Obrazek

gdzie i jak sprzedać używaną broń hukową?

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
jareks883467

gdzie i jak sprzedać używaną broń hukową?

Post autor: jareks883467 »

witam

proste pytanie, na które ciężko znaleźć odpowiedź

Gdzie i jak w Polsce można sprzedać używaną broń hukową, którą nabyło się legalnie w sklepie z białą bronią. Chodzi konkretnie o rewolwer Zoraki R1 2,5 cala.

Broń właściwie przeleżała w szafie użyta tylko na początku dla sprawdzenia.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Jeżeli to broń na kule gumowe to masz problem. Od pewnego czasu ten typ broni jest do kupienia tylko na pozwolenie na broń palną. Było gdzieś na beżowym ogłoszenie z KWP, nie chce mi się szukać.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
jareks883467

Post autor: jareks883467 »

nie to jest model Rewolwer alarmowy ZORAKI K-6L 2,5", kal. 6mm LONG - bez pozwolenia, ale pytanie czy mogę go normalnie zaoferować przez internet i sprzedać później w ramach odbioru osobistego?
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Jeżeli jest bez pozwolenia to możesz go sprzedać jak tylko chcesz. Odbiór osobisty jest dla broni na pozwolenie, dla atrap, hukowców i wiatrówek do 17J obrót nie jest niczym regulowany.
Zresztą, jak pokazuje rzeczywistość, to nawet za łucznika wz.70 możesz mieć problemy. Radziłbym Ci sprzedać go na forum, bo allegro to ostatnio cyrk na kółkach.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
jareks883467

taki model

Post autor: jareks883467 »

to jest dokładnie ten model:

http://kolter.pl/Rewolwer-alarmowy-ZORA ... ,k31933,pl

można się zwrócić gdzieś do Policji żeby wyjaśnili kwestię, oferowania takiego rewolweru przez internet?

bo nie mam pewności, czy nie trzeba mieć pozwolenia na obrót taką bronią
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Informacja dot. niektórych rodzajów broni oferowanych do sprzedaży "bez zezwolenia"
2013-03-26, KWP

Uprzejmie informuje, że Departament Zezwoleń i Koncesji MSW uznał rewolwery ZORAKI K-10, KESERU K-10, jak i inne działające na podobnych zasadach (SHOTGUM kal. 6 mm FLOBERT) - za broń palną wymagającą pozwolenia na broń. Ponadto, Komenda Główna Policji podtrzymuje dotychczasowe stanowisko, że pistolet WALTHER model P-22 i WALTHER model P-99 wprowadzane do obrotu jako broń alarmowa kal. 6 mm - są bronią palną gazową o kal. 9 mm, na której posiadanie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, jest wymagane pozwolenie. Opinię Policji odnośnie zakwalifikowania ww. pistoletów podzielił Departament Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W każdym przypadku ujawnienia posiadania bez zezwolenia - broni uznanej za broń palną wymagającą pozwolenia, będą podejmowane czynności w związku z podejrzeniem popełnienia czynu z art. 263§2 kk.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ale egzemplarz Jarka to chyba ZORAKI K-6L więc nie jest zawarty w przytoczonej przez Ciebie notce..
Poza tym, zgodnie z tym co Kolter pisze :
Wyłączny importer w Polsce – Firma KOLTER – dysponuje badaniami i opiniami, które potwierdzają, że rewolwer ZORAKI R1 mod. K-10 spełnia wymogi broni alarmowej do 6mm i że można go kupić i posiadać bez zezwolenia.
Najlepiej było by wystąpić do Policji z prośbą o opinię na temat tego hukowca i wtedy było by od razu wiadomo na czym się stoi.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze: by wystąpić do Policji z prośbą o opinię
Zabiorą pistolet , Kolter sprzedaje i ma opinię biegłego , że nie jest to broń palna ale ten sam biegły wydał policji drugą ekspertyzę , że jest . Opowiadano mi ostatnio tą historię .
Kolego najlepiej spytaj tutaj .
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=1316999#1316999
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Przytoczyłem notkę by wyjaśnić o czym pisałem w poprzednim poście. Wśród wymienionych nie ma tytułowego pistoletu.
Po policjach nie ma sensu się włóczyć, bo można dostać to na co się nie zasłużyło. Jak kiedyś pewien praworządny obywatel który podczas sprzątania znalazł nabój od kbks-u. Zamiast podziękować za to że przyniósł, miał kupę problemów i wizję 8 lat za kratkami.
Statystyki, statystyki....

Jarek, jak chcesz to wezmę od Ciebie ten rewolwer. Ty pozbędziesz się problemu a ja będę miał to strzelania rac na sylwestra. A flaszkę postawisz przy okazji. :)
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Spirit pisze: Jak kiedyś pewien praworządny obywatel który podczas sprzątania znalazł nabój od kbks-u. Zamiast podziękować za to że przyniósł, miał kupę problemów i wizję 8 lat za kratkami.
Polska to dziwny kraj :hm:
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No dobrze.. ale w takim razie jak tłumaczyć obecność Zorakich K-10 na Allegro? http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... rch_scope=
Są sprzedawane niezgodnie z prawem?
jeśli tak, to dlaczego prokuratura jeszcze nie siedzi im na karku skoro nie wolno sprzedawać broni w ten sposób?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze:dlaczego prokuratura jeszcze nie siedzi
Piotrek siedzi ale nie bardo wiedzą ja sformułować zarzut . :lol:
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No, a ja sobie wysłałem zapytanie do Rzecznika Prasowego Policji i właśnie dostałem odpowiedź:
Szanowny Panie.

Broń w postaci rewolweru Zoraki R1 mod. K-6L była poddana ocenie technicznej Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w 2011 r. Z wniosków
z przeprowadzonych badań wynika, iż przedmiotowe rewolwery są bronią alarmową o kalibrze 6 mm, zatem zgodnie z art. 11 pkt 11 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni
i amunicji (Dz.U. z 2012 r., poz. 576 ze zm.), ich posiadanie nie wymaga pozwolenia właściwego organu Policji. Tym samym oczywiste jest, że osoba, która taką broń nabyła może ją odsprzedać innej osobie nie posiadającej pozwolenia na broń.

z poważaniem

podinsp. Piotr Bieniak
Zespół Prasowy KGP

tel. (22) 601 32 99
kom. 604 279 264
Myślę że to wyczerpuje dyskusje w tym temacie.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Piotrek :king:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

jareks883467,
Masz jeszcze tego hukowca????? Jaka kwota Ciebie interesuje????
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
ODPOWIEDZ