Obrazek

Sprężyna...

dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Post autor: dArOo »

tomek242 pisze:
dArOo pisze:Zostal zakupiony od baflo45 tez na allegro :-)
O, ja też mam od tego sprzedawcy, bardzo sprawnie załatwiona transakcja, przynajmniej w moim przypadku :-) Jeśli dostałeś śrut gratis to go wyrzuć, szkoda z tego strzelać ;-)
No ja zamowilem w czwartek a w piatek juz mialem ;-) A co do srutu to juz wyszczelany ale byl beznadziejny jakos mi dziwnie latal i nie moglem ustawic celownika :-P wziolem tez ta lunete co byla tasco 3-7 x20 i juz paczki nie ma bo wyszczelana ale nie powiem zeby mi sie zrobila z niej grzechotka :] nawet jak pozniej strzelelem z innego sruta to juz ladnie celowalem i w kolko wielkosci 3cm z 25m sie trafiala choc reka jeszcze nie jest w peni sprawna :wysmiewacz: bo od tej sprezyny to mnie wszytko bolalao :-? Twarda bestia z niej :mrgreen: No i zmeczenie dawalo swoje :> Ale ogolnie jestem zadowolony :lol: Teraz tylko jeszcze wymienic prowadnice i sprezyne no i moze jeszce sput na ten parzadny a nie plastik :-| No a co do sputu to jakos ta sruba od regulacji mi nie dziala albo ja nie umie ustawic :-? Wkazdym razie odkrecilem i przykrecilemi nie widzalem zadnej roznicy nie wiem czemu tak :-x Ale ogolnie jest gites 8-)

@wolverinek chyba od niej rotfl Bo mi sprzedawala kobitka :>
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

No a co do sputu to jakos ta sruba od regulacji mi nie dziala albo ja nie umie ustawic Wkazdym razie odkrecilem i przykrecilemi nie widzalem zadnej roznicy nie wiem czemu tak Ale ogolnie jest gites
Ta śrubka po prostu nie działa w fabrycznych Hatsanach bo jest za krótka :-| Jeżeli ma działać to trzeba ją wymienić na dłuższą o około 2 mm.
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Post autor: dArOo »

jak tylko bede w domku to sprawdze :-) Thx :lol:
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
we wszystkich hatsanach ta śruba od regulacji spustu nie działa.
jest na to banalna rada
pomysł z śrubką regulacji jest ok. tylko, że śrubka powinna być przynajmniej 3mm dłuższa-musisz wymienić,
albo prościej-wykręć ją całkiem i nawierć delikatnie pierwsze 3 mm ten otwór pod śrubkę, ale większą średnicą-tak, żeby po wkręceniu chowała się śrubka (wkręcała głębiej)-rób to na wolnych obrotach wiertarki, najlepiej aku., uważaj żeby nie przesadzić!
przy okazji poszlifuj drobnym papierem ściernym miejsca styku w zapadkach spustu (dokładny opis jak rozebrać jest tu na forum) i nasmaruj (np. smarem grafitowym-ogólnie dostępnym)

ale chyba najważniejsze w spuście hatsana (napewno według mnie) jest jego wyczucie-nauczyłem się po kilku tysiącach śrutu-czujesz pod palcem jak spust powoli przesuwa się i wiesz który to moment poprzedza strzał-kwestia wprawy i nawet przy max twardym wychodzi mi dobre skupienie
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

...albo prościej-wykręć ją całkiem i nawierć delikatnie pierwsze 3 mm ten otwór pod śrubkę, ale większą średnicą-tak, żeby po wkręceniu chowała się śrubka (wkręcała głębiej)-rób to na wolnych obrotach wiertarki, najlepiej aku., uważaj żeby nie przesadzić!
To ma być prostsze? :shock: Nie wyobrażam sobie żeby było coś łatwiejszego od wymiany śrubeczki na nieco dłuższą ;-)
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

wiesz-prostrze, jak masz narzędzia (tak jak ja)-idziesz do warsztatu i po 10 min gotowe,
a śrubka jest dość mała (M3/ 17mm długości)-trzeba jechać (iść) do sklepu i nie zawsze takie małe mają, a jak kupisz to i tak będzie pewnie trzeba przyciąć na 17-18mm.
źle się trochę wyraziłem co jest prostrze-ale to dwa wyjścia poprawy regulacji spustu
zresztą nie raz się zastanawiałem po co zrobili śrubkę (we wcześniejszych nie ma), która jest o 3-4 mm za krótka?
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

wiesz-prostrze, jak masz narzędzia (tak jak ja)-
Spoko, rozumiem. Ja mam za to pełno śrubek :-D
Ogi
Posty: 45
Rejestracja: 06 maja 2006, 17:12
Lokalizacja: Zdzieszowice

Post autor: Ogi »

Witam
Widze że sie powieksza grono Hatsanowców i dobrze bo ja też kupiłem wczoraj i wymieniłęm prowadnice http://allegro.pl/item103660452_prowadn ... nnej_.html polecam, ale nie dałem tej uszczelki (jakaś twarda guma) oraz metalowej, bo nie weszły mi do prowadnicy, do środka, przytne je i wtedy wsadze. Napewno po takiej operacji zmniejszy się kop, ale nie nażekam nie jest źle. :mrgreen: Sprężynkę miałem już fabrycznie wyrównaną. Nasmarowana i gotowa, dzisiaj pierwsze strzelanko :lol:
Pozdrawiam
TMS_Krzysztof
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2006, 18:22
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: TMS_Krzysztof »

Witam
moze ktos wie jak to jest z tymi sprezynami od hogana albo niech on sam sie wypowie chodzi o to ze na allegro byly w zestawach dostepne zwykle i te szybsze czym to tak naprawde sie rozni?
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

TMS_Krzysztof pisze:Witam
moze ktos wie jak to jest z tymi sprezynami od hogana albo niech on sam sie wypowie chodzi o to ze na allegro byly w zestawach dostepne zwykle i te szybsze czym to tak naprawde sie rozni?
Zwykła, czyli karabinek w normie do 17J, szybkie na własną odpowiedzialność bo powyżej normy i wtedy masz FACa, którego powinieneś zarejestrować.
Jeden kolegów zakupił tę szybką i miał problemy aby ją wcisnąć, obcinał 2 zwoje.
Polecam standartową, sam taką mam wraz z resztą zestawu od Hogana.
Jeśli się mylę z tymi sprężynami to proszę niech mnie ktoś poprawi :-)
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
TMS_Krzysztof
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2006, 18:22
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: TMS_Krzysztof »

to znaczy ze ta szybsza sprezyna jest duzo twardsza od zwyklej czy dluzsza a moze ktos ma ta szybsza sprezyne i czy faktycznie jest szybsza?
Awatar użytkownika
Yavol
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Yavol »

a tak przy okazji to ktoś się orientuje mniej więcej jaką mocą dysponują spręzynki od Hogana?!
H70 + Hoganowy zestawik
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Yavol pisze:a tak przy okazji to ktoś się orientuje mniej więcej jaką mocą dysponują spręzynki od Hogana?!
ok 15J, zresztą Akas ma większą wiedzę na ten temat :-)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
kotek Kacperek
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:51
Lokalizacja: Persja

Post autor: kotek Kacperek »

Witam,
i o porade prosze, bowiem padła mi spręzyna w hatsanie (nowy - zielone pudełko). Spodziewałem sie tego, i juz jakies 3 tygodnie temu zamówiełem u Hogana kompletne bebechy, no ale Hogan z jakichs wzgledów przestał sie odzywac, i pewnie jeszcze troche to potrwa. Więc zanim zamówienie zostanie zrealizowane, musze dokupic jakaś spręzynę "na już".
Allegro oferuje :
1. oryginalny turek, od podobno dobrego sprzedawcy
http://www.allegro.pl/item106568775_spr ... 5_80_.html
2. podobno czeska, sporo komentarzy
http://www.allegro.pl/item106590972_spr ... _sek_.html
3. noname, bardzo duzo komentarzy
http://www.allegro.pl/item106924110_spr ... inne_.html

Czy ktos z Was kupował już którąs z tych sprężyn, i ewentualnie co mozecie polecić. I tak docelowo będzie ta od Hogana, no ale na teraz (i na rezerwę) powinienem którąś wybrać.
Jeżeli macie jakies inne źródło spreżyn, lub ktoś takowe sprzedaje, poproszę o kontakt.

Pozdrawiam

kk
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Pierwsza możliwe ze ma hoganowe pochodzenia, druga też jest ok ale nieco słabsza-dobra jakościowo, sam z nej strzelam a co do trzecież niestety nic nie wiem na jej temat.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2006, 11:48 przez stworek5, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ