Nasze Hatsany

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: Qbuś » 02 maja 2016, 19:26

Tygrys88 pisze:po przeczytaniu kilku wątków zamierzam dokonać tuningu mojej wiatrówki
:hm: Chyba jeszcze za mało poczytałeś, więcej przeczytaj, wtedy nie będziesz pytał o zestawy z "aledrogo",które robią 330m/s, tylko wybierzesz coś od naszych forumowych tunerów :D (podpowiem "Dębowy", Alchemik", "Hogan" i jeszcze paru :D ).
Ps. Tuning nie polega na zwiększaniu "mocy", tylko na poprawieniu kultury pracy systemu i powtarzalności, stabilności prędkości wylotowej 8) .

Tutaj zajrzyj : LINK
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta chinkę "Magnum" Obrazek !

Awatar użytkownika
Tygrys88

Post autor: Tygrys88 » 02 maja 2016, 20:40

W zasadzie miałem na myśli poprawienie kultury pracy i moglem nieprecyzyjnie się wyrazić wiec jak rozumiem oferta od Rusznikaz była by ok,a co do drugiej oferty ciekawiła mnie opinia forumowiczów na taki tuning, dzięki za link i szybka odpowiedz na pewno się zapoznam.

Awatar użytkownika
Fredoo

Post autor: Fredoo » 02 maja 2016, 21:01

No to już Ci powiem.. Mianowicie miałem zestaw od p. Rusznikarza i powiem że jest ok ale jest jedno ALE czyli po co mieć coś co jest dobre skoro można mieć coś co jest bardzo dobre i jest tutaj na forum? Złego słowa naRuszikarza nie mogę powiedzieć ale kupując zestaw któregoś z ichniejszych czarodziejow będziesz półkę wyżej a dając im karabinek do roboty będzie sz dwie półki do góry :)
hatsan 90 z bebechami od Alchemika i DOE 4x32

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 02 maja 2016, 22:13

Ale rzeźnia.. :D ..
Ja bym poszukał jednak hybrydy tych 2 systemów - tzn dzielony zestaw 2 sprężyn.. i wtedy to już nie 2 półki a podsufitka by była.. :)

Oferta od Rusznikarza nie była by ok..
2 stalowe prowadnice plus stalowy łącznik w środku spowodują że kop się zwiększy i będzie problem to opanować.. podwójna sprężyna.. :zalamka: poproszę o następny zestaw pyrtań..
Żeby to miało sens, to tuner musi wziąć karabinek do ręki i dopasować najlepszą średnicę do danego tłoka itd.. masa roboty, ale efekt wart zachodu..
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

mts

Post autor: mts » 30 maja 2016, 17:15

O to mój łamany HATSANEK, świeżo co go kupiłem, jednak z przyczyn czysto życiowych muszę się go pozbyć - stąd jeśli jest ktoś chętny i przy okazji jest wstanie po części mi pomóc to proszę o kontakt. :/
http://olx.pl/oferta/wiatrowka-hatsan-1 ... fQL9X.html#

Awatar użytkownika
ChlebO

Post autor: ChlebO » 30 maja 2016, 18:43

Nie jestem specem w tych tematach, ale piszesz że przy 520m/s , wiatrówka nie przekracza 17J ? WTF :hm:

A i z ciekawości co tam siedzi w tej 125 że prawie 2 tysie wołasz?
aktualnie nic :(

pppp

Post autor: pppp » 05 cze 2016, 20:23

rusznikarz_2005 to sprawdzony gość. Korzystałem ze 3x już. Ktoś tam w tym wątku wcześniej pytał o opinie o nim.
spust quattro,sas,stalowa prowadnica 15 cm,kapelusz ertalit,kolba+580g,Gamo 3-9x40

Awatar użytkownika
AdrianB-tow

Post autor: AdrianB-tow » 13 lip 2016, 20:19

Niedawno wszedłem w posiadanie nowej lunety Leapers Golden Image 3-9X32 TF2+ AO 1’’ MilDot do mojego H95 QT QE dopieszczonego do granic możliwości przez jednego z najlepszych w tym temacie.
Jutro zaczynam testy. Podpowiem, że poprzedni Walther 4X32 nie wytrzymał. Czekam na rozpatrzenie reklamacji.
Hatsan 95 SAS QT QE + Leapers 3-9X32

kar636

Post autor: kar636 » 10 wrz 2016, 15:53

Pochwalę się swoim sprzętem.

Nowy Hatsan 55 z sas Quattro Trigger, po tuningu u Hogana.
Luneta Leapers UTG 3-9x40 1''AO Mil Dot EZ-Tap

Co prawda jeszcze nie przestrzelałem jej odpowiednio, obecnie ma stary dwuczęściowy montaż, niestety w kolbie się pomylili i wysłali "średni" jednoczęściowy, a powinien być wysoki jednoczęściowy, dojdzie w poniedziałek i wtedy pobawię się nad centrowaniem. Póki co mam mały niedosyt. przy 30 (mierzonych taśmą) metrach skupienie wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e5bd6b0cd8413a8d
trochu na lewo bije, ale poprawie na nowym montażu, jeśli będzie trzeba.

Nie zadowala mnie to, może wymagam zbyt wiele, myślę czy nie obciąć lufy i koronkę zrobić, ale jak to poprawi celność... tego nie wiem.

a tu zdjęcie sprzętu:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/f206354082ac875c

Myślicie, że przy 30 metrach na tarczy szerokości 12cm takie skupienie jest spoko ?

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: Qbuś » 10 wrz 2016, 16:16

Na razie nic nie obcinaj, przyzwyczaj się do karabinka, poustawiaj pod "siebie" spust, wysokość baki, itd... dobierz optymalny śrut, dużo strzelaj na różne odległości, poczytaj o trzymaniu karabinka, pracy na spuście itd... a wyniki same się poprawią :lol: .
Ps. To na tarczy jest O.K. jak na początek oswajania się z karabinkiem 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta chinkę "Magnum" Obrazek !

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 10 wrz 2016, 17:01

kar636, Qba dobrze gada.. ;)
Ja bym na Twoim miejscu zbierał spokojnie kasę, a potem podesłał karabinek Skrzatowi to zrobi Ci fajnie bakę i obrobi lufkę..
Dobrze że masz średni montaż a nie wysoki, bo przy wysokim jeszcze gorzej było by Ci się składać..
Skupienie może być, ale raczej nie strzelaj do takich tarcz, tylko do kropek..
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

kar636

Post autor: kar636 » 10 wrz 2016, 17:03

Strzelam exactem, wiec dobór chyba najlepszy tylko nie wiem czy nadkalibrowych 4.52, 4.53 nie brać... Co do spustu, to jak ustawie za bardzo na "miękko" to zabezpieczenie przestaje działać i można oddać niekontrolowany wystrzał - co jest niebezpieczne. Zatem spust ustawiam ażeby był lekki opór jednak, wcześniej było na lekkie muśnięcie. W ogóle uważam, że ta regulacja powinna być bardzo płynna, liniowa: od twardego - do miękkiego na dużym zakresie. Realia są takie, że jak się kręci z twardego spustu na miękki to jest moment, w którym diametralnie z twardszego spustu robi się miękki(wystarczy leciutko przekręcić imbus w jedną lub w drugą) Ale to chyba urok hatsanów. Ciekawe jak na nowym montażu będzie bić, pochwalę sie efektami w tygodniu.

Tylko, że średni montaż, który przyszedł jest za niski, przód lunety najzwyczajniej zawadza.

Nadrukowałem takich tarcz i szkoda teraz wyrzucić. :)

Awatar użytkownika
janusz22551

Post autor: janusz22551 » 10 wrz 2016, 19:18

Ale piszesz, że po tuningu, Hogana więc korona lufy powinna być OK :hm:
Walther LGU - prezent od e-tawerna.pl
HW97 + DOC

kar636

Post autor: kar636 » 10 wrz 2016, 20:46

Tzn. lufy nie robił, wziąłem podstawowy tuning za 120 zł. Bez robienia lufy, tłumika etc. Jeśli chodzi o skrócenie lufy i zrobienie korony to mam fachowców swoich, którzy zrobią to bezpłatnie, niestety nie robią takich sprzętów na co dzień i twierdzą, że do takiej roboty wymagana jest mała tokareczka precyzyjna. Poczekam aż przyjdzie montaż jednoczęściowy i ustawie sprzęt, jak mi nie podejdzie i nie załapie bakcyla to wystawie wszystko na sprzedaż 200 zł taniej :)

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2016 13:41 ]
No i wyszło, że problemem siania u mnie jest śrut. Dzisiaj potestowałem skupienia na 20 metrach. 5 różnych paczek śrutu. JSB Exact od 4.50 do 4.53, oraz H&N baracuda match 4.51.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/896795459721db29

Jsb 4.50 sieje w ch** to samo 4.52. trza sprzedać :)

H&N ściąga w prawo ... :o chociaż skupienie jest ok. Najlepiej wypadł JSB Ex 4.53 i 4.51. Na tych 3 paczkach przestrzelę jeszcze dalsze odległości i wybiorę właściwy. Dziwi mnie fakt ściągania w prawo śrutu H&N jeśli odchył będzie na dalsze odległości to nie ustawie zera.... może być tak, że H&N jest za cięzki 0.69g na mojego hatsana po tuningu ?

Awatar użytkownika
TMK

Re: Nasze Hatsany

Post autor: TMK » 18 lut 2017, 20:01

Odkurzyłem sprzęcik po zimie, trochę postrzelałem do puszek później do tarczek. Córcia dołączyła i na 15 strzałów, 14 w czarnym polu. Oj musiałem sprężać się, aby nie zostać w tyle :)

Obrazek

ODPOWIEDZ