Obrazek

Rozważania o drewienku

Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Sasa bym zaliczył do 3 generacji. Też miałem z nim przyjemność i ma jeszcze inne mocowania oraz puszkę spustu.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Wojtek1967
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:41
Lokalizacja: Okolice- Kalisza

Post autor: Wojtek1967 »

III generacja to raczej z SAS i QT, z samym SAS-em, to raczej jeszcze II generacja ;)
Hatsan 90 stg PP 3-12x42AO
Łucznik Kl. 187
Hatsan 95 Sas QT
Łucznik wz,1970
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Ciągle zapominam że istnieje sas bez QT :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Sandoz
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2010, 21:58
Lokalizacja: k. Myślenic

Post autor: Sandoz »

Wiec rozumiem ze osady da sie przekręcać bez kombinowania, nie rozumiem o co Adam sie tak rzuca i bulwersuje ....
Hatsan 80
Awatar użytkownika
Damixi
Posty: 38
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:54
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Damixi »

Witam,czy ten wosk będzie dobry do wykończenia osady bukowej (wcześniej bejcowana i zabezpieczona olejem lnianym).

http://allegro.pl/100-wosk-pszczeli-pas ... 88337.html

lub

http://allegro.pl/100-wosk-pszczeli-do- ... 88335.html

Jak myślicie nadaje się ?
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Sandoz pisze:o co Adam sie tak rzuca i bulwersuje ....
Bo, nie wprost, po raz kolejny padło pytanie czym różnią się hatsany 55 - 90!!!
Koledzy już odpowiedzieli - w ramach jednej generacji, właśnie osadą.
Jest to napisane w temacie przyklejonym (o hatsanach właśnie) - tak swoją drogą polecam lekturę tematów przyklejonych - one może i przydługawe, ale wyjaśnią Ci sporo - co i jak z plujkami (smarowanie, konserwacja, rozbiórka i ważniejszy montaż).

I dlatego, że sobie trudu nie zadałeś, aby poszukać o tym info na forum - teraz każdy chce wszystko na tacy i właśnie dla niego. I tak właśnie przepisuje się całe forum na nowo, i na nowo, i na nowo ....... A Tomek potem potrzebuje większy serwer!!!


Damixi
Zdaje się, że oba się nadają. Przed woskiem przetrzeć olej terpentyną (tę można także domieszać do wosku). Wosk oczywiście trzeba podgrzać.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

Sandoz pisze:Wiec rozumiem ze osady da sie przekręcać bez kombinowania, nie rozumiem o co Adam sie tak rzuca i bulwersuje ....
:D
Zależy od tego, jakiej generacji są oba karabinki :)
Mardzi55
Posty: 43
Rejestracja: 07 lut 2011, 20:03
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Mardzi55 »

Mam takie pytanko: czy osada od 55 drewniana pasuje do 90?
H90-->AA Ps-->H55-->...nic
DOC-->...nic
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

jak generacje się zgadzają to powinny bez problemu
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
Mardzi55
Posty: 43
Rejestracja: 07 lut 2011, 20:03
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Mardzi55 »

Jeden i drugi QT i SAS. Dzieki za szybka odpowiedz.
H90-->AA Ps-->H55-->...nic
DOC-->...nic
artuś
Posty: 36
Rejestracja: 14 lip 2011, 16:31

Post autor: artuś »

Witam
To mój drugi post, więc chyba już nie jestem nowy :hm:
Kupiłem sobie z leszczynową kolbą (orzech turecki) za ponad 400 zeta.
Na szczęście pasuje.
Gdyby nie pasowała, to kupiłbym tańszą wersję z plastikową kolbą i drewienko zamówiłbym u fachowca (profesjonalnie i z gruszy). Wydałbym niewiele więcej, a kolbę miałbym na miarę.
Zrobiłbym tak choć jestem dość biegły w obróbce drewna.
Do takich zadań trzeba jednak coś więcej.
Są fora, gdzie pokazują jak łatwo samodzielnie zrobić np dobry drewniany łuk.
Owszem.
Łatwo.
Po kilku latach prób i błędów.
Tak samo z kolbą.
Fachowiec ma nad nami również tę przewagę, że ma lepszy dostęp do drewna odpowiedniej jakości.
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

http://www.youtube.com/watch?v=PUr5IFXN ... r_embedded
Panowie.. znalazłem na internecie fajne urządzonko... dobry tokarz by takie cuś zmodził ;] i np cześć osady kopiować dla przykładu od hw100 a np wewnątrz od tx-a ?? ciekawe jak by to się spisało.. dałem tylko przykład :]
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mirku ! Robić "urządzenie" którego cena wyniesie ok. "wartość karabinka STEYR LG-100" po to żeby skopiować kawałek osady jest jak najbardziej bez sensu :) , koledzy już nie raz udowodnili że można "wystrugać" piękne drewienko w kuchni na kolanie z minimalnym "parkiem narzędzi", trzeba tylko chcieć i robić, a nie szukać przeciwności. Przykład- KLIKNIJ i wiele podobnych :D . Jak się pojawiają "trudności", pytać, pytać, pytać, próbować, zawsze ktoś nas naprowadzi na właściwy tok pracy, życzę powodzenia i zadowolenia z prac (prowadzonych nawet teoretycznie) :bobas: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Kuba... Wiem , że to przerost formy nad treścią... Ja tylko gdybam... Co do dłubania to wiem jak to jest bo do Harrego dorabiałem.... chodzi mi o to, że można kopiować system w taki wł aśnie sposób... Co do urządzenia.. To wcale nie musi tyle kosztować, bo to jest tylko kwestja tych 2 ramion z osiowo ustawionymi końcówkami, na jednej zamontować choćby silnik odwiertarki z futerkiem a na drogim końcówke " zczytującą" to caly mecyj...
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:) Wiem że tylko "gdybasz" ale, to nie jest w praktyce takie "proste". Głowica frezująca - moc min 600-800 W, obroty powyżej 3000 obr/min, z możliwością regulacji dobieranej do twardości drewna, co najmniej trzy rodzaje dobrej jakości frezów do drewna, do nich precyzyjnie dorobione prowadniki (kopiujące) z możliwością precyzyjnego ustawienia (wyzerowania z frezem), całość na sztywnej, niezawodnej konstrukcji, itd....
Podejrzewam, że ta konstrukcja z filmu jest zrobiona jako najprostsza z możliwych, bez zbędnych bajerów itp... więc skopiowanie tego równa się ze zrobieniem małego CNC, które można wykożystać do ........... (ma większe możliwości) niż ta kopiarka, bo na tej maszynie nie zrobisz nowej osady dopasowanej do siebie, czy innego strzelca, możesz jedynie kopiować istniejące modele, a tutaj nie o to chodzi :nie: .
Ale to jest moje zdanie i nie piszę że taka kopiarka jest zła, ma swoje zalety, ale dla mnie to nie jest "to co Tygryski lubią najbardziej". :)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ