Obrazek

Nasze Hatsany

ODPOWIEDZ
rifleman

Post autor: rifleman »

Nie jest źle. :!:
Co tam na tą bakę nakleiłeś. :?:
Piankę czy skórkę?
Awatar użytkownika
303 Squadron
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2012, 16:46
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: 303 Squadron »

Neopren ;) A dokładniej 5 warstw neoprenu z pasa takiego jak się na siłowni na brzuch zakłąda. Przy strzelaniu czasem jeszcze obwijam kolbę kawałkiem neoprenu na rzep. Do kolby i sam neopren ze sobą kleiłem taśmą dwustronną.
H95 SAS QT "Alchemik inside" .22 + Bushnell Legend 5-15x40

Colt Special Combat Classic
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

A ja dzisiaj zmierzyłem Harnasia na chrono, i wyszły mi takie spidy:
233,69
228,63
231,01
235,28
Co powiecie.. Może być jak na Harnasia czy się zacząć martwić?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rifleman

Post autor: rifleman »

Przy ostatnim pomiarze miałem takie wyniki 242-244 m/s wiec rozrzut mniejszy.
Potem chrono sprzedałem, nawet nie wiem ile żuli ma HW. Hogan ustawiał na 16, ale ile z tego zostało, to licho wie.

Piotrek, a na jakim śrucie mierzyłeś, bo też mogą przez to jaja wyjść. ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Na Exact 4,52 tyle że nie ważę/mierzę śrutu.. może to być tego wina?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rifleman

Post autor: rifleman »

Jak exact, choć nie ważony to i tak za duże różnice żeby śrut był winny.
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Mamutowicz pisze:Na Exact 4,52 tyle że nie ważę/mierzę śrutu.. może to być tego wina?
A może masz w paczce pomieszane śruty z różnych matryc? Obejrzyj śruty, czy wnętrza kielicha, są takie same we wszystkich.

Był niedawno taki przypadek że były pomieszane,
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Mamuciku, a czy przed pomiarem najpierw "rozgrzałeś" karabinek? Chociaż 20 strzałów. Nawet z PCP pierwszy strzał oddaje się na sucho - żeby regulator się ogarnął....(jeśli jest) 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
yogi9
Posty: 14
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: yogi9 »

Kol. Mamutowicz, między najsłabszym a najmocniejszym strzałem z twojego karabinka jest 7m różnicy to na 40m na tarczy jest 4 mm,więc na twoim miejscu bym się nie martwił tylko się bawił strzelaniem, ja na swoich karabinkach mam też takie różnice w prędkościach na śrucie prosto z pudełka i jakoś sobie radzę nawet na zawodach ;)
DIANA 54 AK+BUSHNELL LEGEND
HATSAN 135+BUSHNELL ELITE3200
CZGST CZE-WA
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dzięki chłopaki, Kapkę mi to dało do myślenia..
Kamil, co prawda to nie jest "zwyczajny" exact, tylkoz inną nalepką.. http://images49.fotosik.pl/1373/fc516fd6fc029b28gen.jpg Ale raczej jest ok, na małym dystansie raczej dobrze strzela..
Piotrek, Rozgrzałem.. Aż za bardzo chyba, bo zdążyłem zepsuć chyba gdzieś z 5 tarczek i parę m3 powietrza.. ;-)
Yogi, dzięki za pocieszenie ;-) Sprawdzałem, bo nie wiedziałem czy mi się karabinek w angielskim limicie zmieści.. i trochę sie zdziwiłem tymi różnicami.. Ale i tak się fajnie bawię, zwłaszcza jak się więcej ludziuf zejdzie i po chwili już nie pamiętasz kto trzyma twój karabinek a czyje jest to cudo co się w rękach trzyma.. ;-)
Jedno co mnie fqżało, to to że jak chciałem wyzerować to na 25m mam skupienie wielkości pudłełka zapałek a i tak się zdarzają odskoki po 5 cm w różne strony.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Mamutowicz pisze:Jedno co mnie fqżało, to to że jak chciałem wyzerować to na 25m mam skupienie wielkości pudłełka zapałek a i tak się zdarzają odskoki po 5 cm w różne strony.. :/
Ja też tak miałem (te odskoki). Okazało się dopiero o co chodzi, gdy kazałem kumplowi obserwować mnie jak strzelam. Wyszło na to że odskok był zawsze gdy nie przykładałem się do strzału i przekręcałem karabinek w prawo lub w lewo.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Bartolomello
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2012, 7:03
Lokalizacja: Garwolin

Moje Hatsanidło 90-te

Post autor: Bartolomello »

Witajcie, jak na razie jedno zdjęcie w całości z lunetą, to chyba nie jest jakaś luneta och ach, ale o dziwi trzyma się po pudełku śrutu nic się nie rozregulowało i nie brzęczy w środku :)
Jedyne co zrobiłem to dociążyłem kolbę, kilkoma dość ciężkimi dużymi śrubami i torbami ;P Nic nie szeleści nic się nie obija przy strzale.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
fazza102
Posty: 25
Rejestracja: 11 maja 2012, 23:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fazza102 »

Kurcze a mój Hatsan nadal bije za wysoko mimo że szczerbinka jest skręcona na sam dół wysyłam zdjęcia tarczek. Zawsze celuję pod cel zgrywam truglo w jednej linii i tak to wychodzi dla Hatsana.
http://img688.imageshack.us/img688/5023 ... 225805.jpg
http://img607.imageshack.us/img607/8958 ... 225722.jpg
Porównując z Crosmanem Quest który też kopie po barku celuje prosto w środek tarczy.
http://img844.imageshack.us/img844/1817 ... 225601.jpg
Dwa ostatnie zdjęcia strzelane bez podpórki z otwartych.
Hatsan 90 + 'Alchemik'.. Walther ZF6x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nie sugeruj się sruglo, raczej zgrywaj muszkę i szczerbinkę a nie kropki..
Jest jeszcze kwestia tego jak trzymasz karabinek.. Harnaś wrażliwy na dotyk strasznie, mi starczy w inny sposób łoże ręką podeprzeć i już mam siewnik..
I jeszcze jak strzelasz z podpórką.. jak podpierasz karabinek, dłonią czy bezpośrednio na podpórce? czy mocno przyciskasz do ramienia, czy mocno ściskasz rękojeść.. Dużo tego, daj karabinek komuś idnemu do "pomacania" i obejrzenia, najlepiej jakby miał jakieś pojęcie na ten temat...
Zobacz na mapie Tawerny gdzie kto jest i spiknij się na strzelanko, na pewno chłopaki doradzą.
P.
A, i nie ciągnij tego samego wątku w 2 tematach bo za chwilę nawet Ty się w tym nie połapiesz, a co dopiero inni.. ;-)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
fazza102
Posty: 25
Rejestracja: 11 maja 2012, 23:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fazza102 »

Podpieram rękę o podpórkę, mocno przyciskam do ramienia i puszczam spięcie po około 1s po strzale. A spięcie mięśni mam dobre(6 lat tańca Break Dance i od 3 lat Karate kyokushin). Strzelam już 3 lata ale Hatsan jest naj ze wszystkich sprzętów jakie miałem.
Hatsan 90 + 'Alchemik'.. Walther ZF6x42
ODPOWIEDZ