Obrazek

Sprężyna...

Awatar użytkownika
Yavol
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:55
Lokalizacja: Mazowsze

Sprężyna...

Post autor: Yavol »

Skoro nie było takiego tematu to zakładam i piszcie tu swoje sugestie i przypuszczenia!

na początek co myślicie o tym:
http://www.allegro.pl/item102971442_spr ... o_25j.html
H70 + Hoganowy zestawik
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

WITAM
poczytaj o sprężynach i prowadnicy:
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php ... light=#792
ta co podajesz-jest z wyglądu bardzo masywna (drut 3,5 mm), ale naprawdę kiepska
jeżeli chodzi o trwałość-po dwóch paczkach śrutu siadła u mnie o 5 cm.
podobnie jest z innymi sprężynami z allegro.
jedynie na uwagę zasługują:
czeskie sprężyny i te z zestawu sprzedawanego przez Lukass81 (kolba-pl).
naprawdę przetestowałem wszystkie sprzedawane i tylko te sprawują się dobrze.
jak masz parę groszy więcej i chcesz mocną sprężynkę (starszy, większy typ tłoka) kup sobie zestaw do Diany Max (ja taki mam) http://www.konceptus.pl/product_info.ph ... 4500436adc
to jest naprawdę najlepsze co znalazłem.
ja dodatkowo dorobiłem sobie prowadnicę do tego zestawu (sochim na allegro), a z tej z zestawu-ertalonowej, zrobiłem drugą mniejszą do tłoka.
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Re: Sprężyna...

Post autor: stworek5 »

Yavol pisze:Skoro nie było takiego tematu to zakładam i piszcie tu swoje sugestie i przypuszczenia!

na początek co myślicie o tym:
http://www.allegro.pl/item102971442_spr ... o_25j.html
to jest sprężyna do starszych modeli tłoka, w nowy niestety nie wlezie ;-), jeśli chodzi o tą moc to nie idzie on niestety w parze z celnością, Hatsan jest najcelniejszy jak ma 15-16J.
AA TX200 HC
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

z tego co kolega Szymon mozna wnioskowac, ze proboje wyjsc poza limit 17J (tak wynika z informacji o EO na stronie Konceptusa), a to jest trudny temat:
1. Ze strony technicznej, te wiatrowki nie sa dostosowane do duzo wyzszych energii wylotowych (srednice tloka, jego skok, zuzywanie sie elementow, modul spustu)
2. Ze strony formalnej wykraczajac poza limit 17J stajemy sie wlascicielami FACa, co wymaga starania sie o pozwolenie i strzelanie tylko na strzelnicach.
Co do punktu pierwszego, to sam bardzo chetnie poteoretyzuje, co do punktu drugiego jestem zwolennikiem przestrzegania prawa. Jakie to prawo jest, takie jest, ale lepsze niz zadne.
I tak jestesmy w znacznie lepszej sytuacji niz Niemcy ;)

A swoja droga taki 35J FAC 5.5, albo 6.35mm, mniam... ;)
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Awatar użytkownika
emanuel
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2006, 19:27
Lokalizacja: Wawa<->Ryki

Post autor: emanuel »

pafocie pisze: 1. Ze strony technicznej, te wiatrowki nie sa dostosowane do duzo wyzszych energii wylotowych (srednice tloka, jego skok, zuzywanie sie elementow, modul spustu)
Wszystko jest opisane tu.
turek, turek i tylko turek (przynajmniej narazie ;) )
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Re: Sprężyna...

Post autor: tomaschek »

Yavol pisze:Skoro nie było takiego tematu to zakładam i piszcie tu swoje sugestie i przypuszczenia!

na początek co myślicie o tym:
http://www.allegro.pl/item102971442_spr ... o_25j.html
Myślę, że najlepsze sprężyny są z drutu 3 mm, ta o grubości 3,6 mm może szybko pęknąć
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

emanuel pisze:
pafocie pisze: 1. Ze strony technicznej, te wiatrowki nie sa dostosowane do duzo wyzszych energii wylotowych (srednice tloka, jego skok, zuzywanie sie elementow, modul spustu)
Wszystko jest opisane tu.
no wiec widzisz ze nie sa
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Jeśli ktoś potrzebuje tzw. sprężynę "wysokoprędkościową" czyli powyżej 17J, to może się zdziwić, że nie będzie mógł jej wepchnąć :/ . Taką sytuację miał kolega Mongo, musiał ją
skracać o dwa zwoje. Sprężynka była od Lukass81 czyli "hoganowa".
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
oczywiście macie rację, że wykracza to poza 17 J, przez nieuwagę , nie wspomniałem o tym.
to prawda, że optimum jest 14-16 J, pisząc o zestawie do Diany-należy traktować to jako jedną z możliwości.(o tym, że pasuje tylko do starych tłoków, wspominałem, dodam, że pasuje na styk, pod osłonę pet, musiałem przetoczyć wewnątrz tłok o parę dziesiątych mm).
napisałem o tym, bo na początku miałem "bzika" na punkcie sprężyn, a raczej wzmocnienia sprężyny-dlatego to pokolei kupowałem z allegro i testowałem- jak będzie -z tąd moja wiedza na temat przydatności sprężyn allegrowych.
opisana wcześniej sprężyna z allegro- ta co to niby zwiększa do 25J
była jedną z pierwszych- jaką kupiłem-wystrzeliłem na niej dwie paczki śrutu.
przyszła przesyłka z zestawem tuningowym (Lukas81)-kupionym głównie z myślą o elastomerowych podkładkach , kapeluszu i prowadnicy, a sprężyna miała być na zapas. gdy jednak rozebrałem karabinek, okazało się, że nowa sprężyna jest o 5 cm krótsza i wchodzi bez napięcia wstępnego. zmontowałem nowy zestaw razem ze sprężyną, która była, czego wcześniej nie doczytałem o mniejszej średnicy (nowy tłok)i przez przypadek mam w starym hatsanie sprężynę oteva z nowego hatsana.
tu się właśnie zdziwiłem, myślałem, że będzie słabiocha-tak narazie, zanim nie kupię następnej (mój bzik mocy na początku), a tu rewelacja w porównaniu z "super coś tam..25J"
WYRAŹNY WZROST ENERGI strzału, przy akceptowalnym kopie (napewno wpływ miały elastomery i kapelusz).
wniosek z tego, że cała jakość tkwi w drucie, a nie w średnicy.
myślę sobie dalej-tłok ma jeszcze możliwość założenia sprężyny z drutu grubszego,
przecie to stary typ.
dlatego trafiłem na tą z Diany i tak ona już pozostała, energia strzału wzrosła nieznacznie, kop chyba bez zmian- sądzę, że grubszy drut może mieć dłuższą żywotność zmęczeniową.
obecnie mam drugiego hatsana, w którym jest ten zestaw z mniejszą otevą, obie wiatrówki strzelają podobnie.
dodam, że po wystrzeleniu ok. 10 pudełek śrutu oteva siadła mi o 0,5 cm, i nie ma najmnieszych oznak zużycia.
acha, pisałem jeszcze o czeskiej sprężynie z allegro-z taką kupiłem jednego z hatsanów (było wystrzelone 3 paczki) ja dostrzelałem z pięć, a sprężyna siadła z 31cm na 28cm, a nie 5cm po 1000 śrucin. w porównaniu z otevami "czeszka" jakby mocniej "waliła", przy mniejszej energii wylotowej śrutu.

pozdrawiam
Szymon.Karpacz
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Post autor: dArOo »

Witam was :-)
Jestem nowy i po przewerbowaniu prawie calego forum mam tekie pytanie :-D
Z tego co wyczytalem to LUKASS81 ma dobre sprezyny wiec warto kupic to czy nie??
http://www.allegro.pl/item103754219_zes ... datki.html
Moj sprzet to Hatsan 90s ma dosłownie 2 tygodnie :]
Zostal zakupiony od baflo45 tez na allegro :-)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dArOo pisze:Witam was :-)
Jestem nowy i po przewerbowaniu prawie calego forum mam tekie pytanie :-D
Z tego co wyczytalem to LUKASS81 ma dobre sprezyny wiec warto kupic to czy nie??
http://www.allegro.pl/item103754219_zes ... datki.html
Moj sprzet to Hatsan 90s ma dosłownie 2 tygodnie :]
Zostal zakupiony od baflo45 tez na allegro :-)
czesć, jak najbardziej dobry!!
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

dArOo pisze:Witam was :-)
Jestem nowy i po przewerbowaniu prawie calego forum mam tekie pytanie :-D
Z tego co wyczytalem to LUKASS81 ma dobre sprezyny wiec warto kupic to czy nie??
http://www.allegro.pl/item103754219_zes ... datki.html
No więc nie doczytałeś dokładnie, że te zestawy mają "Hoganowe" pochodzenie. Poszperaj na liście użytkowników forum, wyślij jakiegoś Priva tudzież maila do w/w osoby a będziesz miał ten zestaw taniej ;-) Zresztą o ceny to już się dopytaj.

Pozdrawiam
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Post autor: dArOo »

To ze to sa czesci hoganowe to doczytalem :-) Tylko nie wiedzialem ze mozna je taniej dostac ot tej wlasnie osoby :mrgreen: Wielkie dzieki zaraz cos napisze i sie dogadam :lol:
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

dArOo pisze:Zostal zakupiony od baflo45 tez na allegro :-)
O, ja też mam od tego sprzedawcy, bardzo sprawnie załatwiona transakcja, przynajmniej w moim przypadku :-) Jeśli dostałeś śrut gratis to go wyrzuć, szkoda z tego strzelać ;-)
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
wolverinek
Posty: 20
Rejestracja: 09 maja 2006, 12:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: wolverinek »

Ha. Ja zamierzam od niego kupić H80. Odbiorę sobie osobiście i przy okazji sprawdzę na miejscu. W końcu to tylko paręnaście km odemnie. :lol:
H80STG+Tasco 4x40, TEX mod.3 i garść śrutu
ODPOWIEDZ