Obrazek

Lornetka - pomoc w wyborze modelu

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Lornetka - pomoc w wyborze modelu

Post autor: merkant »

No więc tak. Cały świat nie kończy się na HFT, więc obserwuje przestrzeliny z 25m strzelając z pistoletu centralnego zapłonu, 50m strzelając z karabinka bocznego zapłonu. Czasem się pyknie z czegoś na 80m.... Wszystko z muszki i szczerbinki lub przeziernika, bez lunetki. To tytułem wstępu.
I powiem tak, na przestrzeliny z broni Kandar wystarczy na 80m. Z wiatrówki gorzej bo na czarnym polu słabo widać wmięcia i małe dziureczki.... Na białym tle 25 i parę metrów dalej daje radę - na czarnym max 15m.
Problemem jest stabilność. Obraz jasny i ostry ale zamazuje się od drgań dłoni i ciała. Dopiero maksymalne usztywnienie dłoni i postawy skutkuje ostrością pozwalającą bezproblemowo oglądać szczegóły.
Reasumując - gdybym chciał tylko obserwować wyniki wiatrówkowania do ciemnych celów na ok. 50m to zoom 30-40x i na statywie. Bo Kandarem tez całkiem dużo zobaczę ale komfortu użytkowania zbyt wielkiego nie ma.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
karambolis8
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2017, 7:27
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Re: Lornetka - pomoc w wyborze modelu

Post autor: karambolis8 »

Za parę złotych więcej jest Monokular PANDA 35x50. Ktoś miał z tym styczność?
QB 78
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Lornetka - pomoc w wyborze modelu

Post autor: merkant »

x35 nie utrzymasz w dłoni
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
karambolis8
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2017, 7:27
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Re: Lornetka - pomoc w wyborze modelu

Post autor: karambolis8 »

Hej.

Mam już swojego Kandara 18x... 18x to na pewno nie jest. Lunteta Center Point 3-9x daje takie samo przybliżenie na maksymalnym ustawieniu. Żałuję, że nie kupiłem Pandy 35x (pewnie w realu max 18, co by było w sam raz), bo i tak monokular do strzelania będzie zamontowany na statywie (własnym chałupniczym patentem). Ale majątku nie kosztował. Na pewno daje lepszy obraz niż luneta i jest wygodniejszy w użyciu.
QB 78
ODPOWIEDZ