Obrazek

Prowadnica inna niz wszystkie ;)

pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Prowadnica inna niz wszystkie ;)

Post autor: pafocie »

W albumie w kategorii "inne" umiescilem zdjecia swojej prowadnicy. Bazuje ona na kompilacji oryginalnej i sochima.
Obecnie jest wypolerowana, w naturalnym kolorze.
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Dla mnie super :-) Jak zakończę drewienko to chyba o czymś takim pomyślę, wtedy do Ciebie zapukam o poradę :lol:

Wkleiłem Twoje fotki tutaj żeby komuś nie umknęło ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
OLIEN
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: OLIEN »

Ładnie wygląda. A nie ma wersji z frezem pod bezpiecznik :?:
Hatsan 70s + tuning + Tasco Pronghorn 6x40
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

WITAM
dość fajny pomysł z tym zakończeniem, ale jak jest bezpiecznik to trzeba jeszcze przerobić.
obecnie też mam prowadnicę od sochima, ale wymyśliłem taki patent:
przetoczę na średnicę 8 mm i dorobię dokładną prowadnicę pod sprężynę z ertalonu-wierconą przez środek (fi 8 mm), z kołnierzem u dołu.
taką prowadnicę ertalonową założę na przetoczoną prowadnicę sochima, a dopiero na to sprężynę (plus oczywiście wszystkie podkładki itp)rozwiązanie to ma na celu:
prowadnica ertalonowa napewno ma lepsze właściwości ślizgowe i lepiej będzie tłumić drgania, tym bardziej, że "luźno" osadzona będzie na stalowym rdzeniu, natomiast pozostawienie stalowej prowadnicy, nie zmniejszy masy (mniejszy kop) i wydaje mi się, że bardziej osiowo będzie trzymać ertalon, niż w rozwiązaniach ze samą prowadnicą ertalonową, oraz podczas rozprężania się sprężyny kołnierz ertalonowy będzie obracał się w kielichu stalowej prowadnicy-łożysko oporowe. tą rolę, od strony tłoka pełni kapelusz z ertalonu, bądź kapelusz w połączeniu z małą prowadniczką stalową- jak ktoś chce zwiększać masę tłoka (wpływ masy tłoka opisuje kolega AKAS w temacie "maksymalna moc z Hatsana...")
takie są założenia. jak skończę napiszę co dała przeróbka.
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Bardzo ciekawy pomysł z taką stalowo-ertalionową prowadnicą. Heh, nie sądziłem że jeszcze to ktoś udoskonali :-).
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

hmmm, tylko jedna uwaga: rurka z ertalonu nakladana na metalowa prowadnice przestanie miec (b. ograniczy) wlasnosci tlumiace. Pozostana jedynie slizgowe.
Nie wiem czy jest sens, bo w takiej sytuacji wystarczy po prostu posmarowac... ;)
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Surveyor
Posty: 81
Rejestracja: 28 kwie 2006, 16:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Surveyor »

Szczerze mówiąc (pisząc) właśnie o czymś takim marzyłem jakiś miesiąc temu i rozważaliśmy chyba o tym z Tomaschkiem30. Nie chciałem połączeń plastiku z metalem, chciałem tylko stal. Wybiłem sobie szybko z głowy, bo myślałem, że nie łatwo będzie coś takiego dostać a tu masz ci los... :shock:
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

ano, nielatwo. Gdyby nie obiecal, toby prace w polowie rzucil... ;)
Ale obiecal... :mrgreen:
Szukajcie, moze ktos Wam zrobi, bo moj kontakt na slowo prowadnica reaguje alergicznie ;)
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Ogi
Posty: 45
Rejestracja: 06 maja 2006, 17:12
Lokalizacja: Zdzieszowice

Post autor: Ogi »

Witam bardzo dobry pomysł z tym, bo jak miałem kupić prowadnice z allegro i przylepiać na kropelke tą końcówkę to miałem pewne obawy. Ale coś takiego to fajny bajer. Jak by coś takiego było na allegro to odrazu kupuje. :mrgreen: A jeszcze jedno mam 70s i czy jest możliwość wyżucenie zabezpieczenia aby wstawić właśnie taką prowadnice? A maże bedzie taka prowadnica przystosowana do właśnie hatsanów z tym zabezpieczeniem? Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Ogi pisze: bo jak miałem kupić prowadnice z allegro i przylepiać na kropelke tą końcówkę to miałem pewne obawy
Nie ma potrzeby przyklejania prowadnicy i końcówki.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
popieram pomysł produkcji takich prowadnic (allegro) sam też bym kupił, tylko w wersji z frezem dla bezpiecznika.
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
OLIEN
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: OLIEN »

Ja prowadnicę przykleiłem do końcówki żywicą epoksydową i trzyma, że Ho Ho. Nie ma szans żeby odkleić.
Hatsan 70s + tuning + Tasco Pronghorn 6x40
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
ja natomiast obcięty koniec prowadnicy wogóle nie przyklejam-podczas skręcenia korpusu z osadą-trwale zostaje dociśnięty. zakładam tylko taki przecięty oring gumowy (pomiędzy), ktory po skręceniu nadaje wyglądu.
ale cała prowadnica stalowa będzie napewno ładniejsza.
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

i jest. Zapraszam do galerii.
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
tom
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2006, 10:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tom »

Będąc tak zajęci prowadnicami nie zapomnijcie o podkładkach ślizgowych pod sprężynę - eliminują ruch skrętny wiatrówki podczas strzału.Ja wykorzystałem podkładki do rozrusznika z autobusu(cienkie i twarde) 2 lub 3 sztuki i nie żałujcie smaru między nimi :mrgreen:
ODPOWIEDZ