Obrazek

Nie działa blokada zabezpieczająca spust Hatsan 55S

Awatar użytkownika
christHunt
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011, 13:02
Lokalizacja: Katowice Murcki

Nie działa blokada zabezpieczająca spust Hatsan 55S

Post autor: christHunt »

Nie działa blokada zabezpieczająca spust przed wystrzałem Hatsan 55S :hm: , wiatrówka nowa niecały miesiąc wiadomo gwarancja jest ale chciałem zapytać czy ktoś tez miał ten sam problem i czy warto coś samemu z tym zrobić czy po prostu oddać do naprawy gwarancyjnej :?: Nie wiem czy nie działa od początku bo zauważyłem to dopiero gdy kolega strzelał bez odblokowania.
HATSAN 55S 4,5 mm
+
BSA Essencial 4-12x44 AO
------------------------------
LOV 21
.:Stachu:.
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:07
Lokalizacja: Dretyń

Post autor: .:Stachu:. »

Wyciągnij system z osady i zobaczysz, akurat element zabezpieczający widoczny jest jak na dłoni bez głębszej ingerencji. Wówczas na pewno sam dojdziesz jak ten problem rozwiązać bo to raczej prosta konstrukcja. Jak nie chcesz grzebać a zależy Ci na bezpieczniku to odsyłaj :hm:
Pozdrawiam
ZKK 600 + VOMZ 2.5-10x48 i resztki pneumatyki :)
Piroman128
Posty: 19
Rejestracja: 06 lip 2010, 14:02

Post autor: Piroman128 »

Czasami gdy zle wyregulujemy spust QT mogą nastąpić samostrzały albo strzały z zaciągniętym bezpiecznikiem. Pokręć trochę przy QT i sprawdź spust na różnych ustawieniach
Awatar użytkownika
christHunt
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011, 13:02
Lokalizacja: Katowice Murcki

Post autor: christHunt »

.:Stachu:. pisze:Wyciągnij system z osady i zobaczysz, akurat element zabezpieczający widoczny jest jak na dłoni bez głębszej ingerencji. Wówczas na pewno sam dojdziesz jak ten problem rozwiązać bo to raczej prosta konstrukcja. Jak nie chcesz grzebać a zależy Ci na bezpieczniku to odsyłaj :hm:
Pozdrawiam
Jestem nowicjuszem więc wole na razie nie grzebać żeby nie popsuć czegoś jeszcze, na bezpieczniku w sumie mi nie zależy i pamiętam o jego defekcie ale czasami strzelam z kimś wiec warto żeby działał bo różnie bywa

[ Dodano: Wto 30 Sie, 2011 09:55 ]
Piroman128 pisze:Czasami gdy zle wyregulujemy spust QT mogą nastąpić samostrzały albo strzały z zaciągniętym bezpiecznikiem. Pokręć trochę przy QT i sprawdź spust na różnych ustawieniach
Wczoraj właśnie pomyślałem o tym samym że może to być wina regulacji spustu, ustawiałem z dobre 2 godziny różne kombinacje ale niestety nic nie pomogło :hm:
HATSAN 55S 4,5 mm
+
BSA Essencial 4-12x44 AO
------------------------------
LOV 21
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

christHunt pisze: Jestem nowicjuszem więc wole na razie nie grzebać żeby nie popsuć czegoś jeszcze,
Bądź pewny siebie młody Padawanie :D Chyba że przez Ciebie ciemna strona mocy przemawia i stal topisz dotykiem swym lub rdzą pokrywa się.
Jeśli jednak w sobie moc czystą i prawą czujesz, nie wahaj się i wiatrówkę rozbierz swą.

Niech mocz.. tfu moc będzie z Tobą.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
christHunt
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011, 13:02
Lokalizacja: Katowice Murcki

Post autor: christHunt »

Niestety bez serwisu się nie obyło , na dodatek czekać trzeba 14 dni roboczych :/
HATSAN 55S 4,5 mm
+
BSA Essencial 4-12x44 AO
------------------------------
LOV 21
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Pierwsze co bym zrobił mając Hatsana - to natychmiastowe usunięcie automatycznego bezpiecznika. Czegoś tak irytującego nie mogę znieść.... :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
.:Stachu:.
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:07
Lokalizacja: Dretyń

Post autor: .:Stachu:. »

przynajmniej będziesz miał w 100% sprawny karabinek, tylko poproś żeby Ci go sprawdzili i przystrzelali przed wysłaniem 8)
Pozdrawiam
ZKK 600 + VOMZ 2.5-10x48 i resztki pneumatyki :)
pppp
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:46
Lokalizacja: powiat Wołów :)

Post autor: pppp »

Cortez pisze:Pierwsze co bym zrobił mając Hatsana - to natychmiastowe usunięcie automatycznego bezpiecznika. Czegoś tak irytującego nie mogę znieść.... :PP

Eeee tam... Rozumiem, że bezpiecznik w Slavii jest 1000x lepszejszy :). Kpina. Akurat kolesiowi w nowej 634 czasem nie zadziała zgodnie z założeniem konstruktorów.
W Harnasiu sama idea bezpiecznika może irytować co najwyżej tak samo jak w innych markach.

A dodam tylko, że spust w Harnasiu po modyfikacjach rusko-nowozelandzich jest na tyle leciutki, że bezpiecznik jest naprawdę mile widziany. Po powiedzmy tygodniu nie strzelania, palec wręcz leci ze spustem i trzeba się chwilę przyzwyczaić aby wyczuć drugi stopień.
spust quattro,sas,stalowa prowadnica 15 cm,kapelusz ertalit,kolba+580g,Gamo 3-9x40
Awatar użytkownika
christHunt
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011, 13:02
Lokalizacja: Katowice Murcki

Post autor: christHunt »

Cortez pisze:Pierwsze co bym zrobił mając Hatsana - to natychmiastowe usunięcie automatycznego bezpiecznika. Czegoś tak irytującego nie mogę znieść.... :PP
Mam prawie jeszcze rok gwarancji więc na razie wole nic nie grzebac
HATSAN 55S 4,5 mm
+
BSA Essencial 4-12x44 AO
------------------------------
LOV 21
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

pppp pisze:Eeee tam... Rozumiem, że bezpiecznik w Slavii jest 1000x lepszejszy :)
A kto tu mówi o Slavii? :zdziwko: Po prostu drażnią mnie automatyczne bezpieczniki. Przyzwyczaiłem się do tego, że zabezpieczam kiedy chcę (praktycznie nigdy), ale znam swój spust i go nie dotykam, kiedy nie celuję. 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
pppp
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:46
Lokalizacja: powiat Wołów :)

Post autor: pppp »

Cortez pisze:Pierwsze co bym zrobił mając Hatsana - to natychmiastowe usunięcie automatycznego bezpiecznika. Czegoś tak irytującego nie mogę znieść.... :PP
Można było odnieść wrażenie, że u Hatsana coś nie tak. Ale jak mówisz, że bezpieczniki ogólnie cię wkurzają to nie ma tematu.
spust quattro,sas,stalowa prowadnica 15 cm,kapelusz ertalit,kolba+580g,Gamo 3-9x40
Awatar użytkownika
christHunt
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011, 13:02
Lokalizacja: Katowice Murcki

Post autor: christHunt »

wiatrówka po naprawie, blokada spustu działa, na karcie gwarancyjnej pisze ''wymiana mechanizmu spustowego'', wystrzelałem około 100 śrutów i następna awaria - pękła sprężyna :? :< tak mi sie wydaje, za którymś razem słabo strzeliła i zaczeła latać w środku...
Już nie wiem czy ja mam jakis wadliwy egzemplarz czy Hatsan 55S to taki bubel :?: :?: :?:
HATSAN 55S 4,5 mm
+
BSA Essencial 4-12x44 AO
------------------------------
LOV 21
pppp
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:46
Lokalizacja: powiat Wołów :)

Post autor: pppp »

No masz niefart. Fabryczne sprężyny nie grzeszą trwałością bo nie są splanowane. U mnie po planowaniu wystrzeliłem jakieś 3-4k pestek i jest cacy
spust quattro,sas,stalowa prowadnica 15 cm,kapelusz ertalit,kolba+580g,Gamo 3-9x40
Awatar użytkownika
beben1982
Posty: 267
Rejestracja: 31 lip 2011, 15:23
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: beben1982 »

Jedyne co ci zostało to zakupienie zestawu od Alchemika i na pewno ci sprężyna nie pęknie. Ja tak zrobiłem tak wygląda mój Harnaś po pełnym tuningu u Alchemika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan 85tg + Full Alchemizacja + Leapers 3-9x32 AO MD
E-TAWERNA Radomsko
ODPOWIEDZ