Obrazek

Prosze o pomoc tarcza biathlonowa

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
pio171
Posty: 56
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Prosze o pomoc tarcza biathlonowa

Post autor: pio171 »

Witam

Mam mały problem z tarcza biathlonowa , a mianowicie chodzi o jej pomalowanie.
Moze ma ktoś doświadczenie w tej kwestii . Chodzi mi jaka farbę zastosować zęby nie odpryskiwala przy trafieniu???
Hw 97k + Dot 4-16x42

Slavia 630 + pp 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Nie ma takiej farby, bynajmniej ja nie słyszałem. Jak na mój gust to oksyda dała by radę, wyczyścić do czysta nałożyć oksydę przynajmniej nie będzie odprysków, ślady jednak będą. To czarna barwa o białej to ocynk lub galwanizacja, ale to nie czysto białe wychodzi. No i koszt.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

pio171, odpryskiwać raczej będzie każda farba przy takim uderzeniu. Chyba trzeba to zaakceptować, natomiast jeśli chodzi o odpryski to znalazłem prosty sposób na ich eliminację. Zamalowuję je markerami olejowymi ("paint marker"). Żadnego pitolenia się z pędzelkiem, albo sprayem. Malując w domu minimalizuje się ryzyko zrobienia syfu, można odpowiednie markery wrzucić do kieszeni i używać ich w terenie. Farba schnie dość szybko i dobrze kryje. Oczywiście w miejscach pomalowanych tymi markerami pojawiają się odpryski, jak przy innych farbach.

Wadą tego rozwiązania jest cena w odniesieniu do tradycyjnej farby (jeden marker to 7-10zł). Zaletami są: duża paleta barw, dobre krycie i wygoda użytkowania.
Obrazek
pio171
Posty: 56
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pio171 »

Witam dziękuje za podpowiedzi :D Będę testować na weekendzie
Hw 97k + Dot 4-16x42

Slavia 630 + pp 3-9x40 AO
ODPOWIEDZ