Obrazek

Pomoc w wyborze wiatrówki do 700zl

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

W tej kwocie tylko jedna pozycja:
2)Hatsan 95 od Cekusa

Ładniejszy będzie model H99, ale nie dostaniesz go w Cekaus. Na Alledrogo jest za 600 PLN. Do tego luneta PP 12x za 300 i mieścisz się w budżecie.

Można jeszcze poszukać używanej HW
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
mario1990
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:13

Post autor: mario1990 »

Tzn, mamy do wydania 850 zł na wiatrówkę bez optyki, optykę dokupimy w późniejszym terminie. Dlatego bardziej mi zależy co lepiej się sprawdzi czy slavia 634 od Cekusa czy Hatsan bo w tej kwocie dostane je obie , czy ewentualnie inny sprzęt??
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Hatsan 95 z Cekausa :)
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
mario1990
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:13

Post autor: mario1990 »

Dzięki za odpowiedź ale w tym momencie jestem bardzo zaskoczony, ponieważ wczoraj gdy rozmawiałem z Cekausem jasno stwierdził, że Hatsan ma "lipną" konstrukcję przez którą po roku czasu będzie niezbędne aby do niej zajrzeć i coś naprawić, powiedział mi zaś , że jeśli ma być to dobry porządny i sprawdzony sprzęt to tylko slavia 634. Chciałbym się dowiedzieć na ile w tym prawdy i czy Cekus po prostu nie zareklamował swojego droższego sprzętu??

Ponieważ mam rozumieć , że jeśli chodzi o kwotę 850 zł za karabinek to tylko te dwie pozycje mam brać pod uwagę?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

:hm: No, W/g mnie, za 850 na sam karabinek, to już można kupić coś lepszego niż Hatsan czy Slavia..
Ja bym optował za jakimś używanym HW..
Mario, a Wy koniecznie chcecie karabinek przed Świętami?
Bo po mojemu to na prawdę wartało by uzbroić się w cierpliwość i dozbierać do używanego HW97.. Zwłaszcza jeśli to ma być karabinek na lata..
Do używanej HWajki brakuje Ci raptem jakieś 250 - 300pln..
Tutaj: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=10755 masz sprzęt o niebo lepszy od Hatsana i Slavii..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
mario1990
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:13

Post autor: mario1990 »

Przed świętami to z pewnością nie :) dopiero po nowym roku. Też myślałem o dozbieraniu kasy ale już mocno przeciągam strunę i boję się , że zaraz ojciec powie "kupuj sobie sam , ja tak drogiego nie potrzebuje" :P Dlatego fajnie by było zmieścić się w kwocie 850 zł no max 900 zł. Tymbardziej ,że strzelać codziennie nie będziemy a zależy nam na niezawodnym sprzęcie który trafia nawet do dalekich celów z dość mocną siłą.

*Jeśli używany HW to gdzie najlepiej szukać? Bo na allegro to ceny 1200+ ;/
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dałem Ci linka.. Starczy kliknąć.. 959pln za HW57 to nie tragedia, a może da się ze sprzedawcą jeszcze dogadać.
Jeszcze na beżowym też jest giełda, ale coś mi od wczoraj nie chce łazić i nie mogę sprawdzić co i jak.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Mamutowicz pisze: Jeszcze na beżowym też jest giełda, ale coś mi od wczoraj nie chce łazić i nie mogę sprawdzić co i jak.. :/
mnie też nie chce łazić dziś :/
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
mario1990
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:13

Post autor: mario1990 »

Zgadza się od razu sprawdziłem ale HW już sprzedany :(
Co sądzicie o tym http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=10791 ?
Czy lepiej kupić nowe lub szukać używane HW?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jak sprzedany? :hm:
Mi tam się nic takiego nie wyświetla..
5.5mm lest najlepsze do FACa, w limicie to 4,5mm bo 5,5mm kluskami pow 50m już nie postrzelasz.. braknie Ci kropek w Leapersie..
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 9:55 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
mario1990
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:13

Post autor: mario1990 »

1 osoba licytowała , wygrywa g...7 Zakończona (24 listopada, 12:16:32)

Po wejściu na numer aukcji na allegro to taką informację zobaczyłem.

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2012 10:23 ]
Jeżeli jesteśmy w temacie wiatrówki do 850-900 zł to czy powinienem brać pod uwagę inne marki taki jak np Diana?
Jedna jest na allegro ale nie wiem czy się pakować w tą markę i tą wiatrówkę?

http://allegro.pl/wiatrowka-karabinek-p ... 73110.html
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Wydaje mi się, że to będzie mała energia :hm:

Edit: rozejrzyj się jeszcze za BSA Lighting XL. Najlepiej w osadzie drewnianej.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

mario1990 pisze: Jedna jest na allegro ale nie wiem czy się pakować w tą markę i tą wiatrówkę?

http://allegro.pl/wiatrowka-karabinek-p ... 73110.html
gładkolufowy
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

mario1990 pisze:ponieważ wczoraj gdy rozmawiałem z Cekausem jasno stwierdził, że Hatsan ma "lipną" konstrukcję przez którą po roku czasu będzie niezbędne aby do niej zajrzeć i coś naprawić,
... stwierdziłem , że mniej problemów będzie przy Slavii niż przy Harsanie . O lipnej konstrukcji niczego nie wspominałem Kolego . Mowa była o siadaniu sprężyn i tyle :PP .. kolejna kwestia to dostępnośc różnorakich części serwisowych :!: ... dosyć popatrzeć jak koledzy poszukują a to kolby , a to elementów spustu czy chociażby popychacza naciągu .


Ale przewaga Slavii jest jeszcze jedna i tego Kolego nie dodałeś ;( ... z tego karabinu naprzemiennie ma strzelać również druga osoba :!: ... obaj będziecie się uczyć dopiero strzelać , więc Moim zdaniem jednak Slawia :!:
mario1990 pisze:czy Cekus po prostu nie zareklamował swojego droższego sprzętu??
... :lol: Powiedziałem , że mam i jedno i drugie ... a sprzedam co będziesz chciał ... :PP A ponieważ na brak popularności Slavii nie narzekamy , to być może za dni parę ktoś obudzi się z ręką w nocniku ... :bobas:

Pomijając już te kwestie .... jak mocno i daleko , to Hatsan ... obyś miał z ojcem zapał by go okiełznąć ... Jak celnie i komfortowo to Slavia 634 .... ;) No i oczywiście wszelkiej maści używane karabinki po tuningu ... bywają niezłe okazje ... :)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
mario1990
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:13

Post autor: mario1990 »

Dzięki wielkie za odpowiedzi , co do wczorajszej rozmowy napisałem skróconą wersję tego o czym rozmawialiśmy :) mam nadzieję , że nikt nie chowa urazy.

W takim razie porozglądam się za używanym HW , może coś się pojawi ciekawego a jeśli nie to po nowym roku z pewnością odezwę się do Cekusa .

Co do tego BSA to czy ta propozycja na allegro byłaby dobrym zakupem?
http://allegro.pl/wiatrowka-bsa-lightni ... 80572.html
Czy jest porównywalna do wcześniej tu wymienianych modeli wiatrówek albo czym się wyróżnia?

Dzięki wszystkim za sugestie i odpowiedzi, jeśli komuś nasunie się jeszcze jakaś propozycja wiatrówki w tej kwocie to wdzięczny będę za informację.
ODPOWIEDZ