Obrazek

Niespodzianka - FAC kupiony jako wiatówka

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Niespodzianka - FAC kupiony jako wiatówka

Post autor: Wisior »

Mam mały problem. Jakieś 3J. W grudniu kupiłem w sklepie na M karabinek crosmana z gas-ram. Strzelało się z niego całkiem przyjemnie, a dziś został sprawdzony na chrono. I wyszło 19,9J. Teraz zastanawiam się co z tym zrobić. W sklepie powiedziano mi, że nic się nie stało, oddadzą karabinek do serwisu i po sprawie. Tam wszystko wyregulują w tydzień. Ale mnie to jakoś nie zadowala. Jestem niestety wredną osobą i nie lubię, gdy ktoś mnie naraża na spore nieprzyjemności. Sprzedali mi FACa nie informując mnie o tym. Według polskiego prawa od dwóch miesięcy strzelam z niezarejestrowanej broni pneumatycznej. Co powinienem teraz zrobić? Oddać zwyczajnie do serwisu czy kłócić się o jakieś zadośćuczynienie? Kusi mnie, by się z nimi jakoś zabawić ;) Tylko czy to możliwe?
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

panie kolego,rzeczoznawca zapewne stwierdzi żeś Pan sam podniósł energię i to twoja sprawa :D
nawet jeśli ustawią poniżej 17J to za karabinek odpowiadasz Ty a więc Ty ponosisz odpowiedzialność i żaden kwitek ze sklepu nie daje ci gwarancji że ma 17J bo wystarczy nawet że zbadają karabinek przy tobie na nieskalibrowanym chrono "i cały misterny plan też w pi..."
trzeba by sie dowiedziec jakos czy nie podchodzi to pod nielegalny handel bronią,itp,itd
przez to że sprzedali Ci FAC zostałeś narażony nie przykre konsekwencje prawne,nie będąć tego świadomym
generalnie zasiegnij info u źródła,zajdź do wydziału przestępstw gospodarczych na komende

więc ja się pytam na H.. dają kwitki że wiatrówka w limicie skoro ma FAC a dodatkowo to ja jako jej user mam odpowiadać a nie sprzedawca?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 20:07 przez crash85, łącznie zmieniany 1 raz.
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Może się myle, ale chyba sklep M. złamał parę paragrafów.

Faca nie można sprzedać drogą wysyłową, tylko odbiór osobisty i spisanie twoich danych z dowodu osobistego

Musiałeś też dostać papier że karabinek nie przekracza 17J, co jest nieprawdą, i przez to działając w dobrej wierzre używałeś broni pneumatycznej poza strzelnicą. Możesz ich naciągnąć na jakieś zadośćuczynienie, a może najpierw napisz tego posta na jakimś forum prawnum, i zobacz co ci odpiszą specialiści
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

i daj ten sam temat i tekst na iweb,zobaczymy jaką burzę mózgów wywołasz i jak długo tam powisi,z tego co pamiętam to moderatorzy z wiatrówkowego lubią ustanawiać swoje prawa w takich kwestiach,między innymi za wypowiedzi odnośnie fac dostalem tam bana ale widze ze dyskusja z nimi niema sensu i nie spieszy mi sie tam wracac,tu są mądrzejsi ludzie :D

kłóciłem się z nimi o odpowiedzialność sprzedawcy właśnie za sprzedanie FAC
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

na iwebie, nawet teoretyczne gdybanie na temat przeróbki/ tuningu na Fac'a jaet jak stąpanie po cienkim lodzie :)
rifleman

Post autor: rifleman »

M.. zrobiło świadomie czy nieświadomie, nie wnikam już, swojego klienta w bambuko.
Marcin kupił urządzenie pneumatyczne, nie broń. IMO, jeśli firma chce "wyregulować" znaczy że przyznaje się do błędu, co za tym idzie do popełnienia sprzedaży broni pneumatycznej.

Najpierw próbował bym coś bezpośrednio z militaria wskórać.
Jak nie podziała, można postraszyć UOKiK czy jakim prokuratorem.

BTW, to nie IWEB, poza tym nie jest to dyskusja jak zrobić FAC przy pomocy gumki od majtek, tylko o przypadku robienia jaj z prawa i klienta. :!:
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Hangingman możesz też zgłosić się do oddziału Federacji Konsumentów w swoim mieście, lub napisać mailowo zaistniałej sprawie, udzielą bezpłatnej porady
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 20:40 przez sniper_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Marne szanse na rozróbę - wystarczy, że zakwestionują poprawność pomiaru na chrono i "zbadają" na swoim bramkowym z atestem....i po ptakach. :PP Lepiej pogadaj na spoko i daj im do ustawienia Eo, a może paczkę śrutu dostaniesz. Oby nie wycior... :lol:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Cortez pisze:Marne szanse na rozróbę - wystarczy, że zakwestionują poprawność pomiaru na chrono i "zbadają" na swoim bramkowym z atestem....i po ptakach. :PP
To przydało by się zabezpieczenie w postaci kwitku od rusznikarza żę w dniu takim i takim Energia karabinka o nr seryjnym wynosiła tyle i tyle.

Albo w trakcie negocjacji powiedzieć że ma się takie zaświadczenie (nawet jak się go nie ma), zawsze jakiś atut, który może pomóc
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 20:48 przez sniper_pl, łącznie zmieniany 2 razy.
rifleman

Post autor: rifleman »

Inna sprawa, że Vo to powinien przy zakupie mieć pod limit. ;)
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

rifleman pisze: poza tym nie jest to dyskusja jak zrobić FAC przy pomocy gumki od majtek, tylko o przypadku robienia jaj z prawa i klienta. :!:
hehe, akurat tak sie składa że właśnie tak gdybałem o takiej właśnie sytuacji na iłebie i za to dostałem bana od Dale'a

a po wszystkim stwierdzili pa..... jak zwykle ze to ja odpowiadam za karabinek i ze to nie wina sklepu,ze oni nie odpowiadają za to itp itd,no banda poj......w,od tego mamy takie instytucje zreszta przez panstwo powołane aby takie sprawy załatwiać,jeżeli ide do sklepu i kupuje urządzenie pneumatyczne to chce miec takie o energii do 17J a nie FAC co ma 20J i to fabrycznie.no to jest chore ze to uzytkownik odpowiadac ma za cos takiego skoro nawet o tym nie wiedzial
tak jak bys w biedronce kupił mleko a tam nitrogliceryna do produkcji dynamitu - skąd mialeś wiedzieć skoro chciałeś kupić mleko a sprzedawca ci wmawial ze to jest mleko:D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Byłem dziś w sklepie, gdzie kupiłem karabinek. I pierwsze, o co się zapytałem, to czy mają chrono. Chciałem przetestować crosmana przy nich. Oczywiście okazało się to niemożliwe. Ale na szczęście na paragonie jest wyraźnie zaznaczone EK<17J. Będę szukał sposobu, by "odwdzięczyć" się milit.... Nie spieszy mi się. Zastanawiam się nad wizytą na policji i oddania wiatrówki do depozytu.
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

jesli masz wiatrowke w domu i dowod zakupu na ktorym jest ze jest ponizej 17J to gon na komende i powiedz ze prawdopodobnie M... handlują bronią pneumatyczna nielegalnie wciskając ją jako wiatrowki,zobacz co ci powiedza,chlopaki lubia takie sprawy,tylko wiatrowka pujdzie na badania i mozesz ja stracic na jakis czas,conajmniej do zakonczenia postepowania

widze ze machina na iłebie ruszyła,i robi się tam już ciekawie, jakis lord pojechał hoganowi :D
jaja jak berety
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

crash85 pisze:jesli masz wiatrowke w domu i dowod zakupu na ktorym jest ze jest ponizej 17J to gon na komende i powiedz ze prawdopodobnie M... handlują bronią pneumatyczna nielegalnie wciskając ją jako wiatrowki,zobacz co ci powiedza,chlopaki lubia takie sprawy,tylko wiatrowka pujdzie na badania i mozesz ja stracic na jakis czas,conajmniej do zakonczenia postepowania
Właśnie nad tym się zastanawiam. Ale to w ostateczności. Jutro oddam karabinek do sklepu i zażądam zwrotu pieniędzy. Jeśli się nie zgodzą, to na policję. Jestem na tyle wkurzony, że mogę oddać crosmana do depozytu. Co do wyników pomiarów na chrono jestem spokojny. W tym samym czasie mierzyłem z B3N0 jego TX (15.9J) i mojego HW97 5.5 (16.6J)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ja bym się tak nie rozpędzał... Może być problem z udowodnieniem że nie majstrowałeś przy karabinku, (no chyba że ma jakieś plomby) a jedno co by można zrobić to sprawdzić na chrono inne karabinki tej samej firmy które mają na stanie w magazynie...
Jak się okaże że inne karabinki przekraczają limit - to wygrałeś, ale jak nie, możesz sam mieć kłopoty...
P.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ