Obrazek

Tłumik

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Tłumik

Post autor: zolahc »

Witam, nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, proszę o ewentualne przemieszczenie.

Jakiś czas temu zrobiłem kompletny tuning do mojego Hatsana, tj. nowa prowadnica, korek, optyka, bipod, tłumik itp. Wystrzelałem na nim paczkę śrutu i dalej nie mogłem się wbić w cel aż do dzisiaj. Otóż nie przeszkadzał ani bipod, ani śrut, ani moje "umiejętności", a...tłumik. Po zdjęciu oddałem 5 strzałów, po których skończyłem strzelanie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/644 ... 50711.html (strzały z tłumikiem "u góry", zaznaczone długopisem)

Jak się okazało jakieś tam skupienie jednak jest. Patrząc przez lufę faktycznie lekko widać przegrodę albo wylot tłumika. No i pytanie: czy z tej mąki będzie jeszcze chleb? Da się cokolwiek z nim zrobić? Jakieś przetoczenie albo coś innego? Tłumik tego typu
http://allegro.pl/tlumik-uniwersalny-ci ... 72383.html
Tak, wiem. Nie z allegro takie rzeczy :cisza: Proszę o jakiekolwiek porady albo potwierdzenie, że nadaje się tylko na złom. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

Może służyć jako przycisk do papieru, świecznik, uchwyt rakiety do badmintona... :hm:

Dlatego np. kolega Alchemik przetacza wszystko pod tłumik żeby był osiowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Post autor: zolahc »

Właśnie Alchemik mi przetaczał lufę pod tłumik. I tutaj nie mam zastrzeżeń - jak kręcę tłumikiem to widzę przez lufę jak przegroda/wylot zmienia położenie, a więc ewedentnie tłumik spartolony. Myślę, że to przez ostatnią przegrodę. Jeśli bym ją potraktował pilnikiem, tak aby "znikła" z widzenia, dałoby to efekt? Czy te przegrody też muszą być idealnie zrobione?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Tłumik na całej swojej długości musi być osiowy z przewodem lufy ( niekoniecznie zewnętrzną powierzchnią ) czy jest - można sprawdzić zaklejając wylot malarską taśmą maskującą, lekko przycisnąć palcem tak, żeby odbił się zarys wylotu, i strzelić - a wtedy patrząc na powstałą przestrzelinę możesz ocenić czy wylot tłumika jest osiowy z przewodem lufy .. Niestety nie da to pewności, czy bebechy są w porządku również czy nie..
Z Hatsana po założeniu tłumika bez ucinki robi się wędka.. Do tego nie wiadomo jak porządnie zamocowany jest ten tłumik, czy nie ma minimalnego luzu, bo nawet najmniejszy, spowoduje inne ułożenie tłumika po każdym strzale a co za tym idzie minimalnie inne POI.
Do tego jeszcze nie wiadomo co się dzieje w środku tłumika podczas strzału.. czy elementy ( 5 przegród stożkowych i 5 Sprężyn Zwrotnych ) nie zmieniają swojego ułożenia..

Weź to sprzedaj i strzelaj bez, ew. daj Dominikowi do oberżnięcia i zrobienia profesjonalnego tłumika :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Post autor: zolahc »

Dzięki za radę, pewnie będę musiał wymienić tłumik, bo lufa jest już ucięta i bez tłumika karabinek wygląda jak upośledzony :nie: Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

zolahc pisze:[...]Temat do zamknięcia.
Niekoniecznie..
Daj znać co z nim zrobiłeś dalej i jakie to przyniosło skutki - pomożesz innym których może podobny problem dotknąć.. :)

Ja osobiście mam Harrego ciętego i tłumikowanego przez Dominika i mogę się tylko w pozytywach wyrażać.. Strzela bardzo dobrze nawet po takim dużym przebiegu.. więc daj znać co zrobiłeś i jaki efekt to przyniosło :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

zolahc, swojego czasu pojawił sie temat kupowania tłumików na sąsiednim forum z all..... Ktoś kupił tłumik od jakiegoś "szpeca", po czym okazało się ze ten wyrób "wysokiej jakości" okazał się szmelcem nie do naprawienia. Patrząc na link który wkleiłeś wydaje mi sie ze to ten sam sprzedawca, ale głowy za to nie położę. Podsumowując ku przestrodze przyszłym chętnym. Dobrze się zastanówcie nad zakupem takich wynalazków za tanie pieniądze. Szkoda Waszego czasu i finansów.
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Post autor: zolahc »

mimut
widziałem taki temat, prawdopodobnie mówimy o tym samym. Niestety, zauważyłem go długo po zakupie (tłumik założyłem w tym miesiącu, ale kupiłem go w maju ub.r.)

EDIT: chodzi o ten temat http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=86688
dzisiaj go do nich odesłałem, zobaczymy co z tego będzie
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

zolahc, uderz do Alchemika niech Ci dorobi tłumik i raz na zawsze zapomnisz o problemie. Zadowolenie ze sprzętu nie da sie przeliczyć na kasę.
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Post autor: zolahc »

Już z nim jestem po słówku, ale chcę wpierw poczekać i zobaczyć jaki będzie finał przygody z obecnym tłumikiem. Chociaż i tak wiem jak to się pewnie skończy ;)

[ Dodano: Czw 12 Mar, 2015 14:50 ]
Mamutowicz pisze:więc daj znać co zrobiłeś i jaki efekt to przyniosło :)
Trochę to trwało, ale nie miałem wcześniej czasu się za to wziąć. A więc wyjaśniam co nastąpiło: tłumik odesłałem, otrzymałem inny, wydaje mi się, że nieco cięższy, ale i solidniej wykonany, tj. mniej brzęczy i jest zachowana osiowość. Oczywiście od razu trochę postrzelałem
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0eb ... 7fabc.html
15 metrów, 15 strzałów, pozycja leżąca z bipodem (z innych pewnie ledwo bym w puszkę trafiał :king: ale to już inny temat). Ten jeden strzał na górze to nie wiem co to jest :zdziwko: Jeden ze śrutów, w przeciwieństwie do innych, wszedł sam bez popychania i był trochę zniekształcony - może to ten tak poleciał, ale żeby aż tak daleko od innych? :/ W każdym bądź razie póki co jestem zadowolony z obecnego tłumika i nie będę już nic przy nim grzebał. Tyle w temacie, pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ