jak Z tą szyną? Jaki ma wymiar? Co fakt w parametrach montaż ma 10,5mm :maruda: mam jakiś dwu częściowy to tamten ma 11mm i bez problemu pasuje. Co do wysokości montażu- rzeczywiście mógłby być niższy. 12mm co mój Stary ma jest za niski. Ledwo odbezpiecze. Ten 14mm byłby samo dobry. Niestety orzeniłem się z tym co ma 18mm. Co do zaworu o który pytałeś to jest od sprężyny gazowej :)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2016, 15:45 przez GHOST, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

GHOST pisze:A u was jak Z tą szyną? Jaki ma wymiar?
TX 200 - 11mm.
Prosport - 11mm.
QB 78 - 11mm. (Wszystkie mierzone po zewnętrznym wymiarze)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Post autor: GHOST »

kurde... ten co kupiłem to w parametrach ma 10,5mm do czego oni to robią? :?: moze jeszcze ktos od hatsana 55-90-95 itp :) tak z ciekawości :hihi: :hm:

[ Dodano: Sob 08 Paź, 2016 08:58 ]
Qbuś pisze:
GHOST pisze:A u was jak Z tą szyną? Jaki ma wymiar?
TX 200 - 11mm.
Prosport - 11mm.
QB 78 - 11mm. (Wszystkie mierzone po zewnętrznym wymiarze)
A ty Qbuś nie podsyłaj mi parametrów do sprzętów z górnej półki :lol: pozdr i dzieki
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: QB 78 to raczej "najdolniejsza" półka ;) .
Jeżeli twój ma 12mm, to jest to wada produkcyjna dyskwalifikująca "delikwenta" z prawidłowego użytkowania. montaż (nawet najlepszy) zawsze będzie przesunięty względem osi pionowej karabinka (co jest widoczne na twojej ostatniej fotce), a to jest niedopuszczalne, bo nie pozwoli na normalne "ftrafianie" 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Post autor: GHOST »

MIAŁEM BARDZIEJ NA MYŚLI TX 200 :) jesli jest symetrycznie wyfrezowana moze ne bedzie problemu , mój dwuczęściowy pod szynę 11 dobrze sie spisywał, ale dla św. spokoju przedzwoniłem do sharq-a zobaczymy w poniedziałek co powiedzą. aczkolwiek pewnie i tak juz po gwarancji przez tuning :) pomimo ze sprzet nowy z kwietnia tego roku

[ Dodano: Sob 08 Paź, 2016 13:16 ]
Byłem dzisiaj w sklepie myśliwskim i tam szyna w hatsanie 55s miała 11,5mm sprawdźcie chłopaki na swoich wiatrowkach

[ Dodano: Wto 11 Paź, 2016 20:13 ]
Dziś rozmawiałem z dystrybutorem skarg.pl twierdzą że taka szerokość szyny jak12mm jest jak najbardziej w normie.
Dziki Mops
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2017, 0:02

Re: Montaż DELTA AG-25MH412 Problem

Post autor: Dziki Mops »

Wiem, że temat stary, ale może ktoś z podobnym problemem się tu pojawi, więc od siebie dodam, że na moim Hatsanie 90 i z tym samym montażem (Delta, jednoczęściowy, MH - czyli medium-high, czyli pośredni między średnim a wysokim, a nie wysoki - i jakiegoś dużego prześwitu między lunetą a wiatrówką nie ma) też trzeba było tę szynę obrócić do góry nogami. Po takiej skomplikowanej operacji wszystko pasuje jak ulał.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Montaż DELTA AG-25MH412 Problem

Post autor: Mamutowicz »

Ja miałem taki problem że szczęki nie łapały szyny.. Albo były za krótkie, albo za mały prześwit . w każdym razie jak jedna szczęka wchodziła w szynę to montaż opierał się "brzuszkiem" na korpusie lunety i druga szczęka nie dostawała do drugiej szyny..
Musiałem kątówką pogłębić prześwit w montażu żeby złapał normalnie.. Tyle że to był jakiś montaż z drugiej ręki i nie wiem czy nie przeznaczony pod szynę picantiny np.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ