Obrazek

Nasze Hatsany

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
novathor
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:02
Lokalizacja: Gdańsk / Śliwice
Kontakt:

Nasze Hatsany

Post autor: novathor »

Mój Hatsan dotarł do mnie w poprzedni weekend, lecz z braku czasu zniszczyłem tylko parę puszek i innych śmieci z markowego tureckiego śrutu.Udało mi się z pomocą 16 letniego syna wytyczyć i wstępnie przygotować strzelnicę ( jako że mieszkam w Borach na wsi To nie było problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca blisko domu ). W sobotę ukradłem godzinkę rodzinie i poszedłem wyzerować lunetkę ( 3-9x40 dołożony gratis do śrutu ). W związku z małą ilością zrabowanego czasu szybkie zerowanie i szybkie strzelanie na siedząco z kolana, śrut Logo Club. Poniżej nieszczęsne wyniki ( ale bardzo dawno nie strzelałem i ten pośpiech ),
pierwszy skan to próba po środku, 10m u góry i 20 m na dole, drugi 30m , trzeci 40m i piąty 50m. Lunetę zerowałem na 10m i przy następnych odległościach nie zmieniałem ustawień.Na 40m starałem się trzymać jedną podziałkę krzyża nad celem, a przy 50m dwie. Muszę koniecznie pochwalić się że na 50m z wolnej ręki do 1,5l pet na 5 strzałów weszło mi 3, a synowi 4 i wydaje mi się że mam kompana do zabawy. Jak tylko wygospodaruję trochę czau to zrobię fotki naszej strzelnicy. Planuję trochę się tym pobawić i zaczynam powoli myśleć o Alchemiku i jakimś przyzwoitym szkiełku ( chyba właśnie w tej kolejności )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cb ... b7ecf.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e4 ... 6db3c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bde ... 2b6ca.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/836 ... ab001.html
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 17:28 przez novathor, łącznie zmieniany 1 raz.
h90 + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Witaj Adamie.
Po pierwsze, powinieneś rozebrać karabinek i przynajmniej sprawdzić czy nie ma nic skopanego przez fabrykę, a do poprawy (zadry, opiłki, ostre krawędzie). To, jak i odpowiednie przesmarowanie uchronią przed podniszczeniem mechanizmu karabinka.
Śrut Logo Sport jest słabym śrutem i do strzelania na krótkie dystanse, więc nie spodziewaj się wyników na tarczy. Co do trafienia z 50m w pet 5l... hmmm... powinieneś bez problemu trafiać w puszkę po piwie. Cóż, tani śrut i tania lunetka nie ułatwią Ci tego. Lunetka do rekreacji (używana), to około 150zł i więcej.
Więc, rozbierz i popraw po fabryce karabinek wg rad kolegów zamieszczonych na forum i kup lepszą lunetkę oraz śrut. Zobaczysz, że będzie więcej frajdy. ;)
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
rifleman

Post autor: rifleman »

Nie no, ludzie... :bobas:
Nie mam nic przeciwko, ale jak każdy będzie zakładał temat, jak to kupił hatsana, to się nie ogarniemy.
Na przyszłość proszę dopisywać się w istniejących tematach. ;)
Awatar użytkownika
novathor
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:02
Lokalizacja: Gdańsk / Śliwice
Kontakt:

Post autor: novathor »

Sorki Łukasz, masz całkowitą rację. Może przenieś mnie i gdzieś przyklej, ewentualnie usuń a sam się gdzieś przykleję.
h90 + PP 3-12x42 AO
rifleman

Post autor: rifleman »

Zmieniłem nazwę tematu.
Scalał nie będę bo jeszcze gorszy bajzel się zrobi. :)
Teraz można dyskutować o naszych nowych tureckich nabytkach do oporu. ;)
Awatar użytkownika
novathor
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:02
Lokalizacja: Gdańsk / Śliwice
Kontakt:

Post autor: novathor »

Witam bardziej doświadczonych strzelców.
Harnasia wyczyściłem i przesmarowałem, pobawiłem się z regulacją spustu oraz dociążyłem osadę.Muzę przyznać że po tych kilku poradach które znalazłem na forum karabinek zmienił się znacznie ( postawiony śrut zsuwa się przy strzale, wcześniej odskakiwał gwałtownie )
Zamówiłem w Cekausie śrut KTK i Exact, mam nadzieję że poprawi się skupienie.
Zamówiłem też w Zielonym lupkę: Point Precision 3-12x42 AO i mam pytanie do bardziej doświadczonych hatsanowców: zakładać ją już czy lepiej poczekać z tym do czasu aż będę mógł ztuningować Harnasia z pomocą Alchemika?
Pozdrawiam Adam
h90 + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

a po co ją kupiłeś ? do obserwacji tarczy lub puszek po strzelaniu z otwartych?
zakładaj śmiało, wytrzyma :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
albineknie
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:10
Lokalizacja: Żelechów

Post autor: albineknie »

Hejka :) Jestem w sumie nowym na forum, jak i od niedawna posiadaczem hatsana, ale z własnego doswiadczenia powiem Ci abyś czym prędzej go rozbebeszył.
Gdy kupiłem swojego, poszedłem na podwórko i oddałem ze 20 strzałow. Po rozebraniu karabinka okazało się że mam w środku niezły młyn. W cylindrze było trochę jakichś wiórek i opiłków, które powbijały się w uszczelkę tłoka i zaczęły delikatnie rysować ścianki ctlinderka. Na szczęście polerka filcem i pastą farecla załatwiły sprawę rysek :D Zajżyj dla pewności
Awatar użytkownika
metalbeast
Posty: 48
Rejestracja: 16 mar 2012, 17:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: metalbeast »

Ja tam jeszcze do swojego nie zaglądałem, ale pracuje jak nowy mimo iż wystrzelałem już jakieś 800 śrutów :) Wiadomo, kiedyś będzie trzeba spojrzeć co tam siedzi i na pewno przesmarować.
Hatsan 55S
Awatar użytkownika
norad31
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2012, 23:22
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: norad31 »

Do mnie dziś dotarł zestaw od Alchemika zaraz zabieram się do operacji wymiany :), trochę postrzelałem z kupnej i będę miał przyrównanie ale już teraz mogę napisać że elementy które przyszły są pierwszej jakości :)
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

no możesz, ale nie musisz, stwierdzenie retoryczne :D jakość gwarantowana, chyba sie jeszcze jakiś niezadowolony nie trafił,ale jeśli sie myle to prosze mnie poprawić :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
albineknie
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:10
Lokalizacja: Żelechów

Post autor: albineknie »

Odbiegam od tenatu, ale co powiecie o zestawach od rusznikarz_2005 ?
Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Nasze Hatsany

Post autor: Lukasznikov »

Cześć.
Ja również mam hatsana i powiem tak: jeśli pasuje ci fabryczny (rozkręcony i odpowiednio nasmarowany przez ciebie) to strzelaj z takiego.Jeśli marzą ci się inne wyzwania typu kapselki itp. to sobie zrobisz tuning..u mnie to pomogło teraz jest rewelacja :D
PS. Na temat ,,rusznikarza" nic nie wiem, nie kupowałem u niego części do tuningu.
H95+Leapers3-9x32
Awatar użytkownika
albineknie
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:10
Lokalizacja: Żelechów

Post autor: albineknie »

Już do mnie jadą od niego części :) będą pewnie pod koniec tygodnia więc powiem jak dędzie dmuchało :)
Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Nasze Hatsany

Post autor: Lukasznikov »

A co to za model Harrego?
H95+Leapers3-9x32
ODPOWIEDZ