Obrazek

Zestaw tuningowy Alchemika - jak zamontować ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
furios
Posty: 64
Rejestracja: 09 sie 2011, 21:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zestaw tuningowy Alchemika - jak zamontować ?

Post autor: furios »

Witam, od razu tłumacze i pytam :)

Na dniach otrzymam zestaw tuningowy od naszego kolegi Alchemika http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6875 i również na dniach stracę połączenie z internetem na krótki czas i poprosiłbym Was o konkretne porady odnośnie montażu tego zestawu, czyli jak zdemontować stary, jak założyć nowy i co powinienem zrobić żeby to wszystko miało ręce i nogi :) Prosiłbym was o "łopatologiczne" wytłumaczenie bo jestem świeżym użytkownikiem hatsana 90 QT.


Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
beben1982
Posty: 267
Rejestracja: 31 lip 2011, 15:23
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: beben1982 »

Wystarczy trochę poszukać wszystko jest na tym forum o Hatsanach. http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5685
Hatsan 85tg + Full Alchemizacja + Leapers 3-9x32 AO MD
E-TAWERNA Radomsko
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

1. Rozbierasz karabinek jak w linku wyżej.
2. Wyjmujesz wszystkie "flaczki" ze środka.
3. Wkładasz Alchemikowe "flaczki".
4. Smarujesz prowadnicę smarem.
5. Składasz wiatrówkę.

;D
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Uszczelkę zakłada się i zdejmuje mocząc ją wpierw w dość gorącej wodzie, co by była bardziej rozciągliwa. Ale z gorącą wodą nie przesadzaj, bo ci się uszczelka plastyczna jeszcze zrobi :) . Znaczy, woda nie może być wrząca. Jak już założysz uszczelkę na tłok, to pamiętaj :!: , żeby delikatnie i powoli wsuwać tłok do cylindra, co by nowiutkiej uszczelki nie zniszczyć.
A jak będziesz spust rozkładał, to przyjrzyj się chwilę jak jest złożony(od strony wewnętrznej karabinka), zaoszczędzi to trochę nerw.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Ja od siebie dołożę
Umyj wszystko w benzynie ekstrakcyjnej przed smarowaniem i złożeniem.
Zdjęcia do nowszego spustu są w linku podanym przez kolegów na kolejnych stronach (miałem problem bo nie przeczytałem całego tematu).
Jeżeli nie będziesz miał dostępu do neta zapisz całą stronę u siebie na kompie.
Wcześniej dorób kołek coby całego spustu nie rozbierać
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
furios
Posty: 64
Rejestracja: 09 sie 2011, 21:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: furios »

No i dziś dotarł do mnie zestaw Alchemika :) od razu usiadłem i zacząłem rozkręcać mojego Harnasia :) obeszło się bez większych problemów ale bez pomocy kolegi o nicku Majecha76 nie poszłoby tak gładko ! (thx ziomus :)) udało się nawet nie rozsypać spustu ale po rozmowie z kolega stwierdziłem ze lepiej będzie jak się rozpadnie :) wszystko już ładnie poskładałem i na rano zostawiłem sobie spust do zabawy :) mam nadzieję że szybko pójdzie i po południu już będę mógł testować ujarzmionego Hatsana :)
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

furios pisze:No i dziś dotarł do mnie zestaw Alchemika :) od razu usiadłem i zacząłem rozkręcać mojego Harnasia :) obeszło się bez większych problemów ale bez pomocy kolegi o nicku Majecha76 nie poszłoby tak gładko ! (thx ziomus :)) udało się nawet nie rozsypać spustu ale po rozmowie z kolega stwierdziłem ze lepiej będzie jak się rozpadnie :) wszystko już ładnie poskładałem i na rano zostawiłem sobie spust do zabawy :) mam nadzieję że szybko pójdzie i po południu już będę mógł testować ujarzmionego Hatsana :)
Ciesze się że wszystko na dobrej drodzę, jak coś jutro ze spustem to namiary masz :)
Pozdrawiam
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Marcel061189
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:25

Re: Zestaw tuningowy Alchemika - jak zamontować ?

Post autor: Marcel061189 »

Potrzebuje kontakt do kol alchemika ktos cos???
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zestaw tuningowy Alchemika - jak zamontować ?

Post autor: Qbuś »

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ