Obrazek

LOGUN EAGLE

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

LOGUN EAGLE

Post autor: Jaro »

Obrazek

Zakupiłem sobie takie cudo ;)

Jest to karabinek w wersji kolekcjonerskiej i tak go traktuję. Czy nadaje się do strzelania terenowego to okaże czas. Nie znalazłem w sieci nic na temat jego testów, więc postaram się tutaj opisać go szerzej. Trochę informacji znalazłem w opisie Andrzeja Kliszewskiego, zapraszam do lektury: OPIS
Karabinek jest dostępny wyłącznie w wersji 5,5 mm, gdyż jego przeznaczeniem jest rynek angielski.

Wygląd:

Na początek rzuca się brak osłony lufy. Skośna ósemka utrudnia tanie rozwiązanie w postaci np. aluminiowej rurki. To zamierzam poprawić.
Osada jest wykonana z nieznanego drewna / w sieci spotkałem się z informacją, że to orzech /, ale nie mogę tego potwierdzić. W każdym razie jest ładna. Poszczególne detale są wykończone starannie i dokładnie. Nie miałem się do czego doczepić.

Obrazek

Wysoka baka to nie problem gdyż mam regulowany montaż Sportsmatch ATP66, który stanowczo wystarcza. Ogromną zaletą jest regulowana stopka :) Jutro sprawdzę zakres.

Ta wersja ma wypalonego Orzełka...

Obrazek


Podsumowując - w realu karabinek wygląda lepiej niż na zdjęciach.


INNE

Karabinek jest wyposażony w wkładkę jednorazową i magazynek na 10 strzałów. Demontaż tej pierwszej jest dosyć trudny. Więc jutro opiszę jak się to robi.
Magazynek sprawił mi nieco problemów. Ale to temat na później. Nie indeksuje się sam, ale wkładanie śrutu i wyraźny klik rekompensują tę usterkę.

Dźwignia naciągu jest nieco mała. Trzeba użyć sporo siły. Przypomina to trochę AR-20FT. Jak ktoś próbował to wie o co chodzi. Można się przyzwyczaić.
Spust jest cholernie twardy. Przypomina mi to Hatsana90 bez QT. Pocieszeniem jest możliwość jego regulacji, więc nie zaliczam tego do wad.

Opisany model można kupić w Cekausie. Oto link: LOGUN
Ja go nabyłem u kolegi commandante, któremu dziekuję za gościnę i poświęcony czas.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Jarku pogratulować ;]
Mam nadzieje, że będziesz o niego dbał z należytym szacunkiem ;p
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Fajny wygląd ale ten kaliber :hm: ;)

Najbliższa okazja żeby dotknąć to będzie maj, no chyba, że znowu zmienisz sprzęt :hihi:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

tomaschek30 pisze:Fajny wygląd ale ten kaliber
Ano, gdyby nie taki kaliber to już by ich w sprzedaży nie było. Nie traktuję go jako karabinka do wygrywania zawodów. Jeden sezon i na wieszak ;)

Co będzie następne to się zobaczy...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Gratuluje ładna "zabawka" widzę kolega z Ziębic więc całkiem niedaleko mnie :) O ile to te Ziębice koło Strzelina ;)
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Gratuluję, chociaż jest to wymagający pod względem technicznym karabinek - sam zobaczysz dlaczego... ;) Najgorszy jest w tym sprzęcie kartusz i jego dzielenie poprzez kolbę. Na beżowym były już tematy o niezbędnych przeróbkach - chyba kol. specbest mocno walczył, ale zakres zmian przekracza najśmielsze marzenia.... Zgadzam się z Tomkiem, że ten kaliber do HFT nie bardzo.
P.S. Teraz wiem, czemu wystawiłeś PS-a. Ja jednak nie zamieniłbym się. Serio.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Rezorp23 pisze:Gratuluje ładna "zabawka" widzę kolega z Ziębic więc całkiem niedaleko mnie :) O ile to te Ziębice koło Strzelina ;)
Innych Ziębic nie znam ;)
Cortez pisze:to wymagający pod względem technicznym karabinek
Jak napisałem, traktuję go jako sprzęt kolekcjonerski. Ps-owi nie dorasta do pięt, ale nie chcę mieć dwóch karabinków.
Obecnie się męczę z magazynkiem. Jutro kolej na spust.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

:prosze: Powodzenia.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Ja się przy przesiadce na PCP czaiłem na Loguna AGS PCR-1, ale zostało mi to wybite z głowy.. :D No cóż Jarku: jak najwięcej satysfakcji ze sprzętu, nieważne gdzie śrut leci, ważne żeby był fun! :D
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Luciush pisze:nieważne gdzie śrut leci, ważne żeby był fun!
Aby do przodu :D

Mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Póki co to szukam butli lub pompki. jakoś trza to ładować :)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Luciush, to Ty jeszcze żyjesz? :lol:
A gdzie żeś się ukrywał przez ponad pół roku?

Jaro to eksperymentator. Kupuje wszystko jak leci a później bada co mu leży...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jaro weź mnie napisz co Cię skłoniło do tego Loguna, jest masa dużo lepszych opcji. Dla mnie on brzydki jak noc ;), proporcje projektanci gdzieś posiali.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

irak pisze:Jaro weź mnie napisz co Cię skłoniło do tego Loguna, jest masa dużo lepszych opcji. Dla mnie on brzydki jak noc ;), proporcje projektanci gdzieś posiali.
:hm: Odpowiem CI w kilku punktach:

1. Nie ma brzydkich karabinów - tylko źle dobrane pokrowce ;)
2. Może orzełek mi się spodobał, a może kaliber... W każdym razie, gdybym chciał wygrywać zawody / to zapewniał Prosport / to kupiłbym inny model.
3. Osada jest kopią Koreańskiego projektu, więc stąd chyba taki styl ... Ja nie narzekam. Podkręciłem montaż na maksymalną wysokość i wszystko już pasuje.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Widzę, że świadoma decyzja, jak tak to ok :).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Co ma nie byś świadoma. Tylko ten, chlerny magazynek nadal nie działa :maruda:
Po naciągnięciu i obróceniu uszczelki można było ładować, ale po kilku dniach wszystk wróciło do normy, znaczy sie koniec...
Wstawiłem wkładkę jednorazową,a pomęczę się z nim później.

[ Dodano: Nie 12 Lut, 2012 20:18 ]
No to, opiszę dzisiaj magazynek. Może macie jakieś pomysły coś z tym zrobić.
Nie jest zamontowany fabrycznie. By go zamontować należy wyjąć wkładkę jednostrzałową.

ObrazekObrazek

Problem jest w tym, że dźwignia naciągu ciężko, a w niektórych położeniach nie przechodzi przez otwór w magazynku, gdyż blokuje to uszczelka.

ObrazekObrazek

Po jej demontażu ładowanie jest bardzo przyjemne, ale śruciny wypadają, gdy przechyli się karabinek.

Obrazek

Z początku pomogło naciągnięcie, wspomnianej uszczelki, ale po kilku dniach wszystko wróciło do "normy"
Może macie jakieś pomysły ?
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
ODPOWIEDZ