Obrazek

Nasze Hatsany

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

metalbeast pisze:Ja tam bym nie powiedział, że trzeba do tego wielkiego talentu. Puszka mała nie jest.
Ale 100m to nie 50.. Ja sam jestem poszczątkującym pykaczem i na 5 dych ledwo zmieściłem 8/10 peletek pod puzderkiem śrutu, a mój Harnaś cywilizowany , prawie "salonowo" Alchemiczny. Naprawdę albo masz talent, albo puszki niewymiarowe.. ;-)
Takie np: Obrazek ;-)
.."idzie trafić raz za razem" to chyba raczej tak że strzelasz, masz parę pudeł, potem parę "raz za razem" a potem znowu nic, i znowu trafiasz ? ;-)
Nie dziw się że się chłopaki dziwią (ja kapkę też) bo to na prawdę ciężko z Harnasia celnie taki dystans strzelać..

:hm: Jak pogoda pozwoli to postaram się poszukać miejsca żeby taki lub zbliżony dystans pyknąć...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Z otwartych śmiem wątpić, ale na 100m strzelałem 8/10 do puszki po Pepsi :hm:

No tylko że po tuningu.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
metalbeast
Posty: 48
Rejestracja: 16 mar 2012, 17:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: metalbeast »

Mamutowicz pisze: .."idzie trafić raz za razem" to chyba raczej tak że strzelasz, masz parę pudeł, potem parę "raz za razem" a potem znowu nic, i znowu trafiasz ? ;-)
No mniej więcej w ten sposób właśnie. Nie twierdzę, że nie trzeba się przyłożyć, ale idzie trafiać. Mówię o puszce po piwie. Śrutem Gamo magnum (szpic) trafiłem może raz na 10 strzałów, jesli nie więcej, ale Crosman Pointed to już się udawało jeden po drugim posadzić.
Nie wiem co w tym dziwnego, że da się? Mój harry ma największy rozrzut w pionie, nie na boki. A dystans mierzę na kroki, dla jasności. Robię 110 kroków i po tym oceniam, że to 100m - tak czytałem tu na forum, żeby mierzyć, a mam 182cm wzrostu, więc powinno się zgadzać.
Hatsan 55S
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jeden krok to około 70-80cm czyli że robisz 55 parokroków czyli że to będzie maksymalnie 88-90m
Zrób sobie 10 standardowych kroków i zmierz taśmą, będziesz mógł dokładniej określać odległość w przyszłości ;-) co nie zmienia faktu że na 80 - 90m to nieźle Ci idzie! zwłaszcza tym śrutem, w moim Harnasiu kiepsko lata :/ Trzymaj tak dalej! :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
metalbeast
Posty: 48
Rejestracja: 16 mar 2012, 17:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: metalbeast »

W moim hatsanie póki co najlepiej lata crosman pointed. Ma mocny rozrzut ale w pionie. Może zrywam strzał. Czasem jakiś jeden też w bok pofrunie, ale nie jestem pewny, czy to nie przeze mnie :)
Za to jak strzelałem jakimś tureckim z zestawu, to cała tarcza moja, nie mówiąc już o problemie z trafieniem w puszkę z ~50m.
A co do tematu, to uważam, że pudełkowego hatsana da się opanować - szczególnie ten odrzut. No ale ciężko to opisać, najlepiej dużo ćwiczyć.
Ciekawe jak by mi szło z lunetą?

na potwierdzenie mała tarcza z 15m
Obrazek
telefonem robione, ostrość na trawie :) ale widać.
Hatsan 55S
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Znowu wlezę na nie swoje podwórko, ale moim (amatorskim) zdaniem rozrzut w pionie to raczej wynik różnic w prędkości śrutu. Sprężyny nie mają tak stabilnej prędkości jak PCP, a Harnaś nie tuningowany będzie mieć spore różnice Vo, do tego może być masa śrutu nierówna, na takich odległościach to może mieć znaczenie. poza tym przy otwartych łatwiej moim zdaniem skorygować czy muszka jest prawa/lewa niż gruba/cienka ... Zerwany strzał raczej idzie w prawo/lewo ale to też moim (amatorskim) zdaniem. ;-)

Ad tarczki .. :zdziwko: 15m z otwartych.. o ja pier.. :prosze:
Chciałbym tak z lupki strzelać.. Gratki!
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Nic nie widać, a w zasadzie, to jak tak widzę cel na 15m z otwartych... :lol: Na 50m strzelałem ze sprężyn tarczki (z różnym raczej skutkiem :/ ) i do puszek. Z AA, czy HW trafiałem na takim dystansie 9/10 z optyką. Odkąd mam PCP - problemu nie ma nawet na 100m, kwestia wyzerowania...co udowodniliśmy z kolegami z SGS-u na strzelnicy w Rembertowie, strzelając do łusek 0.303 i 9mm para.

P.S. Mamucik ma rację: zerwany strzał idzie na boki. Dół/góra - to niestabilne Vo i kiepski śrut.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
metalbeast
Posty: 48
Rejestracja: 16 mar 2012, 17:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: metalbeast »

No to jeszcze muszę ćwiczyć. Ale powiem wam, że z 15m też ledwo tą czarną kropkę widzę. Pierwsze tarcze jak strzelałem z otwartych, zaraz po tym jak wyjąłem hatsana z pudełka, były ostrzelane całe do okoła tych czarnych kółek. Później trochę poustawiałem celowniki i było lepiej. Parę dni ćwiczeń i było nieźle. Teraz właściwie jak jadę postrzelać i ustawiam tarczę, to pierwsze strzały mają większy rozrzut. Nie wiem, czy muszę się wstrzelać od nowa, czy co, ale patrzę jak idą i już na nowej tarczy biorę poprawki.
Następnym razem pokażę tarczę z pięcioma celami i spróbuję każdy z 5-ciu strzałów posadzić w środku z 15m.
Hatsan 55S
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

A w tej tarczy to ile strzałów? :hm:
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

zaden problem,na kocyku z dachu samochodu na 100 tłukłem puszke po ananasach 8/10razy jak sie przylozylem

mozna miec i najlepszy na swiecie karabinek,tylko co z tego jak sie nie umie strzelac?
nie krytykuje kolegow choc moga tak to odebrac,sam ze 20 srutów puscilem zanim sie na te puszke dotami ustawilem :D

chodzi o to ze sie da i o nic wiecej :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Da się. Z H85 z lunetą i alchemikiem z 50m kosiłem obiekty wielkości pudełek po zapałkach Crosmanem Pointed ze stojącej :)
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Sorki, ja się nie piszę na e-tarczę. Na tarczy to ja akurat nie umiem sensownego wyniku uzyskać... ;) Tylko małe obiekty ;)
Awatar użytkownika
aragorn
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2012, 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: aragorn »

Oto nadszedł dzień w którym stałem się posiadaczem Harnasia 95 QT po tunningu u Dominika :) . Otwieram pudełko i potwierdzam zdanie innych posiadaczy ze ładniutki ten sprzęt. Oczywiście jak to u mnie nie obyło się bez wtopy ... nie złamałem lufy do końca wsadziłem śrut i dziwię się że coś nie strzela normalnie blondynka przy mnie to :king: intelektu .. ale już jest dobrze :) Pierwszego śruta wystrzeliłem z okna gwoli sprawdzenia a jutro czas na testy. Do następnej wypłaty postrzelam z otwartych a później pomyślę o czymś co przybliży mi moje cele ;-) mam tylko nadzieję że mój S&W MP z którego strzelałem do tej pory nie poczuje się zbytnio odrzucony .. ;) Dodatkowo chciałem podziękować za forum .. bo gdybym tutaj nie trafił pewnie stałbym się posiadaczem sprzętu oferowanego przez sklep na M.. a przyznam że tamtejsi sprzedawcy namawiać potrafią choć dzięki forum wiem że przynajmniej ok 50% z tego co mówił mi sprzedawca o Summit Remington to handlowe slogany... Podsumowując mam Harnasia i należą się za to podziękowania Wam i Dominikowi.. więc : Dziękuję :)
Chrońmy lasy, a one ochronią nas!
Hatsan 95 Quattro Trigger SAS tunning by Alchemik, oraz S&W MP
jaro1027
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2012, 16:21
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: jaro1027 »

Awatar użytkownika
Wanderer
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2012, 15:20
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wanderer »

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich serdecznie. Wczoraj otrzymałem mojego nowego Hatsana 90 i jestem bardzo zadowolony jednak jest pewien mankament mianowicie kupiłem zestaw z gratisami (wiem idiota ze mnie) ale chciałem mieć jakiś pokrowiec i lunetkę. I właśnie tutaj zaczyna się problem bo za nic nie mogę jej zamontować. Wygląda na to, że mocowania są za małe i nie mieszczą się na szynie. Luneta to ten największy badziew (4x20) z dwoma osobnymi "obręczami(?)" po dwie śrubki na każdą. Rozumiem, że Hatsan posiada szynę 11mm. Bardzo proszę szanownych forumowiczów o rozjaśnienie mi tej kwestii. W razie potrzeby mogę wrzucić później kilka zdjęć. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ