Obrazek

karabinek dla córki

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

O czym myślisz? jaki sprzęcik? Mojej ze względu na gabaryty na razie tylko Sig-Sauer pasuje.. choć podobało się jej z karabinka.. Masz pomysła na jakiegoś małego karabinka? sprężynka najlepsza by była.. możesz dać na PW, .. choć.. chyba zapodam temata, może się komuś innemu tez przyda, co myślicie?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Taki temat był już na beżowym i nie tylko... :hm: Ale reasumując; ja dla córki wybrałbym:
1.Mały i lekki Pecepik - ideał, ale nie za tę kasę:

http://www.bron.pl/shopbron/product/WIA ... 4-5mm/9424

lub: FX Typhoon, Logun SOLO (wersja optymalna)
2.HW-30S z osadą custom pod wymiar
3.CO2 i tu raczej Crosman 1760 (miałem i jest super lekki), albo coś z rodziny 2240 w wersji subkarabinka z kolbą - najchętniej 2300 S z dokładaną kolbą....potem różne opcje QB - 78/79 w customie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dzięki.. Znowu mam o czym myśleć.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Piotrku (Mamutowicz), Może nie trafiłeś na mój link, w którymś z tematów, to zobacz, co zrobiłem młodemu z QB15. Można tanio na początek. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Mmmmm fajniasty. już szukam temata. Malej na razie się podobało, ale to pierwszy raz był, więc zobaczymy najpierw czy będzie chciała dalej się w to bawić.
A ten QBuś jaki mocny, dużo siły trzema żeby go naciągnąć? Starczyło by gdzieś tak 7 J
Córa nie naciągnie Harnasia nawet dwoma rękami bez (mojego) wspomagania.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Piotrek, poszukaj HW30S. To najlepsza alternatywa dla dziecka.
Jeżeli chcesz na początek oszczędzić to QB78. Jest na CO2, ale to celny krabinek. Pamiętam jak córka Czarka zaczynała na takim.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dzięki Łukasz za temat :)
Jak na razie to opcja Krzyśka najbardziej się mieści w w ramach moich potrzeb/możliwości ;-)
Względy praktyczne : jak się znudzi to nie będzie szkoda, a że sprężyna to dobrze - lubię być niezależny i nie rozglądać się w panice za nabojami CO2 czy pompką/butlą.. Starczy że na ostatnim strzelaniu zaliczyłem falstart bo po rozłożeniu tarcz okazało się że nie mam śrutu.. :zalamka:

Qrde sprawdziłem ceny HaWajek.. Ale się cenią..! za taki HW 25 ponad 5 stówek..!
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2012, 17:20 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Rozglądałem się ostatnio nad wiatrówka dla siostrzeńca, i kusi mnie właśnie QB 78 albo 79 zastanawiam się, który jest bardziej ekonomiczny w sensie, którego taniej i prościej przerobić na tankowanie co2 z butli widziałem sporo tematów na ten temat więc zabiorę się za czytanie.
Myślałem również nad hatsanem ale jest zbyt ciężki no i siostrzeniec ma problem z naciągnięciem go w prawdzie chodzi już do 4 klasy ale trochę chucherko z niego.
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Tego QB15 kupiłem używanego, z wysyłką za 80 czy 90 zł. Dorobiłem nowy tłok z zaczepem grzybkowym i wymieniłem uszczelki.Po wymianie uszczelki miał ponad 8J. Nowy można kupić za 140zł i trochę postrzelać. Naciąga się go krótko i lekko. QB78 jest bardzo fajny, miałem kiedyś i bardzo go lubiłem. niestety, ładuje się po 2 kapsułki Co2, czyli koszt 40-50 w miarę równych strzałów, to 3-5zł.
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dany108 pisze:Jestem ciekawy czy mój Antoś będzie miał taka zajawke zeby strzelać? Zobaczymy ale jedno jet pewne, od maleńkiego na strzelnicy bywa :D
Czym skorupka za młodu nasiąknie - tym na starość trąci,
..jak Mu nic po drodze w głowie nie namąci.. ;-)
Na wszelki wypadek włóż Mu pod kocyk jakąś tarczkę z dobrym skupieniem i pudełko po śrucie pod poduszkę i będzie! ;-)
A tak na poważnie to radzę już szykować sprzęta dla Juniora, skoro od małego na strzelnicy chowany..

Skrzat, no na CO2 to nie chcę, za duży kłopot z tymi kapsułkami.. Sprężynkę łamiesz ładujesz i strzelasz ile chcesz, a z PCP czy CO2 imprezę kończysz jak nie masz powietrza.. :/
Niby można pompką.. ale PCP to jeszcze nie mój poziom, zwłaszcza finansowy.
Niestety w UK raczej QBusia nie znajdę, Jedyne co mam z tanich Chinek to Sport smarketing B2 albo XS15 junior (2x droższy).
Ale na razie i tak poczekam, to może być tylko chwilowa ciekawość, a za miesiąc powie że .. : "Eee, niee, idę z kołoleżankami na chłopaków.. " :maruda:
Może się przez wakacje do Polski wybiorę to poszperam w KS za czymś.. Ale Dalej liczę na sugestie i porady! :tak:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Ze sprężynek, jeszcze jest kilka fajnych, starszych sprzęcików jak IŻ38, DIANA25 i podobne.
Optymalnym rozwiązaniem jest (jak już napisał Jarek) HW30, ale najtaniej widziałem podniszczony za 400zł. Ciekawą zabaweczką jest jeszcze IŻ61, Norica Titan, Gamo Delta Fox.
Na początku i tak młodzi strzelają na dystans do 20m. Na dalszy trzeba już stabilnej łapki, a tego zaczynają się dopiero uczyć. ;)
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Mamutowicz pisze:Niestety w UK raczej QBusia nie znajdę, Jedyne co mam z tanich Chinek to Sport smarketing B2 albo XS15 junior (2x droższy).
... to rozejżyj się za taka nazwą : SMK Synx. To taka odmiana naszego QB18 , tyle że w polimerku. Lekka , składna i majątku nie stracisz , a łatwo pomajstrować i całkiem przyzwoicie strzela. Młody spokojnie da radę .. :king:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No, trochę późno się odzywam..
Zdecydowałem się na QBetkę.. chlasnąłem kawałek kolby.. a już tu na miejscu dopracowałem resztę..
Tu moja mała na pikniku w Górze Śl. .. Niestety qbetka nie była "zrobiona" i w połowie odmówiła posłuszeństwa.. chyba za ciepło jej było.. :hihi:
Obrazek
A tu już sześciolatek na strzelnicy wczoraj.. Też dobrze sobie radę dawał.. Mało jego ojcu QBetki nie sprzedałem.. Jeszcze się namyślę ;-)
Obrazek
Qbetka już po "zrobieniu" fajnie se działa.. sam lubie z niej czasem postrzelać. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Podepne sie pod temat Piotra. Rowniez poszukuje czegos w miare sensownego dla swojej latorosli (9 i 6 lat), ale w rachube wchodzi CO2 albo PCP. Mialem okazje popykac z QB Piotra i nie powiem, mi te malenstwo dalo dobra zabawe. Reasumujac szukam pomocy i porady przy wyborze jakiegos "samopala" dla mlodych.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Kolego mimut polskie znaki się kłaniają :!:
ROZBROJONY
ODPOWIEDZ