Obrazek

Nasze Hatsany

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

kar636, Qba dobrze gada.. ;)
Ja bym na Twoim miejscu zbierał spokojnie kasę, a potem podesłał karabinek Skrzatowi to zrobi Ci fajnie bakę i obrobi lufkę..
Dobrze że masz średni montaż a nie wysoki, bo przy wysokim jeszcze gorzej było by Ci się składać..
Skupienie może być, ale raczej nie strzelaj do takich tarcz, tylko do kropek..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
kar636
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2016, 10:14

Post autor: kar636 »

Strzelam exactem, wiec dobór chyba najlepszy tylko nie wiem czy nadkalibrowych 4.52, 4.53 nie brać... Co do spustu, to jak ustawie za bardzo na "miękko" to zabezpieczenie przestaje działać i można oddać niekontrolowany wystrzał - co jest niebezpieczne. Zatem spust ustawiam ażeby był lekki opór jednak, wcześniej było na lekkie muśnięcie. W ogóle uważam, że ta regulacja powinna być bardzo płynna, liniowa: od twardego - do miękkiego na dużym zakresie. Realia są takie, że jak się kręci z twardego spustu na miękki to jest moment, w którym diametralnie z twardszego spustu robi się miękki(wystarczy leciutko przekręcić imbus w jedną lub w drugą) Ale to chyba urok hatsanów. Ciekawe jak na nowym montażu będzie bić, pochwalę sie efektami w tygodniu.

Tylko, że średni montaż, który przyszedł jest za niski, przód lunety najzwyczajniej zawadza.

Nadrukowałem takich tarcz i szkoda teraz wyrzucić. :)
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Ale piszesz, że po tuningu, Hogana więc korona lufy powinna być OK :hm:
kar636
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2016, 10:14

Post autor: kar636 »

Tzn. lufy nie robił, wziąłem podstawowy tuning za 120 zł. Bez robienia lufy, tłumika etc. Jeśli chodzi o skrócenie lufy i zrobienie korony to mam fachowców swoich, którzy zrobią to bezpłatnie, niestety nie robią takich sprzętów na co dzień i twierdzą, że do takiej roboty wymagana jest mała tokareczka precyzyjna. Poczekam aż przyjdzie montaż jednoczęściowy i ustawie sprzęt, jak mi nie podejdzie i nie załapie bakcyla to wystawie wszystko na sprzedaż 200 zł taniej :)

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2016 13:41 ]
No i wyszło, że problemem siania u mnie jest śrut. Dzisiaj potestowałem skupienia na 20 metrach. 5 różnych paczek śrutu. JSB Exact od 4.50 do 4.53, oraz H&N baracuda match 4.51.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/896795459721db29

Jsb 4.50 sieje w ch** to samo 4.52. trza sprzedać :)

H&N ściąga w prawo ... :o chociaż skupienie jest ok. Najlepiej wypadł JSB Ex 4.53 i 4.51. Na tych 3 paczkach przestrzelę jeszcze dalsze odległości i wybiorę właściwy. Dziwi mnie fakt ściągania w prawo śrutu H&N jeśli odchył będzie na dalsze odległości to nie ustawie zera.... może być tak, że H&N jest za cięzki 0.69g na mojego hatsana po tuningu ?
Awatar użytkownika
TMK
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2016, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: TMK »

Odkurzyłem sprzęcik po zimie, trochę postrzelałem do puszek później do tarczek. Córcia dołączyła i na 15 strzałów, 14 w czarnym polu. Oj musiałem sprężać się, aby nie zostać w tyle :)

Obrazek
janusz22551

Re: Nasze Hatsany

Post autor: janusz22551 »

Konkurencja rośnie ;)
Awatar użytkownika
TMK
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2016, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: TMK »

Rośnie i to jak na drożdżach :)
janusz22551

Re: Nasze Hatsany

Post autor: janusz22551 »

TMK pisze:Rośnie i to jak na drożdżach :)
:D Coś o tym wiem :lol:
Awatar użytkownika
Foresto93
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2017, 18:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze Hatsany

Post autor: Foresto93 »

Hej Koledzy :-) Zastanawia mnie, czy branie Hatsana 90 Qt sas po modyfikacji, na jakiekolwiek zawody ma sens? :-)
Lepiej późno, niż wcale :king:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: Qbuś »

Oczywiście, że tak ! Niejeden już to udowodnił. Nie, żebyś od razu wygrał, ale ostatni też nie będziesz (Wisior przeważnie jest w "końcówce", a ja tuż przed nim) :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Hatsany

Post autor: kamazek »

Ja strzelam z crosmanowego kundla i ostatni na liście nie bywam ;), więc startuj śmiało :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Foresto93
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2017, 18:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze Hatsany

Post autor: Foresto93 »

Nie no, na podium raczej bym nawet nie liczył :D
Fajnie, że te "budżetowe" karabinki też dają radę i przy okazji trochę frajdy :aloha:
Dziękuje za odpowiedź :)
Lepiej późno, niż wcale :king:
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Nasze Hatsany

Post autor: rafik »

Moje nowe cacko :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hatsan 125 4.5 Vortex w limicie (14.5J) + tłumik Eres'a

Wbrew złym opiniom o tym modelu , lepiej mi się nim strzela w 10 na tarczy z 35m jak z Hatsan 80
janusz22551

Re: Nasze Hatsany

Post autor: janusz22551 »

No i fajnie. To Ty masz być z niego zadowolony :)
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Nasze Hatsany

Post autor: ninalken »

A jaką lunetę na nim posadziłeś? jakie ciśnienie w Vortexie? no i co zrobił Eres?
Cały czas chodzi mi taki po głowie...
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
ODPOWIEDZ