Obrazek

pomysł na dwójnóg lub jak kto woli bipod

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Komorniczek111
Posty: 80
Rejestracja: 05 paź 2014, 16:01
Lokalizacja: Wolin

pomysł na dwójnóg lub jak kto woli bipod

Post autor: Komorniczek111 »

Witam czy ma ktoś pomysł na zrobienie 2nogu do wiatrówki łamanej :?:
Nie chciałbym kupować bo szkoda kasy jak można coś zrobić 8)
Potrzebuje tylko wiedzy jak skonstruować teleskopowe nóżki myślałem nad takimi które blokują się za pomocą kuleczki wpadającej w otworek ale tak do końca nie mogę sobie tego wyobrazić poproszę o pomoc, podsunięcie pomysłu mile widziane linki. Pozdrawiam jak wymyślę coś i złożę to podrzucę fotki :) Liczę na pomoc dłubały PIOTRKA MAMUTOWICZA jego budowa figurek i film jest spoko.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Najprostszy patent jaki widziałem to dwie takie podpórki, niestety teleskopowe nie będą.
Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Komorniczek111
Posty: 80
Rejestracja: 05 paź 2014, 16:01
Lokalizacja: Wolin

Post autor: Komorniczek111 »

Dzięki bardzo za podsunięcie pomysłu też o tym myślałem,ale przydały by się teleskopowe
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

Poszukaj może stojaków na mikrofon - bywają bardzo różne, może coś uda się zaadaptować.
Chociaż nie wiem czy to gra warta świeczki.
Kiedyś myślałem nad bipodem "amortyzowanym" pod karabinek sprężynowy, ale sobie podarowałem :D.
Powodzenia
Obrazek
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Tak szczerze mówiąc bipod pod karabinek sprężynowy jest bez sensu.. będziesz mieć siewnik ..
Jako stabilizator najlepiej sprawuje się jakakolwiek podpórka, na niej dłoń - a na dłoni karabinek..
Niestety karabinki sprężynowe nie lubią sztywnego podparcia.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

Tak- Piotrek dobrze mówi iż sztywna podparcie pod sprężynę to zły pomysł,ale ja również kiedyś nad tym myślałem i chodził mi po głowie pomysł,aby na końce nóżek które opierają się o podłoże przyspawać spore kawałki jakiejś słabej sprężyny, :hm: nigdy nie sprawdzałem tego,gdyż raczej strzelam z kolana,ale może jest to jakiś kierunek bo te sztywne to raczej do łamańców się n ie nadają,no chyba do B coś tam,bo tu rodzaj podparcia nie ma zanaczenia :hihi:
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Awatar użytkownika
Komorniczek111
Posty: 80
Rejestracja: 05 paź 2014, 16:01
Lokalizacja: Wolin

Post autor: Komorniczek111 »

Dzięki wszystkim za wypowiedz :!: :!: Kolega ma zrobiony prowizoryczny ze sklejki coś podobnego do tego co allegro sprzedaje te plastikowe za 40 zł i nawet egzamin zdaje :D
Roman podsunąłeś mnie myśl,żeby nie robić teleskopu tylko pomiędzy jedną a druga rurką włożyć sprężynkę która będzie działać jak amortyzator w rowerze, może to będzie myśl zobaczę jutro jak w pracy chwilka będzie to pomyślę.Jeżeli nie wyjdzie to worek z piaskiem uszyje jako podstawka będzie pod Crosmana :hm: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Pamiętaj, że w karabinku sprężynowym kopniak często występuje zanim śrut opuści lufę,( i dla tego część producentów robi lufy krótsze.. ) i dla tego też trzeba się postarać, by karabinek był podparty w taki sposób, aby jego drgania były jak najbardziej wytłumione.. Do tego świetnie nadaje się dłoń, albo zwinięty kocyk czy kurtka.. Dodatkowe sprężyny mogą zwiększyć amplitudę drgań, a co gorsza sprawić że będą mniej powtarzalne.. :hm:
No, ale to tylko moje rozmyślania.. może praktyka okaże się zgoła inna.. :?:
Fajnie by było, bo postrzelałby se człowiek z TXa z bipodem.. na chwilę.. :hihi:

PS.
Worek z piaskiem to sprawdzona podpórka i na pewno zda egzamin.. ale chyba warto dać szansę amortyzatorom.. może.. może.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Komorniczek111
Posty: 80
Rejestracja: 05 paź 2014, 16:01
Lokalizacja: Wolin

Post autor: Komorniczek111 »

Dzięki Piotr za rady super a co do 2 noga spróbuje go zrobić najwyżej do konta poleci jak co :) :hihi:
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

napisz co z tego wyszło może akurat wynajdziesz super bipoda,a wtedy Obrazek iObrazek
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Też jestem ciekawy i trzymam "kciuki" za projekt :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Komorniczek111
Posty: 80
Rejestracja: 05 paź 2014, 16:01
Lokalizacja: Wolin

Post autor: Komorniczek111 »

Dzieki za wsparcie myślałem że to będzie kopniety pomysł ale tyle zachęty i entuzjazmu ze trudno aby nie iść za ciosem :hm: . Dipzieki jeszcze raz za wszystko
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Noga bipodu w połowie z miękiej sprężyny?? Druga część regulowana?? :hm:
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
Komorniczek111
Posty: 80
Rejestracja: 05 paź 2014, 16:01
Lokalizacja: Wolin

Post autor: Komorniczek111 »

Jarek myślałem aby dopasować rurki aby jedna wchodziła w druga w ta co ma wejść w środek dostanie sprężynę oraz pręt jako prowadzenie do sprężyny myślę iz będzie razem wysokie na James 20-25 cm zakończona na końcu srubka kontrujaca muszę to narysować i zrobić fote to będzie wiadomo o co mi chodzi :)
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

:hm: Wydaje mi się iż tu bardziej chodzi o amortyzację przód/tył niż góra-dół i wkładanie sprężyny w rurkę może się nie sprawdzić :/ ...tak to se kiedyś kombinowałem :bobas:
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
ODPOWIEDZ