Obrazek

Pomoc w wyborze wiatrówki do 700zl

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Matteo.. Ja rok temu kupiłem Hatsana 55 z Cekausa.. Naprawdę fajny karabinek.
Było super, ale w pewnym momencie zauważyłem, że choćbym się .. bardzo wysilił to nic lepszego nie wycisnę - poszła lufa do Dominika do "obróbki".. - po zabiegu zobaczyłem poprawę - starczyło na jakiś czas.
Potem pojechałem do Beaverów na piknik do Góry Śląskiej i tam postrzelałem z Tomaschekowego TXa i z jeszcze paru innych sprzętów.. i okazało się że wcale aż tak kiepsko nie strzelam.. no i teraz jak biorę Harnasia do ręki.. to taki mały niedosyt czuję. Owszem, jest sentyment itp, ale jak patrzę na wyniki na tarczkach to wiem że mogło by być lepie,j a to że nie jest - to nie tylko moja wina.. :/
Z czystym sumieniem polecę Ci Cekausowego Hatsana 55 bo to naprawdę dobry karabinek, zwłaszcza jak mu jeszcze zafundujesz ucinkę lufy z tłumikiem i porządną koronką.. Ale musisz wiedzieć że bardzo możliwe ze za niedługo przerośniesz ten karabinek i będziesz wymieniał sprzęt..
Nie namawiam Cie od razu na TXa czy Prosporta.. To drogie sprzęty, (choć sam się na TXa szarpnąłem) ale taki np HW97 praktycznie nic im nie ustępuje a można go wyrwać za stosunkowo małe pieniądze.. Zanim zacznie się następny sezon czeka Cie parę miesięcy w domu z powodu mrozów, ciapratych kałuż i błota.. i jak teraz kupisz karabinek to i tak mało się nim nacieszysz a zanim przyjdzie następny sezon możesz zacząć myśleć o zmianie na lepszy.. :hihi:
Wiem że to trudny wybór, ale praktycznie każdy z nas przez podobne manowce sie przedzierał - a potem i tak skończyło się na PeCePie albo co najmniej na jakimś fajnym HW.. :)
Pozdrawiam i życzę zadowolenia z wyboru! ;)
Piotrek.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Odnośnie HW95... Jest to dla mnie niedościgniony ideał, lekki, uniwersalny karabinek który nadaje sie zarówno do walenia w puszki jaki i na zawody. Po małym tuningu podciagnięty pod sam limit jest dość ugładzony, ma bardzo szybki cykl strzału, szybszy niz w Tx'sie. O spuście Record nie trzeba wspominać.
Otwarte przyrządy celownicze - chyba nie przesadzę jeśli powiem że są to jedne z najlepszych, najbardziej precyzyjnie zrobionych przyrządów celowniczych jakie montowane są na wiatrówkach. Szczerbinka z czterama nacieciami - majstersztyk, wersja Lux ma też muszkę z wymiennymi insertami. Jeśli dobrze pamiętem 3 różne inserty i 4 różne naciecia szczerbiny do wyboru.

Jak wspominałem karabinek jest dość lekki (w porównaniu z 97, TX'em) i nie wymaga montażu lunety, ręce się nie męczą, gdy strzela sie z pozycji stojacej, można sobie popykać razem z dziewczyną.

Aby go złamać, trzeba naprawdę mocno uderzyć w lufę, zatrzast dość mocno trzyma - tak było w starszej wersji.

Producent chwali się 'Made in Germany' i to widać, piękna niemiecka oksyda, wypolerowana powierzchnia, kostka jest zaokrąglona z każdej strony, bez nadmiaru plastiku. Idealnie wyśrodkowany, długi frez - nie to co w slavii.

Aby go zdemontować, trzeba sie troszkę na tym znać, nie jest to tak prosta konstrukcja jak w TX'sie.

Szkoda że ten model sukcesywnie robi się coraz droższy, zresztą jak wszystkie wiatrówki na przestrzeni tego roku
Awatar użytkownika
matteoKUN
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2012, 18:56

Post autor: matteoKUN »

Witam ponownie i dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i udzielanie sie w temacie oraz od razu przepraszam za długi okres nie odpowiadania, ale kierując sie wieloma opiniami stałem się nowym właścicielem HW 97K, wraz z lunetką Leapers 9x40 (akurat trafiła się okazja) :).
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Dobry wybór ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

A miał kupić Harnasia.. :hihi:
Gratki!! ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
matteoKUN
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2012, 18:56

Post autor: matteoKUN »

Przepraszam was, że zaśmiece ten temat, ale mam takie pytanie w sumie odnośnie akhobby i gwarancji a nie chce tworzyć nowych tematów. Otóż chodzi mi o to, czy kupując tam i zamawiając tuning Hogana, jest on zaznaczony na rachunku/fakturze/gwarancji,że został zrobiony? Czy może sa jakieś inne bezinwazyjne sposoby sprawdzenia czy karabinek był u "Hogana" (tak bez rozkręcania) :)? Lub czy jeśli był u niego tak jakby poza sklepem, czy od tego tunera otrzymamy jakieś potwierdzenie tuningu czy cuś? Pytam z ciekawości i tak z poziomu laika bo na internecie nie mogę za bardzo znaleźć takiego wzoru rachunku/potwierdzenia czy coś podobnego, a Wy niejedno widzieliście :)
Chodzi mi o bronie sprzedawane z 2 ręki, jak sprawdzić, że były tuningowane.
HW 97k+ Leapers 9x40
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Nie mam HW ale z tego co dobrze pamiętam powinno się dać sprawdzić czy zrobione sa ślizgi na cylindrze i na tłoku... (popatrz od spodu)
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Mateusz
Zadzwoń do Andrzeja Kliszewskiego. On Ci powie prawdę.
Wątpię by na fakturze była jakaś informacja o usłudze Hogana.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Jarek dobrze prawi ;) zadzwoń do Andrzeja Kliszewskiego :D
Walther + MTC
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Mlodyferel pisze:Nie mam HW ale z tego co dobrze pamiętam powinno się dać sprawdzić czy zrobione sa ślizgi na cylindrze i na tłoku... (popatrz od spodu)
Raczej jeśli był karabinek prosto ze sklepu u Hogana a potem szedł do właściciela bezpośrednio od Waldka to był tylko podstawowy tuning czyli
Za dopłatą 130 zł karabinek wysyłany jest do najlepszego w Polsce tunera Waldemara Bromm -"Hogana" na w pełni profesjonalny tuning obejmujący min:
- dopracowanie uszczelki tłoka,
- wykonanie osłony przeciw smarnej PET,
- dorobienie dobrze spasowanej przegubowej prowadnicy i kapelusza z ertalitu,
- polerowanie podzespołów,
- dodanie przegród do tłumika,
- regulację spustu,
- wymiana sprężyny na eksportową i ustawienie energii karabinka w obowiązującym w Polsce limicie do 17J,
- oczywiście mycie całości i poprawne smarowanie.
No chyba że właściciel uzgodnił sobie z Hoganem dodatkowe ślizgi na cylindrze, czy np. dzieloną sprężynę. Odkręć sobie przód tłumika i zobacz czy masz przegrody, jak pamiętam to tam jest na imbus i już cośkolwiek będziesz wiedział, oczywiście Andrzej Kliszewski wie najlepiej czy był u Hogana :)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
matteoKUN
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2012, 18:56

Post autor: matteoKUN »

Dzięki Panowie, też nad tym myślałem, ale zastanawiałem się czy są inne sposoby (że zobaczę na paragon/karabineki już wiadomo), by szybko sprawdzić czy sprzedawca prawdę prawi. Pewnie zrobię jak radzicie :)
HW 97k+ Leapers 9x40
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Andrzej siary by sobie nie robił.
Więc jeśli wybrałeś tuning Hogana to na pewno go masz.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Iwan pisze:Andrzej siary by sobie nie robił.
Więc jeśli wybrałeś tuning Hogana to na pewno go masz.
Mnie się wydaje że kolega kupił-kupuje karabinek z" drugiej ręki" i nie wierzy że był tuning u Waldka
matteoKUN pisze: Chodzi mi o bronie sprzedawane z 2 ręki, jak sprawdzić, że były tuningowane
Bo jak nowy by kupował z opcją Hogana to 1000% pewne że by poszło do tuningu :)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Matteo.. Nie ma sie po mojemu co szczypać..
Po pierwsze zapytaj tego co Ci karabinek sprzedał kiedy był u Hogana i co było robione..
Jak Ci powie że dzielona sprężyna, czy prowadnica, albo lazaglide to po rozbiórce będziesz wiedział na 100% czy było zrobione czy nie..
A jak chcesz mieć pewność - podeślij Hoganowi karabinek na przegląd, dogadaj się z nim żeby dał znać co znalazł w środku i jak będzie Ok to ciesz się strzelaniem, a jak coś będzie nie tak - i tak byś to musiał zrobić.. nie? Ewentualnie baw się strzelaniem na razie, nazbieraj w tym czasie ze 2 stówki a potem wyślij..
Jak do tej pory to jak Ci się strzela?
Fajnie i bez zgrzytów?
Celnie?
Jak tak - to nie końbinuj.. ;)
A jak nie - patrz wyżej :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
mario1990
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:13

REAKTYWACJA

Post autor: mario1990 »

Witam
Postanowiłem nie zakładać nowego tematu aby nie zaśmiecać forum, dlatego chciałbym „reaktywować” ten temat ponieważ wiele zagadnień pokrywa się z moimi pytaniami do was 

Na początek jak w Nicku jestem Mariusz a pochodzę z Sosnowca.

Jakiś czas temu wraz z ojcem postanowiliśmy , że kupimy wiatrówkę na spółę.Wcześniej mieliśmy wiatrówkę jakąś made In China a dodatkowo strzelaliśmy z Hatssana chyba 80 lub 90 i slavii ale nie wiem który model bo było to dawno temu , więc doświadczenie znikome.
Początkowo jak każdy laik postanowiliśmy kupić wiatrówkę za 500 zł wraz z lunetą oczywiście z biegem czasu a raczej przeczytanych opinii i tematów na forum nasza początkowo założona cena rosła aż doprowadziła nas do rozmowy z telefonicznej z osobą ze strony internetowej CEKUS. Budżet nasz wzrósł do maximum z maximum czyli 850 zł i naprawdę nie chcielibyśmy przekraczać już dawno przekroczoną granicę finansową.
Teraz moje pytanie jest i proste i trudne, co wybrać:
1)SLavia 634 od Cekusa
2)Hatsan 95 od Cekusa
3)tak jak w tym temacie było poruszane polować na używaną wiatrówkę serii HW tylko nie wiem jaki miałby być to model
*Na allegro hw 95 czy hw97 to koszt rzędu 1200 zł + a to już będzie o dużo za dużo
Co do naszych wymagań:
Wiatrówka nie koniecznie ciężka co do gabarytów długości wiatrówki nie mamy żadnych przeciwwskazań, zależy nam aby wiatrówka ta służyła nam bardzo długo. Wiatrówka będzie dedykowana pod optykę , cele 25-50m a nawet 50m -70 m , miękki spust , mały odrzut , a co do siły to tak aby śrut który doleci do butelki oddalonej na 50-70m nie odbił się od niej tylko najlepiej ją rozbił (jeśli mogę w takiej skali opisać siłę „obalania” wiatrówki)

Proszę was o doradzenie w tej kwestii ponieważ zależy nam na jak najlepszym zainwestowaniu pieniędzy i oczywiście dużej satysfakcji ze strzelania.
ODPOWIEDZ