Obrazek

Nasze Hatsany

rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Nasze Hatsany

Post autor: rafik »

Lunetka to Delta Optical Sherman 3-12x50 ( po powrocie z serwisu trzyma 0 jak zamurowana,poprzedni właściciel ją rozkręcał i był syf w środku) .
Vortex ma ok. 75barów (spuszczałem delikatnie z 80 barów ponieważ jak wiatrówka nie co postoi na słońcu rośnie Vo, Eres jedynie zamontował tłumik + ucinka lufy (ja zmieniłem uszczelkę tłoka na zepto ,przemyłem i przesmarowałem na nowo bebechy) nawet nie dociążałem kolby odrzut jest minimalny dzięki vortex'owi
[edit]

Wykonałem sobię port do ładowania vortex na zewnątrz, dopompowałem go do 120barów w celu wykonania testów . kopniak wzrósł nie miłosiernie (początkowo miałem chęć na FAC + rejestracje) ale za to spadła drastycznie celność ( dobrze jak w baniak 5L z 30m trafie ) zmiejszyłem z powrotem do 70 bar zachowując limit na ok 13.5J . Taka energia mi w zupełności wystarcza wraz z opadem śrutu ok 5cm na 50m . Nie polecam nikomu tak pakować w ciśnienia w HP2 vortex , naciąg staje się ogromnie ciężki a celność nijaka
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Nasze Hatsany

Post autor: xork »

5cm na 50m czy aby na pewno
ja wczoraj postąpiłem odwrotnie zamieniłem vortexa na spręzynę z ertali...owymi prowadnicą i kapelutkiem
Mój vortex po ok 5000 stracił dość sporo a nie mam jak pompnąć, jednak ten osłabiony vortex był bardzo przyjemny w użytkowaniu , wyjątkowo celnie się strzelało ale u mnie przy zoomie 12 na 50m celowałem 4+0,5 dot'a mimo to pokrywkę od plaka 8/10 dało radę trafiić
Nie śpię, bo trzymam kredens!
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Nasze Hatsany

Post autor: rafik »

tak na pewno 5cm na 50m (exact 4.52mm) crosman pointed ma mniejszy opad na takim dystansie ,a crosman premier już osiąga ok 15cm opadu,wielkość puszki po złotym napoju) ,strzelanie z stołu + ręcznik pod karabinek , rzadko strzelam na taki dystans ,z reguły to ok 25 - 35m(gdzie na 35 mam 2 zero na lunecie) został mi jeszcze w H125 polerka spustu + smarowanie go , ale zabiorę się za niego w wolnej chwili (nowy H125 miał wręcz idealny spust , ale po ok 2 paczkach śrutu ,stał się bardzo twardy ,sama regulacja quatro nie wiele daje )
[edit]
w chwili obecnej jestem bez chrono obecne DIY krzywo zamocowałem i śrut załatwił IR :( , ( czekam na kuriera z piekarz.pl na transoptory szczelinowe do rasbery PI, w sumie troszkę na wyrost będzie ale może uda mi się jeszcze LCD z starego lapka podpiąć do rPi ) wiec postaram się zamieścić Vo przy kilku typów amonicji
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Nasze Hatsany

Post autor: xork »

eehh podziel się schematem...kombinowałem z IR i arduino nano ale bez sukcesów z IR(z wylutu) w końcu folie aluminiową użyłem i jakieś wyniki dało ale jakoś zapomniałem o tym..może warto wrócić do projektu
Nie śpię, bo trzymam kredens!
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Nasze Hatsany

Post autor: rafik »

w sumie z rPi + python na dowolnych pinach + timer to nic trudnego ;) Na co dzień takimi rzeczami się zajmuję . Doszły już transoptory , przygotuję PDF pod PCB oraz program na rpi/arduino(arduino tego nie lubię) dla projektu na forum .
Ostatnio pisze na Xmega atmela (tanie procki za małą kasę a możliwości ogromne , tylko dla początkujących programator będzie kłopotem )
Projektuję głownie audio (z racji pasji) moje projekty można zobaczyć tutaj :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=
oraz dawne konto zablokowane :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 39#2740939
Arkadyo
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2017, 7:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: Arkadyo »

Konkretny ten drugi wzmak z elektrody :)
Ja na elce też coś skubnąłem
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2527327.html
ale raczej home audio a ta Twoja elektrownia robi wrażenie :)
Do tego mam suba 2x8" w tandemie isobarycznym który napedza diy 200W mosfet ale jakos tego nie zamieszczałem juz na zadnym forum.
kormoran
Posty: 50
Rejestracja: 21 sty 2018, 11:48

Re: Nasze Hatsany

Post autor: kormoran »

ma ktos na zbyciu szczerbinke 9 cm do hastana?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nasze Hatsany

Post autor: Mamutowicz »

.. ś dojebał... masz :up:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: diacon-fox »

kormoran pisze: 23 sty 2018, 12:14 ma ktos na zbyciu szczerbinke 9 cm do hastana?
Ja bym moze mial ale nje mom jej chciasz jag sie zastanofie to nie faktycznie nje mam :) może mialbym szczerbinke 8,7cm ale jednak nie
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: Robert J »

diacon-fox pisze: 23 sty 2018, 17:17
kormoran pisze: 23 sty 2018, 12:14 ma ktos na zbyciu szczerbinke 9 cm do hastana?
Ja bym moze mial ale nje mom jej chciasz jag sie zastanofie to nie faktycznie nje mam :) może mialbym szczerbinke 8,7cm ale jednak nie
:zdziwko: :hm: :lol:
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
kormoran
Posty: 50
Rejestracja: 21 sty 2018, 11:48

Re: Nasze Hatsany

Post autor: kormoran »

Smieszne bardzo
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: Qbuś »

Zacytuję tylko fragment obowiązującego na forum regulaminu, którego pewnie nie czytałeś :? .
Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "zmień", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów.

Formułuj swoje pytania precyzyjnie, podając niezbędne szczegóły. Pisząc niejasno, marnujesz czas osób, które chcą Ci pomóc (swój również). Jeżeli szukasz rozwiązania jakiegoś problemu, podaj, jakie możliwe rozwiązania były już testowane - pomoże to w szybszym znalezieniu właściwego.
Radzę się do niego zastosować !
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
sttom19
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:29
Lokalizacja: Milicz

Re: Nasze Hatsany

Post autor: sttom19 »

Witam wszystkich.Dzisiaj dostałem swojego Hatsana ,po tuningu od kolegi ALCHEMIKA i....... :D mam pare wniosków:
1.Gość (czyt. Alchemik )jest lepszy od fachowców w firmie Hatsan na 10000%
2.Choć już ciemno i zimno idę strzelać :)........ :glupek: żona zagroziła psychiatrykiem.. :glupek:
3.Kupiłeś/aś nowy sprzęt....wyślij do mistrza Alchemika po odebraniu dopiero zobaczysz co znaczy przyjemność z strzelania :D
Wielkie DZIĘKI dla kolegi Alchemika,mistrzostwo świata :drunk: .
Jedyna różnica między mną a wariatem to fakt, że nie jestem wariatem. :uzi:
Awatar użytkownika
sttom19
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:29
Lokalizacja: Milicz

Re: Nasze Hatsany

Post autor: sttom19 »

108 pisze: 21 lut 2018, 20:47 Jak już zmarzniesz znaczy ochłoniesz to wrzuć jakąś tarczę ;)
Ja tarczkę :lol: chyba na tacho jest lepsze skupienie jak na mojej...... :placze:
Jedyna różnica między mną a wariatem to fakt, że nie jestem wariatem. :uzi:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: Qbuś »

Strzelaj, cwicz i się nie przejmuj jakimiś tarczami dla 108. Do tarczy to można se z uku postrzelać :lol:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ