Obrazek

Umarex nxg apx pca uszkodzony

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Disasterpiece
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2018, 4:13

Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: Disasterpiece »

Witam, jestem nowy na forum i niezbyt obeznany w wiatrowkach. Dostałem taki karabinek jak w temacie, niestety podczas próby pompowania całe powietrze "ucieka" mi przez lufę. Rozebrałem go i dostałem się do komory, zauważylem że nie ma żadnej uszczelki więc założyłem tam jedną chyba o średnicy 3,5 mm ale po pierwszym strzale niestety powietrze znowu ucieka. Da się to jakoś naprawić?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: kamazek »

Witaj Kolego :)
A pompujesz z odciągniętą dźwignią zbijaka ?
Bo nacisk nieodciągniętego zbijaka na iglicę zaworu strzałowego, może powodować jej niedomykanie się i ucieczkę powietrza przez lufę.
Jeżeli robisz to prawidłowo, a powietrze podczas pompowania dalej ucieka przez lufę, to trzeba sprawdzić kulistą uszczelkę na iglicy, czy nie ma uszkodzeń lub jej gniazdo w zaworze.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Disasterpiece
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2018, 4:13

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: Disasterpiece »

Problem raczej jest przy kulce. Nie wygląda na uszkodzona jednak gdy nałoże na krótszą część pręcika okrągłą gumową uszczelke to można spokojnie napompować i nic nie ucieka. Niestety strzał powoduje że ciśnienie zassa gumowa uszczelke do środka i znowu trzeba rozbierać. Wygląda to tak, że sama ta kulista uszczelka nie wytrzymuje
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: kamazek »

Albo gniazdo w które kulka wchodzi ma feler.
Albo jakiś paproch się tam dostał.
Może sprężynka na iglicy za słabo dociska kulkę do gniazda ?
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Disasterpiece
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2018, 4:13

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: Disasterpiece »

Dzięki za zainteresowanie się problemem :) wrócę do domu przeczyszcze, pokombinuje że sprężynką i dam znać czy pomogło :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: kamazek »

Nie ma sprawy, bawiłem się kiedyś APXem, przerobionym nawet na co2 :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Disasterpiece
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2018, 4:13

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: Disasterpiece »

Widziałem właśnie wczoraj, dobra robota ;) no nic przeczyscilem, sprężyne scisnalem poprzez dodanie z przeciwnej strony grubej uszczeli na jakieś 3-4 mm i dalej to samo. Czyli problem to kulka lub gniazdo. Wyciąłem też z gumy prowizoryczna uszczelke z szerszą tarczą żeby nie wessało jej do środka i zamontowałem od strony gniazda niestety wtedy całe powietrze nie jest w stanie się wydostać przy strzale i daje to efekt wystrzału jak ASG za 10 zł.
Disasterpiece
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2018, 4:13

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: Disasterpiece »

Jest progress :) otóż wyciąłem nieco większy otwór w owej samoróbie z gumy o której napisałem powyżej i oddałem 5 strzałów po 8 pomp i jest dobrze. Pewnie przez ten kawał gumy w komorze wytraca się trochę energii ale działa. Idę po piwo do sklepu i przetestuję na puszce :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: kamazek »

Przez tego guma ;) zmniejsza się pojemność komory strzałowej, więc lepiej znajdź przyczynę nieszczelności :)
Po dopracowaniu można zrobić z apeiksa całkiem fajne strzeladło rekreacyjne.
Ja musiałem przerobić go na co2, bo Qbuś zagroził, że spali "klekota" :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Disasterpiece
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2018, 4:13

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: Disasterpiece »

Wydaje mi się że to wina kulki ale nie wiem czy można ten element gdzieś kupić :/ skorzystam z twojego dziennika jak usprawniales ten karabinek po świętach jak będzie czas :) niestety tam coś mi zdjęć nie otwiera a byłoby łatwiej. Wymiana na naboje co2 to raczej jescze za ciężka misja ale lubię grzebać więc pomyślę nad tym :) wielkie dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Umarex nxg apx pca uszkodzony

Post autor: kamazek »

Niestety zdjęcia z mojego poradnika zniknęły razem z serwerem hostingowym, a kopii brak :(
Ja swojego apxa kupiłem w promocji za mniej niż 200 zeta z nastawieniem, że będę go tjuningować dla przyjemności, a jak coś pójdzie nie tak, to mała strata :lol:
Ten karabinek to taki plastik-fantastik, ot takie strzeladło przy grilu z przyjaciółmi czy rodzinką, bo i dzieciak i kobitka go obsłuży.
To fajna baza dla dłubaczy, bo jak się ma smykałkę, to po poprawkach i do kapselków na 10 m można pykać :)
A jakby tak podszlifować kulkę i założyć w nią dobrany oring, to powinno być szczelnie :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ