Obrazek

Wiatrówka na początek

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: kamazek »

Nie przesadzajmy z tymi kosztami podniesienia baki, przynajmniej na początku oswajania się z karabinkiem ;)
Wystarczy kawałek otuliny do rur przyklejony taśmą dwustronną, znam osobiście weterana strzelania wiatrówkowego, który ma tak podniesioną bakę w pro sporcie i nie narzeka, a nawet trafia :hihi:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: Mamutowicz »

Właśnie.
Skrzat fajnie zrobi regulowaną bakę w H55 / H95 i będzie już wtedy miodnie na maxa :)
viewtopic.php?f=110&t=10730
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: kamazek »

Co dla jednego jest frywolnością, to dla drugiego jest ekonomią w wydawaniu pieniążków w początkach obcowania z wiatrówkami, co zostało sprytnie pominęte cytując moją wypowiedź ;)
Co nam po wymuskanym na maksa karabinku, jak strzelec - świeżynka tego nie doceni ani nie zrozumie.
Do fachowca - estety można się udać po pomoc, jak już wiemy co nam jest potrzebne :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: kamazek »

Możemy tak łapać się za słówka do końca świata i jeden dzień dłużej ;)
Ale nic nie da nawet najlepiej przygotowany karabinek, topowa luneta i idealnie dobrany śrut, jeżeli operator tego zestawu nie będzie potrafić strzelać.
Oczywiście na początku nikt nie umie strzelać precyzyjnie, trza to wiaderko śruta przez lufę przepuścić, ucząc się, najlepiej od doświadczonych kolegów.
I nie kupować sprzętu "oczami", tylko w miarę możliwości wypróbować kilka rożnych modeli osobiście.
Wystarczy umówić się na wspólne strzelanie, nikt z doświadczonych strzelców nie odmówi wypróbowania jego karabinka i wtedy podjąć decyzję :)
A po przesiadce z kajzerki na LGU, długo nie mogłem dostrzec wyraźnej przewagi tego drugiego ;)
Sam karabinek roboty nie zrobi, trzeba strzelać dużo i już :lol:

P.S. Mamy we Wrocku "strzelca", który posiada topowy karabinek z topową lupką i nic z tego nie wynika, bo nie chce mu się nauczyć samodzielnego "zerowania" :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: wiatq »

No i gdyby się dało to bym polajkował to coś kolego kamazku napisał. Szcelać cza sie naumić i tyle. Z resztą dotyczy to wszystkiego. W mojej branży zawodowej jest to samo ciągłe gadanie że jak będę miał lepszy sprzęt to będę lepsze zdjęcia robił, jak będę miał lepszy sprzęt to będę lepsze filmy czy animacje składał i tak siedzą i na gadaniu się kończy bo za rogiem zawsze jakiś "lepszy" sprzęt zawsze czeka.
W strzelaniu wystarczy przyzwoita wiatrówka i dużo czasu przed tarczą i nic tego nie zastąpi, żaden sprzęt i żadna teoria. Mówicie tu o podwyższaniu baki, dopieszczaniu a ja - choć zazwyczaj się tym narażam osobom które robią "tuningi", ale choć sam wiatrówki poprawiam to - uważam że nawet żaden tuning wielki nie jest amatorowi potrzebny. Przyzwoity przegląd zerowy, sprawdzenie czy fabryka nic nie popsuła za bardzo w środku i odpowiednie smarowanie i niech służy, a na tuningi czas przyjdzie jak już to co daje karabinek zostaje przewyższone przez umiejętności strzelca. Zazwyczaj jest tak że początkujący strzelec jest dalece gorszy ze swoimi umiejętnościami - a raczej ich braku - od nawet rekreacyjnego karabinka.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: Zagorek »

I tu przyznaję rację Kamazkowi (z niechęcią ;) ) oraz wiatq. Strzelałem z LGU pudełkowego i byłem bardzo zadowolony. Nie przeszkadzał mi wielki plastikowy spust, diesel itp. Po awarii przy okazji przeszedł przegląd i wymianę spustu i stałem się bardziej zadowolony. Po pewnym czasie zmieniłem ustawienia spustu i prędkości bo już wiedziałem lepiej czego potrzebuję. Kilka tygodni temu przeszedł kolejny przegląd i kolejne udelikatnienie spustu bo poczułem, że jest za twardy i zrywam i jestem mega zadowolony. Wszystkie zmiany były robione pod moje upodobania i potrzeby bo zacząłem widzieć/czuć różnicę. Przysłowiowe wiadro ołowiu poszło i zacząłem doceniać pewne sprawy. Dopiero teraz jak strzeliłem z pudełkowego (niedawno) różnica była wyczuwalna. Natomiast co do osady to dopiero teraz wiem, że 1 cm wyższa baka lekko przechylona oraz stopka 2 cm niżej i pod innym kątem by się przydała. Nie dojrzałem do przeróbki czy nowej bo uznałem, że 1500 zł jest zbyt wielkim kosztem zdobycia jednego punktu więcej. Natomiast nie mam nic przeciwko nawet chęci zdobycia dodatkowych 1 czy 2 pkt. kiedy walka idzie o medale bo to ma znaczenie. Należy zatem przed podjęciem decyzji ustalić sobie samemu do czego ma nam służyć i na co się nastawiamy. Dopasowanie osady na samym początku mija się z celem bo jeszcze nie wiemy co nam potrzebne, gdzie wyważenie, jak się składamy przy paliku, stoliku czy stojaku, nie wiemy czy przechylamy na boki itp. Za kilka zł można założyć np. poziomiczkę i będzie to bardziej przydatne od customowej osady.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: Zagorek »

Jasne Dany po kilkudziesięciu strzałach lub popróbowaniu z innych od kolegów będziemy przynajmniej wiedzieli ile chcemy np. dać podkładek. Dlatego też nie jest frazesem pisanie i proponowanie każdemu nowemu spotkanie strzeleckie aby wiedział czego chce i co można i za ile mieć. To nic nie kosztuje a jest najbardziej wartościowe - korzystać z cudzych błędów i wydatków :D
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
placebo
Posty: 12
Rejestracja: 04 wrz 2013, 17:52

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: placebo »

Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: kamazek »

Kolego placebo, nawet jeżeli ten film to ustawka lub inny fejk, to promuje zachowania, które są totalnym debilizmem, szkodzącym całemu środowisku strzeleckiemu 8)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: Zagorek »

Piotruniu jak krótko a jak mądrze :up:
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
Bensa
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 127
Rejestracja: 07 sie 2017, 7:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiatrówka na początek

Post autor: Bensa »

Oj dobrze prawicie, kamraci, oj dobrze. :up:
I co do podejścia do pierwszej dmuchawki, i co do tępienia debilnych zachowań. :glupek: :kijemgo: :idiota: :bicz:
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
ODPOWIEDZ